Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] EMS Madara vs. EMS Itachi

Madara vs İtachi kim alır?

• Madara

Kullanılan: 88 79.3%
  • İtachi

Kullanılan: 23 20.7%

• Kullanılan toplam oy
    111
Madara denilen karekter gerizekali degil. Itachi'den daha iyi bir pratik zekasinin var olmasi muhtemel.Belirtmek istedim.

Madarayı sevmem, itachi ise neji ve jiraiya ile birlikte sevdiğim 3 karakterdir ama final villaininin tam formuyla karşılaştırmak da çok mantıklı olmuyor.

Madara denilen karekter gerizekali degil. Itachi'den daha iyi bir pratik zekasinin var olmasi muhtemel.Belirtmek istedim.
+1

İkisinde de MS olsa Madara yine tekler.

Birinin çakrası diğerinin çakrasından yüzlerce binlerce kat fazla. Biri diğerinden çooook daha hızlı. Anlamayan sensin.
Kim kimden hızlı Madara İtachi'den hızlı mı?:hhh: Güldüm hem de bayağı güldüm şimdi. Sen aç bir kez daha izle seriyi. Ayrıca senin dediğin gibi çakraları arasında fark yoktur o kadar uçmuşsun sen. Birinin ms halini gördün diğerinin sadece Ems halini gördün. Onunla kıyaslıyorsun. Yok öyle bir fark aralarında. Ms ems'den çok daha fazla yoruyor İtachi'nin zayıf görünen yönü burasıydı. Madara Ems + İndra çakrasıyla gördüğün için aralarında devasa fark varmış gibi görüyorsun. Bir daha izle seriyi. İyi izlememişsin. İtachi hız konusunda ayrıca Shunsine yakın bir hızda hareket ediyor. Madaradan daha küçük yaşta potansiyel geliştirmiş İtachi'yle Madara'yı kıyaslamam bile.

Kim kimden hızlı Madara İtachi'den hızlı mı?:hhh: Güldüm hem de bayağı güldüm şimdi. Sen aç bir kez daha izle seriyi. Ayrıca senin dediğin gibi çakraları arasında fark yoktur o kadar uçmuşsun sen. Birinin ms halini gördün diğerinin sadece Ems halini gördün. Onunla kıyaslıyorsun. Yok öyle bir fark aralarında. Ms ems'den çok daha fazla yoruyor İtachi'nin zayıf görünen yönü burasıydı. Madara Ems + İndra çakrasıyla gördüğün için aralarında devasa fark varmış gibi görüyorsun. Bir daha izle seriyi. İyi izlememişsin. İtachi hız konusunda ayrıca Shunsine yakın bir hızda hareket ediyor. Madaradan daha küçük yaşta potansiyel geliştirmiş İtachi'yle Madara'yı kıyaslamam bile.
Shunshin dediğin tekniği serinin yarısı kullanıyor, Shisui'ye özel bir şey değil. Shisui'den daha iyi bir shunshin kullanıcısı olan-özellikle RC2'de- Raikage 4'e Madara Mükemmel Susanoo'yu açar açmaz tek atmıştı.

Itachi'nin son karşılayacağı Madara formu MS, o da en fazla orta zorluk olur. EMS ve üstü hayal zaten.

Dövüşler evet bilgi taktik strateji işler okey, ama Rasa gidip Hashirama'yı alamaz. Ya da Choujuro gidip RS Naruto'ya kafa atamaz. Her şeyin bir sınırı var.

Lol.

Çocuk Naruto için bile Kakashi çakran benden 4 kat fazla diyor. Bak sadece çocuk Naruto için, Kyuubi dahil değil.

Madara dediğimiz adam Hashirama ile dövüşebilen biri. O Hashirama KCM2 Naruto'ya diyor ki çakran neredeyse benimki kadar.

Işık çakmaya başladı mı? Yoksa özel itina mı göstereyim?

Öbür tarafta iki MS tekniği yapınca görme yetisinin bir kısmını kaybeden adam.

RS Naruto ve Sasuke bile birlikte saldırı yapıyordu adama - kaldı ki bu adamların teknik kapasitesi ay/gezegen boyutu- hala yok Amaterasu(Ki Sasuke sıktı sonuç alamadı, adam dalga geçtik bunla mı beni öldüreceksiniz diye. :d) yok Koto(10 yılda bir aktif edebiliyor, o da tek sıkımlık) diye şu maça sokmaya çalışmak abes.

Lol.

Çocuk Naruto için bile Kakashi çakran benden 4 kat fazla diyor. Bak sadece çocuk Naruto için, Kyuubi dahil değil.

Madara dediğimiz adam Hashirama ile dövüşebilen biri. O Hashirama KCM2 Naruto'ya diyor ki çakran neredeyse benimki kadar.

Işık çakmaya başladı mı? Yoksa özel itina mı göstereyim?
Niye Kakashi'nin içinde çakra ölçüm aleti mi var?

Hashirama'yla kaç dövüşünü gördün ki konuşuyorsun? Sen seriyi aç bir kez daha izle dediğimde sana şaka gelmiş herhalde. Ne Naruto ne de Hashirama Sasuke ve Madara'ya karşı güçlerini hakkıyla kullanmış değiller. Onlar sadece saldırılarını karşılıyorlar. Yenmek gibi bir amaç gütmüyorlar.

Sasuke İndra çakrası+ lanetli mühürle İtachi'yle kapışmaya gittiğinde çakrası bitti. Aynı reenkarnasyona sahipler Madara'yla. Ayrıca Lanetli mühürün verdiği çakranın da ne kadar fazla olduğunu biliyorsun. İtachi o yorgun ve hasta haliyle Sasuke'yi lanetten kurtarmak adına çakrasını bitirene kadar uğraştı.

İndra çakrasıyla reenkarne olanla hayatı boyunca mücadeleyle bir yere gelen birini kıyaslamam ben. Benim İtachi'yle kıyaslayacağım tek Uchiha, Shisui'dir. İtachi ve Madara Ms hallerinde kapışsınlar İtachi orta zorlukla kazanır.

Ben de sana daha güzel itina gösteririm!!!

İtachi beğendiğim bir karakter ama bu konuyu açmaya hiç gerek yok.

Çünkü Tobi kimin kazanacağını İtachi'nin ne düşündüğünü söylemişti.

Beni Madara sanıyordu da üzerime gelmedi yoksa işim kötüydü demişti.Yani İtachi Madara karşısında kazanabileceğini düşünmüyor harekete geçmiyor indirmek için zaten.O son forma bile gerek olmadan.

Şöyle büyük tekniği vardı şu feat vardı gibi anlamsız Tekken kapıştırmaları anlam ifade etmiyor yani o yüzden.Mangaka kimin kimden güçlü olduğunu mangasında söylemiş.
Yok öyle bir sözü! Obito " Eğer İtachi kendisi hakkında bildiklerimi bilseydi şimdiye ölmüştüm. " dedi. Yanlış hatırlıyorsun herhalde.

Konu genişletilmesi gerekiyor bence. Itachi'nin yanina Sasuke Rinne'li halini verilmeli biraz dengeleme acisindan ama o da kurtaracaga benzemiyor pek fazla. Ilk 3 arasinda yer alan adam ile ilk 20 veya 30 arasinda yer alan adam arasinda ucurum fark var. Ucurum biraz iyimser oluyor uzay diyelim biz ona. Edo Tensei'nin verdigi Sinirsiz chakra sayesinde dayanmasi olabilir ama RS mod'un verdigi sinirsizlik ile durum yine Madara acisinda. Teknik,jutsu gibi seyleri kattigimiz zaman muazzam boyutlara ulasacak saldirilar acisindan Madara baya bir guclu, Itachi'nin saldirilari ne kadar tekil(rakibe yonelik) olsa da savunma durumu yine Madara'da olur.

Affedersiniz ama konu guc acisindan cok orantisiz ve dengesiz. Genel olarak vs konulari birbirine yakin gucte olan karekterler hakkinda kesin bir sonuc elde edilmek icin acilir diye dusunuyorum.Bu bahsi acilan konu soylenmeden de sonucu belli olan bir konu yani ongorulebilir.

Bence Madara'nin kendisi almaz, Limbo ile alir

Konu genişletilmesi gerekiyor bence. Itachi'nin yanina Sasuke Rinne'li halini verilmeli biraz dengeleme acisindan ama o da kurtaracaga benzemiyor pek fazla. Ilk 3 arasinda yer alan adam ile ilk 20 veya 30 arasinda yer alan adam arasinda ucurum fark var. Ucurum biraz iyimser oluyor uzay diyelim biz ona. Edo Tensei'nin verdigi Sinirsiz chakra sayesinde dayanmasi olabilir ama RS mod'un verdigi sinirsizlik ile durum yine Madara acisinda. Teknik,jutsu gibi seyleri kattigimiz zaman muazzam boyutlara ulasacak saldirilar acisindan Madara baya bir guclu, Itachi'nin saldirilari ne kadar tekil(rakibe yonelik) olsa da savunma durumu yine Madara'da olur.

Bence Madara'nin kendisi almaz, Limbo ile alir
Madara 8 Kapı Gai & Gaara & Kcm Minato & Lee & Kakashi gibi bir takıma karşı bile Limbo açmadı. RS Naruto& RS Sasuke gibi tipler gelince kullandı. Onun öncesinde zaten bir kere kullanıyor.

Itachi için Jukai Kotan + polenler yeterli olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık