Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    121
Marco-Beckman > King-Katakuri > Shiryu
Ama ileride Shiryu en öne geçer. Sabo olsaydı Mera Mera sonrası ona oy verirdim.

Jack'te bir üst bütçeli Funkfreed ama :( Meyveleri de aynı.

Jack aslında baştan belliydi ya. Hangi sağ kol Inu&Neko'yu yenebilmek için kimyasal silah kullanmak zorunda kalır? Allahın lowu. :hıh:
Jack çok hantal bir adam zaten muhtemelen gözlemi de pek iyi değil.
Kaido Bm'nin komutanlarından tırsıyordu zaten.Tatlı komutanları>yıkımcılar olarak düşünüyorum ben.

Tayfa içi ödül dengesini ele alırken kaptanlar arasındaki farkı göz ardı etmemek gerekir. WB, Shanks'tan bir milyar daha fazla ödülü olan birisi. Dolayısıyla:

Shanks 4
Beckmann 2
Roo 1.8
Yasopp 1.5

tablosunun yaratacağı etki ile

WB 5
Marco 2
Jozu 1.8
Thatch 1.5

tablosunun yaratacağı etki farklı olur. Shanks tayfası elbette daha dengeli görülür.

Her şeye rağmen bende de Beckmann'ın Marco'dan daha fazla ödülü olacağı gibi bir düşünce oluştu. Fakat burada tayfanın birlikte katettiği aşamalar da önemli. Shanks tayfası birlikte gelişmiş gibi duruyor. Keza Kaido tayfası da birlikte gelişmiş gibi duruyor. Marco ise WB'ye katıldığında muhtemelen WB en güçlü zamanlarındaydı. Böyle bir kaptanın korumasında gelişmek ile söz konusu tayfalar gibi basamakları birlikte tırmanmak ödül açısından farklı sonuçlar doğurabilir. WB'ye kaç kişi bulaşır ki? Bulaşsa bile bulaşan kişinin gücü ne seviyededir bu da önemli. Misal novalar Totland'a gidince bunları ya Snack ya da Cracker tokatlamış. Sizce bunun için onlara ekstra ödül verirler mi? Zaten bu adamların yeni yetme veletleri ezmelerini beklersiniz. 860'lık adama 400-500'lük veletleri yendi diye ödül eklemesi yapılacağını sanmam. Bunu söylüyorum çünkü Marco tayfaya katıldığında Oden gibi o zaman için daha güçlü olan elemanlar veya bizzat kaptan bulaşan kişiyi tokatlamış olabilir. Nitekim Croco gibi çöpü bile bizzat WB dövmüş. Bu açıdan Mom tayfasının ve -düşük çıkarsa- WB tayfasının ödüllerinin hoş görülmesi gerekir aslında.

Komutanlardan tırsıyor dedin yaw. :/ Savaştan korkması mı tuhaf olacak. Ayrıca savaştan korkmuyor Wano'da savaş çıkmasından korkuyor. Luffy'nin korsan olduğu bile saklandı. Direk korsan kelimesi yasak değil mi bu Wano'da?
Kaido'nun savaşı istememesinin tek sebebinin bu olduğunu sanmıyorum ben Linlin'in adamlarından çekindiğini düşünüyorum.Kaido'nun ne kadar telaşlandığı ortada sonuçta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık