Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Beğendiğiniz Mitoloji

Zamanında Percy Jackson okurken karakterleri tanımak için Yunan Mitolojisini baya araştırmıştım ama İskandinav Mitolojisindeki olaylar biraz daha ilgi çekici geliyor. Bir süre Türk-Altay Mitolojisini de araştırdım hatta hâla araştırmaktayım zamanınız olursa mutlaka siz de göz atın,güzel şeyler var.

En sevdiğim karakter: Bükrek(Türk Mitolojisinden,kendisi suda yaşayan ve kanatları olmayan bir ejderha. 9 yıl boyunca Sangal isimli kötücül bir ejderha ile savaşıp kazandığı söylenir.)

En sevdiğim olay:Ragnarök (Thor ve Midgard Yılanı'nın savaşı,Fenrir'in Odin'i yemesi)

Yunan mitolojisi ne Hades konusunda kırgınım biraz şimdi düşündümde. Adam koskoca yer altı tanrısı Zeusa yakın o olsun bari. Zeus aşırı güçlü rakipsiz. Kronos falanda hikaye. Biraz denk olsalardı keşke

Yunan mitolojisi karışık biraz.Bir yerde okuduğun diğer yerde farklı şekilde çıkıyor karşına.İskandinav mitolojisi zaten nerdeyse unutulmuş.Türk mitolojisi desen çok çok az bilinen şey var.Şöyle her kültürün mitolojisini okuyabilseydik keşke.

Yunan mitolojisi karışık biraz.Bir yerde okuduğun diğer yerde farklı şekilde çıkıyor karşına.İskandinav mitolojisi zaten nerdeyse unutulmuş.Türk mitolojisi desen çok çok az bilinen şey var.Şöyle her kültürün mitolojisini okuyabilseydik keşke.
Kaynak arıyorsan 'Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi' serisine bakmanı öneririm. İnançları öğrenmek adına iyi bir kaynak.

İskandinav mitolojisi daha etkileyici gelir bana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık