Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Efsane Düello

Ozan gibi adamla zaten Mihawk konusu tartışmak benim hatam adamın geçmişi belli zaten.Tartşmayıda daha fazla uzatmıyorum neye inanıyorsanız ona inanın.

Bunu neden günlük hayattaki gibi kıyaslıyorsunuz ki.

WB en güçlü adam gidip dünyadaki herkesle tek tek savaşmak zorunda değil.E.oda'a göre böyle.
Kaido en güçlü yaratık ondan güçlüsü yok dünyanın herhangi bir köşesinde bundan güçlü bir yaratık olabilir mantığı yok.

Mihawk en güçlü kılıç ustasıysa ondan daha güçlüsü yok şuana kadar , daha yetenklisi yok.
Shiryuu 'su Vista'sı kılıç ustasıysa bu adamdan güçlü olamaz.
Manga bu adam kendi dünyasında kurmuş düzeni bu adama da sen en güçlü kılıç ustasısın demiş.
Ünvan dünya çapında geçerli.
Shanks öyle ben madem yonkou oldum gidip bide en güçlü kılıç ustası olayım çift anadal yaparım diyemez.
Kolay mı öyle ünvanı almak alabilse zaten o duellolarla alırdı.

Ben artık Shanks yonkou oldu Mihawk ezik şiçi Shanks onu gözü kapalı döver diyenlerle tartışmaktan bıktım çünkü hep kişisel Shanks'a bakış açısıyla bu adam yerin dibine gömülüyor.
Tamam işte onu diyorum herkesle savaşamaz.Her kılıç ustasının da hayali en iyi olmak olamaz dolayısıyla Mihawk'a meydan okumaz zaten.Ee niye Mihawk hiç karşılaşmadığı Issho'dan,Shiryu'dan direk iyi oluyor ? Ünvana bakarak her şeyi sonuca ulaştıramazsın abi bu mantık sığ bir mantıktır.Böyle olduğunu kanıtlayanlar da Mihawk=Shanks diyenlerdir zaten.Konu Shiryu olunca en iyi ünvanı Mihawk'ta demek ki ... Konu Issho olunca en iyi ünvanı Mihawk'ta o daha iyidir.Ama konu Shanks olunca eşitler.Madem en iyi Mihawk>Shanks desene.Ama diyemiyor.Niye biliyor musun ? Çünkü yonkodan iyidir demek mantıklı gelmiyor,tutarlı değil seri içerisinde.Yani mantığın sağlıksız olduğunun bizzat kanıtı bu denklem.

WB demişsin.Yahu WB'yi ünvanı aldığı zamanki WB mi sanıyorsun ? Mf'de mangaka hasta ve yaşlı olmasından dolayı neler yaptı görmedin mi.Eskiden yapabileceği bir savuşturmayı yapamadı,kalbi tekledi.Çok fazla kişi var Garp eğer sağlıklı ise yener onu diyen.Veya diğer yonkolardan yenebilecek olduğunu düşünen.Yani o da sağlıklı değil zaten.

Shanks 12 senedir meydan okumamış la Mihawk'a demek ki adamın ünvanda gözü yok.Ben de onu diyorum işte ünvanda gözü olmayan adam için direk Mihawk'tan kötüdür demek mantıksız.Ben sana ne soruyorum bak istese alamaz mı Shanks diyorum net bir cevap versene bana ? Alamaz de ben de saygı duyarım senin görüşündür.

Mihawk'ın en güçlü shichi olduğunu düşünen çok.Gene amiral seviyesi olduğunu düşünen de çok.Ki Dof amiral dengi adamken Mihawk en güçlü shichi olarak tam o seviye çıkar büyük ihtimal.Yani iki seçenek de aynı kapıya çıkıyor.Amiral seviyesi ezik bir seviyesi mi ki niye yetmiyor anlamıyorum.Çok aşağı da görmemek lazım bu adamı çok yukarı da.

Alpamis

Tamam işte onu diyorum herkesle savaşamaz.Her kılıç ustasının da hayali en iyi olmak olamaz dolayısıyla Mihawk'a meydan okumaz zaten.Ee niye Mihawk hiç karşılaşmadığı Issho'dan,Shiryu'dan direk iyi oluyor ? Ünvana bakarak her şeyi sonuca ulaştıramazsın abi bu mantık sığ bir mantıktır.Böyle olduğunu kanıtlayanlar da Mihawk=Shanks diyenlerdir zaten.Konu Shiryu olunca en iyi ünvanı Mihawk'ta demek ki ... Konu Issho olunca en iyi ünvanı Mihawk'ta o daha iyidir.Ama konu Shanks olunca eşitler.Madem en iyi Mihawk>Shanks desene.Ama diyemiyor.Niye biliyor musun ? Çünkü yonkodan iyidir demek mantıklı gelmiyor,tutarlı değil seri içerisinde.Yani mantığın sağlıksız olduğunun bizzat kanıtı bu denklem.

WB demişsin.Yahu WB'yi ünvanı aldığı zamanki WB mi sanıyorsun ? Mf'de mangaka hasta ve yaşlı olmasından dolayı neler yaptı görmedin mi.Eskiden yapabileceği bir savuşturmayı yapamadı,kalbi tekledi.Çok fazla kişi var Garp eğer sağlıklı ise yener onu diyen.Veya diğer yonkolardan yenebilecek olduğunu düşünen.Yani o da sağlıklı değil zaten.

Shanks 12 senedir meydan okumamış la Mihawk'a demek ki adamın ünvanda gözü yok.Ben de onu diyorum işte ünvanda gözü olmayan adam için direk Mihawk'tan kötüdür demek mantıksız.Ben sana ne soruyorum bak istese alamaz mı Shanks diyorum net bir cevap versene bana ? Alamaz de ben de saygı duyarım senin görüşündür.

Mihawk'ın en güçlü shichi olduğunu düşünen çok.Gene amiral seviyesi olduğunu düşünen de çok.Ki Dof amiral dengi adamken Mihawk en güçlü shichi olarak tam o seviye çıkar büyük ihtimal.Yani iki seçenek de aynı kapıya çıkıyor.Amiral seviyesi ezik bir seviyesi mi ki niye yetmiyor anlamıyorum.Çok aşağı da görmemek lazım bu adamı çok yukarı da.
Arkadaş çok güzel özetlemiş aslında :good:

O değil de şimdi Luffy vs Arlong olsa nasıl olur acaba? Bir ara denk dövüşüyorlardı belki şimdi de dövüşürler.:S

Genel manada katılıyorum dediklerine. Ancak şöyle de birşey var: Mihawk için en iyi kılıç ustası denmiş... Wb için de en güçlü adam. Nasıl ki, Issho ya da Shiryuu'nun kılıç konusunda en iyi olma derdi varsa gider Mihawk'In karşısına dikilirler, aynı şekilde Wb'nin karşısına da dikilip en güçlü adam olmak isteğinde olan adamlar çıkabilir. Aynı mantıkla yazıyorum bunları. Ki senin kurduğun mantık benim kafama da yatıyor.

Burada bir de sürekli değinilen, Shanks'la Mihawk 12 sene önce kapışmışlar mevzusu var. Tamam 12 sene önce kapışmışlar. Ve o zamanlar bu iki adamın da çok güçlü olmadıkları bir gerçek. Fakat geriye baktığımızda da 2 yıl öncesinde gerçekleşen bir sahne var ki, bu sahnede Mihawk Shanks'ı ziyarete gelir...

Shanks: Düelloya mı geldin? Bugün pek havamda değilim..

Mihawk: Tek kollu bir adamla dövüşmem..

Önceki yorumlardan okuduğuma göre Shanks, Luffy Arlong'u indirdikten Ennies Loby sürecine kadar olan zamanda yonkou oluyor. Yani Mihawk'ın Shanks ziyaretini gerçekleştirdiği sırada Shanks zaten güçlü.. Ve Mihawk ona tek kolu olmayan bir adamla dövüşmem diyor. Yani nerdeyse o anki zamanı ele alırsak en kötü amiral seviyesinde olan bir adama yok çekiyor Mihawk.

NOT: Amiral seviyesinde olduğu kesin değil ama, Shanks'ın çok kısa bir süreçte yonkou olduğunu düşünürsek o sıralarda da amiral seviyesinde olduğunu söylemem mantıksız olmaz herhalde..

Yani 12 yıl öncesini karşılaştırmak gibi zor bir iş yapacağımıza neden günümüze daha yakın bir olayın kıstasını yapmıyoruz?

Şu anda Mihawk için görüşüm öncekiyle aynıdır. Yani Mihawk, Shanks'la uzun bir süre denk dövüşebilir ama en nihayetinde kazanan Shanks olur. Yani bu ağzına tükürdüğümün Mihawk'ı amiralden üstün bir seviyededir.

Marineford gibi saçma bir arcı baz alıp da adamı Croco-boy, Luffy, Vista gibi komik adamlarla karşılaştırmayın artık..
Dikilebilirler tabi ama dikilmemeleri onların Mihawk'tan daha güçsüz,daha kalitesiz kılıç ustaları olduklarını anlamına gelmez.Bir de bunun doruki,haki,hız,dayanıklılık gibi etkenleri var.Kılıç ustaları sadece kılıçtan ibaret değil.Mihawk kılıç kabiliyeti anlamında daha iyi olsa dahi diğer faktörler onun kaybetmesine yol açabilir.

Shanks'ın ne zaman yonko olduğu belli değil hacı.Okumadım ama kim yazdıysa muhtemelen onun fikridir.Belki kolu kaptırdıktan 3 sene sonra oldu belki 5.

Mihawk Luffy için geldiğinde bence Shanks yonko idi.Yok çekmesi güç ile alakalı bir şey değil.Mihawk tek kollu olmasının dezavantaj olacağını düşünmüştür muhtemelen.Ama bir gerçek var Oda,kol kaybından dolayı gücü düşmedi demiş Shanks için.Yani düello yapsalar Mihawk'ın kafayı alabilirdi.

Shanks'ın meyvesi yokken yonko olup WB gibi hayvan ile denk olmasını,magma-buz-ışık gibi muazzam meyvelere sahip amirallerden daha güçlü görülmesini sağlayan şey bence Mihawk kadar iyi kılıç kullanması değil.Senin Shanks deyince aklına ilk gelen ne mesela muazzam kılıç kabiliyeti mi yoksa haki mi ? Muhtemelen haki diyeceksin ki çoğu kişi için de bu böyle zaten.O kadar muazzam haki var ki oralara gelmiş o adam.Göğü yarıyor WB ile çarpışınca.

Mihawk'ta bu kadar haki olduğunu ben sanmıyorum.Ama gene de muazzam kılıç kabiliyeti + ciddi seviye hakisi ile amiral seviyesi olmuştur.Bu da Shanks ile denk dövüşebilecek olması demektir bence ama kaybeden o olacaktır.Çünkü bence yonko 10 ise amiral 9'dur.Yani senin dediğin amiral üstü güç hemen hemen yonko demek zaten.Denk dövüşmesi için amiral seviyesi yeterli.

Bence Mihawk'ın amiral seviyesi çıkması tam kıvamında olur.

Yami

Bunu yine upluyayım beyler. Gerçekten bu konuda farklı bir bakış açısıyla yaklaşılmış. Önyargılarınız kırılacak okuyun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık