Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Övme

MF Arkını ilk defa Manga'dan renkli olarak okudum ve açıkça söyleyebilirim ki; bir şaheserdi. Çok hoş bir Ark cidden, Oda elinden geleni yapmış, her şeyi iyiden iyiye yedirmiş. Sadece Ace'in yaptığı aptallık, bir çatlak oluşturmuş maalesef. Ace farklı ve daha fedâkarane ölebilirdi ama aptal gibi ölmeyi layık görmüş mangaka. Bu hatasını Sabo ile düzeltmeye çalışıyor sanırım. Amiraller her fırsatta oradan oraya atılıyorken Vista, Marco ve Jozu üçlüsü hep geri planda hissettirdi. Amiraller müdahale etmeleri gereken yerleri çok iyi okudular, Beyazsakallar ilk defa dövüşüyormuşçasına çok açık verdiler, büyük ihtimalle Oda'nın kurgusuna kurban oldular. Wb'ye eyvallah ama Ace'in fedâkarlığı asla gözümde bir yer edinemeyecek maalesef, Akainu seni kukla gibi oynattı be. Yazık valla, kendine ettiğin bütün hakaretleri hakediyorsun, ahmak çocuk. Bu büyük çatlak dışında dört dörtlüktü ark, dağ gibi görülen hatalar, bence yerli yerindeydi. Herkese oldukça hak vermiş Oda, tebrikler.
Haki'yi düzgün yerleştirmedi. Ayrıca kimse full potansiyel dövüşmedi. Tabi bu da haki ile alakalı.

Haki'yi düzgün yerleştirmedi. Ayrıca kimse full potansiyel dövüşmedi. Tabi bu da haki ile alakalı.
Her şeyi gösteremezdi, orada Hakisini hayvan gibi salacak iki kişi vardı, biri hasta diğeri dertliydi. Hakiyi sonraya saklamayı tercih ettiğini düşünüyorum, kafasında tam olarak bir yer edinmemiş olmalı. Yeri geldiğinde Haki'ye dair mesajları da serpiştirmiş, ona da eyvallah dedim.

Anladığım kadarıyla Yeni Dünya'daki her şey Wano için hazırlanmış. Bakalım bunca zamandır adamın aklındaki savaş nasıl olacak?

Kitleleri bu başlığa sürükleyebilecek mi?

Çok güçlü karakterlerin birden kendisinden çok daha güçlü bir karaktere kağıt gibi harcanmasını bir çoğunuzun aksine sanırım çok seviyorum. Örnek olarak Oden'in Roger karşısındaki durumunu verebilirim. Oden'i çok sevsem de o sahne sonunda aradaki uçurumu bana göstermesi tüylerimi diken diken ediyor.

İnsanların bu başlıktan çıkmaması gerekiyor. Ama işte nankör okuyucu. Sanki hiçbiriniz salya sümük ağlamadınız Zoro duydun mu beni kral diye bağırırken.

Zoro'nun yaratıcısı kendisi.

Duyguyu iyi aktarabiliyor. Bu yeteneğini hala kaybetmiş değil. Oden fbsinde ki bazı kurgu hamleleri hoşuma gitmesede öldüğü sayıda baya etkilenmiştim.

Yukarıdaki arkadaşların da belirttiği üzere, Oda mükemmel sahneler çizebiliyor. Beni az ağlatmışlığı yoktur kendisinin...

Ne kadar kızsam da bazı hatalarına, kendisine fazlasıyla müteşekkirim. Çok güzel bir dünya ile tanıştırdı beni.

3 yorum okudum işte duygu, ağlamak, salya sümük... Biri de çıkıp ulan biz korsan serisi okuyoruz vahşet, dehşet, savaşlar, korsanlar 10 numara dememiş...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık