Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 401 88.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    452
Her kabadayı zorba olmak zorunda değil ki. Birçok kabadayı sosyal çevrelerinde saygı ve sevgi görür zaten. Mahalle halkına yardım ederler falan.
Benim benzetmem de bu tür kabadayılaraydı. Ama alınganlık konuyu bu noktaya getirdi. :(
Sözcük tanımından hareketle dedim onu :) Zorbalığı çıkarırsak geri kalan kısımlarda sana katılıyorum zaten.

Beyazsakal'a yakıştırmadığın bir sıfat duyunca, bunu söyleyene karşı olayı kişiselleştirmen ve saldırganlaşıp konuyu farklı yerlere çekmen duygusallık. :(

Garp'ın çocuklara işkence yaptığını söylemen, onlara bir şeyler dayattığını söylemen ve bunların kabadayılık olduğunu söylemen safsata.
İyi niyetli oldukları bilinen ve toplum dışına çıkmış sözde haydutları ada boyu sivil katkeden cani korsanlarla bir tutman da ayrı safsata. Katı kuralları olmayan ve katı kuralları sevmeyen bir memurun bu durumda inisiyatif almasına farklı şeyler yüklemen safsata.

Kendine özgü kurallar: WB korsanlarının kuralları.
Toplum kurallarının dışına çıkmak: korsanlık.
Zorbalık: adaları ele geçirip kontrol etmek.

Garp'a bakalım bir de.
Kendine özgü kuralları var ancak bunlar toplum kurallarıyla çelişmiyor ve olsa bile bunu kimseye dayatmıyor.
Toplum kurallarının dışında değil zaten.
Zorbalık yaptığı bir Dadan ekibi var o da geyik muhabbeti gibi ve yeri gelince o zorbalık yaptı dediğinden sopa yiyip sesini bile çıkarmıyor.
Kimseyi himayesine alıp ağalık, babalık yaptığı yok. Çok isteyen Coby ve Helmeppo'ya eğitim veriyor o kadar. O da yine bir sistemin kuralları dahilinde.
Gerçekten kim kabadayı?
Seni ilk defa görüyor olsam, Beyazsakal'a yakıştıramadığım bir sıfat duyunca cevap vermem iddiası daha anlamlı olabilirdi de, aşırı fazla bir muhabbetimiz olmamış olsa da, One Piece konusundaki fikirlerini az çok biliyorum. Yukarıda olduğu gibi Garp'ı överken Beyazsakal'ı yermen mesele. Senden önce @Cias da Beyazsakal'a hakaret etti, ama ona bir şey demedim. Çünkü adam kimi sever, kimi sevmez hiçbir fikrim yok. Adam mı kadın mı onu bile bilmiyorum hatta.

Çocukları alıp gece yarısı ormana, çukura falan fırlattı. Küçük çocukları denizci olacaksınız diye dövdü. Onları suçlulara emanet etti. Bunlar safsata değil, tamamen mangakanın çizdiği şeyler.

Garp'ı bir de ben inceleyeyim.

Kendine özgü kurallar: Denizcilerin kuralları
Toplum kurallarının dışına çıkmak:Denizcilik
Zorbalık:Denizcilerin yaptığı hiçbir şeye sesini çıkaraması.

Toplum denizcileri ve hükumeti senin düşündüğün kadar onaylamıyor. Onaylayanlar elbette var, ama Beyazsakal'ın aralarındaki kişiler de muhtemelen Beyazsakal'ın yaptıklarını onaylıyordur. Hadi şu an onaylıyor olsun, Luffy korsanlar kralı olduktan sonra denizcilerin bütün kirli çamaşırları ortaya çıkacak ve birden herkes denizcilerden nefret etmeye başlayacak. Senin tanımın ile Garp kabadayı değil iken birden kabadayı mı olacak o mantıkla? Sonuçta o zaman kuralları toplum kuralları ile çelişecek.

Ayrıca:

-Beyazsakal kimseye herhangi bir şey dayatmıyor.
-Beyazsakal Garp'ın aksine kimseye zorbalık yapmıyor. Ve bırak sopayı, en kritik anda kalbine kılıç yiyince sesini çıkarmıyor. Ayrıca tekrar belirtmekte fayda var. Garp; Luffy, Ace ve Sabo'ya da zorbalık yapıyordu.
- Beyazsakal kimseye ağalık babalık da yapmıyor, sadece onlara oğullarım diye hitap ediyor. Onlar ise ona baba diye hitap ediyorlar. Adam kendisinin kafasını almaya gelen ve uykusunda saldıran Ace'e bile iyi davranıyor.

Beyazsakalın büyüklüğü ne güç büyüklüğü ne de kabadayılık büyüklüğü.Beyazsakal büyüklüğü başka bir büyüklük işte.Adı konulamaz.

Garp'a bakalım bir de.
Kendine özgü kuralları var ancak bunlar toplum kurallarıyla çelişmiyor ve olsa bile bunu kimseye dayatmıyor.
Toplum kurallarının dışında değil zaten.
Birçok kabadayı sosyal çevrelerinde saygı ve sevgi görür zaten. Mahalle halkına yardım ederler falan.
Bu ikisi de hep racon kesen delikanlıların işlendiği dizilerdeki taraflar değil mi ya. Tutmasının sebebi bu demek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık