Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

En Balon Karakter?

'Manga Anketleri' forumunda Shakky tarafından 1 Şub 2017 tarihinde açılan konu

?

En fazla şişen balon?

 1. Ace

  37 oy
  21.0%
 2. Mihawk

  32 oy
  18.2%
 3. Kid

  17 oy
  9.7%
 4. Lucci

  11 oy
  6.3%
 5. Crocodile

  20 oy
  11.4%
 6. Cracker

  20 oy
  11.4%
 7. Shiryuu

  8 oy
  4.5%
 8. Dragon

  12 oy
  6.8%
 9. Fisher Tiger

  40 oy
  22.7%
 10. Fujitora

  5 oy
  2.8%
 11. Trafalgar Law

  9 oy
  5.1%
 12. Enel

  15 oy
  8.5%
 13. Diğer

  24 oy
  13.6%
Birden fazla oya izin veriliyor.
 1. Shakky Üye

  Shakky (Üye)
  Mesaj Sayısı 3,153
  Üyelik Tarihi13 Eyl 2016
  Forumda bilindiği üzere serideki bazı karakterler olduklarından fazla abartıldığı düşünüldüğü için balon ilan ediliyor. Bu kıyas akıp giderken balon ilan edilen karakterleri, ilan edenlerin gerekçeleriyle beraber belirtip bir anket haline getireyim dedim. Baloncular ve sundukları argümanlar arasından sizce en fazla şişmiş olan balon hangisidir?

  *Olabildiğince foruma hitap etmeye çalıştım. Rica edicem balonu patlatmak için benden değil, karaktere oy veren kitlenin ellerinden ipi alınız.
  *Belirli bir karakter için bariz ekleme isteği olursa, ankete eklerim.


  • Ace
  Korsanlar kralının çocuğu olup daha veletken kral haki açan, Beyazsakal'ın varis seçtiği adam olan Ace'in tüm bu sıfatların altında kalması, Akaiunu'nun iki yumruğuna pert olması belirli bir okuyucu kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Mihawk
  Deiku diye ilan edilen Mihawk'ın Marinford'da Vista'yla sadece kılıç tokuşturup Vista'yı ezip geçmemesi ve bir shichibukai olarak hükümet köpeği oluşu belirli bir kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Kid
  Supernovaların en atarlısı ve yüksek ödüllüsü diye bilinen Kid'in, kurduğu ittifakının Kaido'nun üflemesiyle yerle bir olması, yeni dünyada sakat kalması belirli bir kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Lucci
  Daha 2-3 sene evvel Luffy'nin g2 haline yenilen Lucci'nin 2y aradan sonra cp-0 lideri olduğu öğrenilip bir filmde Sabo'yla sırf yumruk tokuşturduğu için aşağı yukarı amiral seviyesi gözüyle bakılması, belirli bi kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Crocodile
  Lucci gibi daha 2-3 yıl evvel Luffy'e yenilen Croco-boy'un Marineford'da ki atarlı dönüşüyle itibarını geri almasının haki bile kullanmazken güç artışı olarak yorumlanması, belirli bi kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Cracker
  Yonkounun en güçlü komutanlarından biri olan Cracker'in Luffy karşısında dayanıklılığın sıfır oluşu ve akabinde meyve balonu ilan edilmesi, belirli bir kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Shiryuu
  Ortada fol yok yumurta yokken sırf kılıç ustası diye Mihawk'ın Shiryuu'ya yem olup Zoro'nun son rakibi olduğu iddialarının dönmesi ve Magellan'la güç açısından sadece karşılaştırılabilir dendiği için denk ilan edilmesi, belirli bir kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Dragon
  20 senedir el emek göz nuru hazırlık yaptığı karargahın olduğu adaya 1 senelik yonkou olan Teach'in çökmesi ve adayı dümdüz etmesi belirli bir kitlenin savunduğu Dragon fikir adamı argümanıdır.

  • Fisher Tiger
  Balıkadam korsanlarının atası olarak bilinen Fisher Tiger'ın kurşunlara kurban giden bir balık çıkması, belirli bi kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Fujitora
  Denizcilerin en güçlü adamları olan amiral sıfatını taşıyan Fuji'nin meyve de yeni yetme Sabo'nun karşısında yara alması, g3 Luffy'nin yumruğunu zor karşılaması, Dofy'nin kafesini ittirmek için mücadele vermesi belirli bir kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Enel
  Tanrıyım, yenilmezim, ezer geçerim nutuğu çeken Enel'in Luffy'den feci dayak yemesi, bitirici yıldırımlara sahipken yaşlı başlı adamı bile öldüremeyip en fazla bayıltması belirli bi kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

  • Law
  Yıllarca yegane nedeni olarak Dof'u bitirmeyi belleyip Dofy karşısında varlık gösteremeyerek çöp çıkması, belirli bir kitlenin savunduğu balon argümanıdır.

   
  Son düzenleme: 2 Şub 2017
 2. Alcatraz başına buyruk

  Alcatraz (başına buyruk)
  Mesaj Sayısı 3,326
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  Nedense listede ki hiç bir karakteri balon olarak görmüyorum. Dragonun hiç bir şeyini görmedik daha tanıtılmadı bile adam doğru düzgün keşke almasaydın onu listeye. Aralarındaki en balon karakter Crackerdir.
   
 3. Monkey D. Luffy Yare Yare Daze

  Monkey D. Luffy (Yare Yare Daze)
  Mesaj Sayısı 7,145
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Mihawk ve Kraker.

  Ace ve Dragon'a oy verenler banlansın. :(
   
 4. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 11,459
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Dragon adamı görmedik bile ama Roger ile kıyaslanıyor neredeyse, ana karakter babası diye en az yonkou gücünde görülüyor.

  İstek varsa Fuji olabilir, torpille amiral olsa bu kadar sırıtmazdı.
   
 5. Mesaj Sayısı 2,832
  Üyelik Tarihi4 Ağu 2014
  • Dragon
   
 6. Mesaj Sayısı 10,510
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Hemen forumun ulusal dilini kapmışsın kısa sürede.:hhh: Böyle bir konuyu kendimden yada benzer bir isimden beklerdim ama senin açman şaşırttı. :D

  Dövmeli ile kraker arasında kaldım ama anket çok eksik olmuş mesela bir Fisher Tiger yok.
   
 7. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 11,459
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Şu oylar görünür olsa iyi olurdu.
  2 tane oy hakkın var. Kurşunlara ölen Tiger.
   
 8. Baryshx Barış D. Baryshx

  Baryshx (Barış D. Baryshx)
  Mesaj Sayısı 1,953
  Üyelik Tarihi29 Haz 2014
  [​IMG]
   
 9. Mesaj Sayısı 10,510
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Ben değil forum balon olarak görüyordu eklensin dedim.Fuji kesin eklenmeli ama amirallik sayesinde ele ayağa düştü.
   
 10. Shakky Üye

  Shakky (Üye)
  Mesaj Sayısı 3,153
  Üyelik Tarihi13 Eyl 2016
  Balon iddialarını çok gözlemledim forumda o yüzden konuyu açayım dedim, hem eğlence hem tartışma için :D
  Ankete bariz isimleri ekleyeyim dedim ya, bi Ace veya Cracker varken Fisher Tiger'a pek oy çıkmaz şeklinde hareket ettim. Ama senin gibi düşünen insanlar olursa duruma göre ekleyeceğim isimler olur.

  @Daredewill Unutmuşum onu, moda bildiririm şimdi.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık