Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Abartıları

Oda gerçekten rakipleri seviye olarak epey üstte çizmeye bayılıyor. Ancak şöyle bir durum var; buna karşın zekice bir galibiyet planı hazırlayamıyor ve bu okuyucuyu rahatsız ediyor.

Crocodile'nin ıslanınca yumrukları yemeye başlaması mesela, evet su ve kum ilişkisi vs hani kabul edilebilir bir tarafı vardı ve bu nedenle beni hiç rahatsız etmemişti. Hatta heyecanlandırmıştı bile, yani bir sonraki rakiplerde acaba ne gibi şeyler ortaya çıkacak, ne gibi planlar yapılacak falan diye. Hey gidi hey.

Ancak işler öyle olmadı tabii. :D Oda sağolsun ya gerçekten saçma sapan bir handikap ortaya çıkarttı ya da kolaya kaçarak Luffy'e power up üstüne power up vermeyi tercih etti.

Luffy keşke Jack Sparrow misali aptal ama mevzu dövüş olunca cin gibi olan, okurken ya da izlerken "vay anasını" dedirtecek savaş taktikleri yapabilen bir karakter olsaydı da bu kadar düz kalmasaydı.

Nitekim Spiderman'in de bu denli sevilmesinin sebebi budur. Kendisi güç olarak Marvel evreninin aslında epey orta sınıf bir karakteri olmasına karşın yaptığı taktiklerle vesaire nice güçlü karakteri alt etmeyi başarır ve bu durum kimseyi de rahatsız etmez. (Filmleri kast etmiyorum izlemedim zira ama çizgi romanlarda böyle)

Oda gerçekten rakipleri seviye olarak epey üstte çizmeye bayılıyor. Ancak şöyle bir durum var; buna karşın zekice bir galibiyet planı hazırlayamıyor ve bu okuyucuyu rahatsız ediyor.

Crocodile'nin ıslanınca yumrukları yemeye başlaması mesela, evet su ve kum ilişkisi vs hani kabul edilebilir bir tarafı vardı ve bu nedenle beni hiç rahatsız etmemişti. Hatta heyecanlandırmıştı bile, yani bir sonraki rakiplerde acaba ne gibi şeyler ortaya çıkacak, ne gibi planlar yapılacak falan diye. Hey gidi hey.

Ancak işler öyle olmadı tabii. :D Oda sağolsun ya gerçekten saçma sapan bir handikap ortaya çıkarttı ya da kolaya kaçarak Luffy'e power up üstüne power up vermeyi tercih etti.

Luffy keşke Jack Sparrow misali aptal ama mevzu dövüş olunca cin gibi olan, okurken ya da izlerken "vay anasını" dedirtecek savaş taktikleri yapabilen bir karakter olsaydı da bu kadar düz kalmasaydı.
İşleyişi değiştirdi. Artık hikaye daha genel bir konuyu ele aldığı için bu şekilde değişti.Enel savaşında Luffy'nin avantajlı olması çok hoştu. Meyveler arasında bile doğal bir güç dengesi olduğunu gösterdi.

MuzluYulafEzmesi

1e 1de Kaido kazanır demesi. Olayın sonunda en zayıf yonko olarak tanıtılacak olacağından o kadar eminim ki. Öyle böyle tanıttı ve öyle böyle düşürmeyecek.

Germa fazla abartı.

Sanji'ye sürekli sapıklık fikri vermesi. Abartmasin artık .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık