Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Halkı için çalışana sanatçı denir mi?
Hmm. "Sanat için sanat" anlayışı var yani sende. Yani bence de sanat yapmak için sanat yapılmalı gibi. Amaa... Sanat dediğin insanın estetik duygularına hitap etmesi gereken bir şey değil mi? Halk da dikkate alınmalı o zaman.

Hmm. "Sanat için sanat" anlayışı var yani sende. Yani bence de sanat yapmak için sanat yapılmalı gibi. Amaa... Sanat dediğin insanın estetik duygularına hitap etmesi gereken bir şey değil mi? Halk da dikkate alınmalı o zaman.
Bende bir anlayış yok, ki sanatı anlayacak, tanımlayacsk derinliğe sahip değilim. Estetik duygudan kastın nedir ki :S Sadece göze değil zekadan bağımsız akla hitap etmesi de estetik diyebilir miyiz mesela. Bir topluluğa adanmak yada adamak sonsuzluğa sınır çizmek... bilemiyorum Nalan.

Bende bir anlayış yok, ki sanatı anlayacak, tanımlayacsk derinliğe sahip değilim. Estetik duygudan kastın nedir ki :S Sadece göze değil zekadan bağımsız akla hitap etmesi de estetik diyebilir miyiz mesela. Bir topluluğa adanmak yada adamak sonsuzluğa sınır çizmek... bilemiyorum Nalan.
sanatı anlayacak derinliğe sahip olmaya gerek yok bence :S bu derinlik falan bence sanatı oldukça yüzeysel yapıyor :S

Derinlik niye yüzeysel yapsın la. Tuvale polimerli boya çalıp dokusunda oluşan çıkıntılardan eften püften anlam aramaya gerek yok.
İşte bundan bahsediyorum. Bir tane siyah nokta atmış tuvale. Derin bir şey yaptım vs vs. çok yüzeysel bir bakış açısı dğeil mi

Bence sanat sanat için yapılmalı. Halk için gazeteciler öğretmenler bürokratlar eleştirmenler çalışsın. Sanatçılar sanat için sanat yapsın. Evet belki zor anlicaz ama anlayınca bir şaheser bir mükkemmeliyite olsun.

Fazla karanlıkmışta buggy'i sokmuş, çokta iyi oldu sanki, gereksiz bir karakter. Bir yandan WB ve Sengoku izlerken, bir yandan Buggy, bravo.

HxH devam etse kesin takla attırır one piece'e, karanlık nasıl yapılır ve izleyiciler tarafından nasıl tutulur öğretsin Togashi
Onun sebebi başka olabilir.Yazarlara hikayeye veya senaryoya hep biraz mizah eklemesi gerektiği söylenir.Hani film senaryosu tavsiyelerinde bile rast gelmiştim böyle bilgilere.Sanırım hikayeciliğin gereklerinden bu adam keyfinden yapmıyor.Çok çok ciddi bir eser çizmiyor zaten görüyoruz absürt kısımları da var çok aşırı ciddi olsa ters kaçabilirdi.

Bu mizah unsurlarını eklemesi sırf editörün baskısı neticesiyle bile olmuş olabilir.

Biz onlardan önce okuyoruz dimi :)

@Baryshx togashinin derdi falan yok hiç yok rekortmen olayım falan filan. tabii ara verme konusunda olabilir. :rolleyes: yalnız gerçekten hxh nasıl şonen? hiç şonenlik havası yok.
Shounen-Seinen arası gibi, Seinenimsi Shounen :p Bundan sonra daha da o hale gelecek gibi, kara kıta da kim bilir nasıl olur seri.

Şimdi bile dünyadaki olaylara yaptığı göndermeler çok iyi, hangi shounen'de var bunlar.

Mesela şu alttaki resimler

Görmemiş olan varsa görsün derim, özellikle kuş ile ilgili olanı beni çok etkiledi.
https://imgur.com/gallery/57WMx

Oda'ya Onur Ödülünü vermişler. Valilik ofisine Luffy'nin heykelini koyacaklarmış. Oda'nın adına Jump'tan editörler gelmiş. Oda'nın gönderdiği mesajı da sandman çevirmiş. Evet devrik cümleli başlangıç böyleydi. Şimdi mesaj.

Oda: Mangaka olmak için Kumamoto'dan Tokyo'ya taşındığım zaman, o kadar kibirliydim ki memleketim Kumamoto'yu geride bırakma konusunda hiçbir pişmanlığım yoktu. Bunun sebebi Kumamoto'ya geri dönmek benim için mağlup olma anlamına geliyordu.

Doğrusu, kendimi mangaya adamaya karar vermiştim ve ölen ailem olsa dahi cenazeye katılmayacaktım. Aileme karşı saygımı yitirmiştim. Çaba göstermenin ne anlama geldiğini bilmiyordum. Bununla birlikte o vahim zamanlar konusunda bir pişmanlığım yok zira o günler beni bugün olduğum kişi yaptı. Aileme ve memleketime borcumu ödemem benim için oldukça doğal bir şey. Kumamoto'da yaşanan deprem sebebiyle acı çekmiş ve hâlâ çeken kişiler için gerçekten de endişeleniyorum. Elimden gelenin en iyisiyle onları desteklemeye devam etmek istiyorum.

Bugünkü seremoniye katılamadığım için üzgünüm. Bu ödülü almaktan onur duyuyorum.
- 15 Nisan - Eiichiro Oda​

Kumamoto valisinin gönderdiği ve Onur Ödülü sertifikasında yazan mesajın çevirisi:

Vali: Mangan "ONE PIECE" yalnızca Japonya da değil aynı zamanda yurt dışında, denizlere açılan Hasır Şapkalar gibi oldukça popüler oldu. ONE PIECE, öyle bir seviyeye ulaştı ki Guinness Dünya Rekorunu kırdı. Memleketimiz Kumamoto deprem sebebiyle hali hazırda yeniden yapılanma aşamasında. Hasır Şapkaların içimizi ısıtan desteği bizlere ayağa kalkma ve geleceğe ilerleme konusunda cesaret verdi.

Kumamoto sakinleri olarak bizlere hayalleri, heyecanı ve Dünya'nın dört bir yanında hayat bulma fırsatını verdiği için eserinden kıvanç duyuyoruz. Bugün, sana muhteşem eserin için yaptığımız merasimle Valilik Onur Ödülünü vermek istiyoruz.

- 15 Nisan 2018, Ikuo Kabashima, Kumamoto Valisi

Görünüşe göre, Oda aşağıdaki otobüsü Mashiki şehrinde bulunan ve deprem sebebiyle ağır hasar alan bir ilkokul için hediye olarak almış. Öğrenciler Oda'ya teşekkür mesajları yollamış. Editör bu mesajları Oda'ya götüreceği konusunda söz vermiş.

Öğrencilerden biri, "Otobüsteki Hasır Şapka çizimlerini seviyorum. Bu otobüsü bize verdiğiniz için çok teşekkür ederim! Bu sayede okula otobüsle gidebilmenin tadını çıkartıyorum. Bir önceki otobüste olmayan emniyet kemerleri bu otobüste olduğu için güvende hissediyorum. Kesinlikle bu otobüsün üzerine titreyeceğiz." yazmış.

Otobüsün adı "Mashiki Şehrine Gitmek" imiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık