Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rosinante'nin yaptığı ihanet mi? Tartışılır. Kendi fikirleri doğrultusunda hareket eden bir adama hain diyebilir miyiz bilmiyorum. İhanet dediğin Teach'inki olur.

1-Teach
2-Squardo

Seride olayları ilk gördüğümdeki izlenimime göre yazdım bunları.

Kimin tarafından olaya bakarsan aslında o haklı. ''Adalet bulunduğunuz konuma göre şekil değiştirir'' gençler. Şu ankete yapılan yorumlar bu sözü yansıtacak hep.

Squardo yıllarca oyaji dediği adamı iki dakkada sattı. Nasıl bir malsın abi sen? Nasıl olur da iki dakikada yıllarca tanıdığın adamı bırakıp düşmanın olan amirale güvenirsin. Bu mu yani senin gözündeki oyaji duruşu. Bege bile olayı görünce ''Dostlarını satsa efsane olmazdı'' diye laf söylüyor. Aptallığına ve duygusallığına vereyim diyorum gene de zor.

Teach'in ihanetinden hiç kuşku etmedim zaten. Belki Teach açısından bakınca o, oyaji ve tayfasını hiç yandaş görmedi. Ancak yıllarca namından, gücünden yararlandığın, sana saygı duyan adamlara bunu yapmayacaktın. Adamlar sana 2. tümen komutanlığı teklif etmiş, sen arkadan vuruyorsun. Yapmayacaktın bunu Tiçiiii.

Rocinante'ye çok oy çıkmış. İlginç geldi bana. Bu adamın ihanet ettiğini bir an bile düşünmedim. Üstelik favori villianım Doflamingo sama olmasına rağmen.
Ne yapacaktı Roci? Adamın yapabileceği sadece o vardı onu yaptı. Çıkıp Dof gibi hayvani gücü olan bir adama meydan okumasını mı bekliyorsunuz? Roci iyidir. Doffy gibi benim için öl demek yerine kendi canı pahasına bir çocuğu dünyaya kazandıran adamdır.

Garp zaten reyizdir. Bu adama da çok haksızlık ediliyor forumda. Ne ihaneti abi? Adam düşman kanı taşıyor diye küçücük çocuğumu öldürsün. Üstelik ne düşmanı? En iyi dostluklar savaşlarda kurulur. Roger bu adamın hem dostu hem düşmanı idi. O derece tanıyolar birbirlerini. Hatta dostluğu felan geçtim Roger'ın dediği gibi ''Yeni doğan bir bebek günahsızdır.''
Bu adam çok arada kalan bir adam. Bu adamın psikolojiyi kimse kolay kolay anlayamaz. Yazık harbiden Garp reyize.

Oda kendi fikirleri doğrultusunda hareket ediyor.
Böyle bir cevabın geleceğini nereden biliyordum acaba? :/ İçime doğmuş demek ki.
Çıkarı için her şeyi yapabilecek bir adamla(evet buysa kendi fikirlerinin doğrultusu?!) hasta bir çocuğu iyileştirmek için başına aldığı belayı umursamayan bir adamı bir tutuyorsak, yanlış yapıyoruzdur bence.

Robin falan iyilik meleği mi sanıyorsunuz? Bir yazıt okuyacağım diye Alabasta'nın altını üstüne getirtti. Gitmiş Croco'yu bulmuş, nereden bulduysa artık neler vaat ettiyse, Alabasta'nın üstüne kara bulut gibi çökmüşler. Milletin yağmurunu çalmışlar. Görevini yapmaya çalışan Tagashi gibi masum denizciyle alay etti, aşağıladı. Gökyüzünün kuşu Alabasta'nın koruyucusu Pell'in boynunu kırdı. Sözde Croco'ya hiçbir şey söylemeyecekmiş, söylemesen ne olur, zaten ülke birbirini girmiş, baba oğlunu boğazlamış, masumlar ortada katledilmiş.

Yaptım ama neden yaptım bir sorun? Tarihi merak ettim, bravo.:(
İnsanlar hata yapar.

Önemli olan şimdi ne yaptığı değil mi? :/ İyi biri olarak takılıyor işte.

Böyle bir cevabın geleceğini nereden biliyordum acaba? :/ İçime doğmuş demek ki.
Çıkarı için her şeyi yapabilecek bir adamla(evet buysa kendi fikirlerinin doğrultusu?!) hasta bir çocuğu iyileştirmek için başına aldığı belayı umursamayan bir adamı bir tutuyorsak, yanlış yapıyoruzdur bence.
Karakter olarak aynı olduklarını düşünmüyorum zaten ama İkiside kendi amaçları doğrultusunda hareket eden adamlar.Teach başından beri o meyveyi elde etmeye çalışıyor Newgate'in tayfasına katılma sebebi de bu zaten tabiki bu ihanet ettiği gerçeğini değiştirmiyor ama Rosinante'nin yaptığı da tam bir ihanet hatta bunu öz kardeşine yapmış olması onu en az Doff kadar kötü bir adam yapıyor gözümde.

Luffy nasıl Zoro'ya daldıysa Squardo'da öyle Wb'ye daldı, arada fark yok.

Shanks ise Roger'a ihanet etti diyebilir miyiz? Şapkayı ilk fırsatta elinden çıkardı, madem istemiyordun zamanında almasaydın keşke. Şapkaya ihanet etti, fazla mı zorladık?

İnsanlar hata yapar.

Önemli olan şimdi ne yaptığı değil mi? :/ İyi biri olarak takılıyor işte.
Robin'de hep var zaten o psikopat hava, Chopper'ı iyi korkutuyordu. Robin'in yanında birine işkence etsen gayet rahat elmasını yerken işkenceyi büyük bir keyifle izler. Robin gayet bilinçli ve zeki biri, Luffy veya Squardo gibi anlık öfkeyle hareket etmiyor.

Görüyorum ki Shiryuu'ya oy atmışsın, merak ediyorum Magellan serbest bıraktığında Luffy'ye yardım etse ve tayfaya katılsaydı aynı düşünür müydün?

Kral

Luffy nasıl Zoro'ya daldıysa Squardo'da öyle Wb'ye daldı, arada fark yok.

Shanks ise Roger'a ihanet etti diyebilir miyiz? Şapkayı ilk fırsatta elinden çıkardı, madem istemiyordun zamanında almasaydın keşke. Şapkaya ihanet etti, fazla mı zorladık?

Robin'de hep var zaten o psikopat hava, Chopper'ı iyi korkutuyordu. Robin'in yanında birine işkence etsen gayet rahat elmasını yerken işkenceyi büyük bir keyifle izler. Robin gayet bilinçli ve zeki biri, Luffy veya Squardo gibi anlık öfkeyle hareket etmiyor.

Görüyorum ki Shiryuu'ya oy atmışsın, merak ediyorum Magellan serbest bıraktığında Luffy'ye yardım etse ve tayfaya katılsaydı aynı düşünür müydün?
Shanks rogeri luffyde gördü buna ihanet denmez.

Dof un nesini savunuyorsunuz la.her hareketi zalimlik, şeytanlık ve kötülük içeren bi caniyi durdurmak için vazifesini yapmış siz şöyle hayin böyle hayin diye yazıyorsunuz. İnsan sevdiğiyle beraberdir böyle kötü şeyleri bu kadar sevmeyin

Kral

Dof un nesini savunuyorsunuz la.her hareketi zalimlik, şeytanlık ve kötülük içeren bi caniyi durdurmak için vazifesini yapmış siz şöyle hayin böyle hayin diye yazıyorsunuz. İnsan sevdiğiyle beraberdir böyle kötü şeyleri bu kadar sevmeyin
4 aydır üyeyim bende anlamıyorum ne anlıyorlarsa bu sarı pipide.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık