Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 401 88.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    452
Bilmem artık neye inanmak istiyorsan ona inan.
Newgate'in en güçlü olduğunu karakterlerden duymuş olsak, dediğin tartışmaya açık olabilirdi. Ancak Newgate'in tanıtım kutucuğunda en güçlü kişi olduğu yazıldı. Ayrıca bu bilgi bize gençliği gösterilirken değil, 72 yaşındayken verildi.

http://www.mangareader.net/one-piece/234/12

Bu bilgi yanlışlanabiliyorsa, seride verilen tüm bilgiler hatalı olabilir. Neye dayanarak biz yorumlama yapacağız?

http://www.mangareader.net/one-piece/598/10

Yukarıdaki gibi bariz bir durum olmadıkça, kutucuk bilgilerini her zaman doğru kabul ederim. Herkesin de etmesi gerekir.

Aynı mantığa çıkar zaten anafikir bakarsak orada ki gücü kim ne düşünür bilemem ama bize şuan gösterilen Kaido falan seviyesi değildir.
Yonkouların birbirlerine denk güçlerde oldukları neredeyse OnePiece'in abcsi gibi bi şey. Kaido ve Wb güç olarak denkti. Karşı çıktığın buysa, katılmıyorum.

Vs değil güç kıstası olarak değerlendirdim. Wb en güçlüyse zirvedeyse yani diğer Yonkoular amirallere karşı daha az direnç göstereceklerdir. 72 yaşindaki o ünvana sahip hali, aşmış çünkü digerlerini geçmiş, hadi Kaido'yu saymayalım, ne olduğu belli değil. Shanks kalıyor ?
Wb daha güçlüdür diğerleri ona yakındır. Wb iki yumrukta feleğini şaşırtır Shanks 3. Niye ezilecek durumda olsun diğer yonkoular?

Newgate'in en güçlü olduğunu karakterlerden duymuş olsak, dediğin tartışmaya açık olabilirdi. Ancak Newgate'in tanıtım kutucuğunda en güçlü kişi olduğu yazıldı. Ayrıca bu bilgi bize gençliği gösterilirken değil, 72 yaşındayken verildi.

http://www.mangareader.net/one-piece/234/12

Bu bilgi yanlışlanabiliyorsa, seride verilen tüm bilgiler hatalı olabilir. Neye dayanarak biz yorumlama yapacağız?

http://www.mangareader.net/one-piece/598/10

Yukarıdaki gibi bariz bir durum olmadıkça, kutucuk bilgilerini her zaman doğru kabul ederim. Herkesin de etmesi gerekir.
Bu adam o seviye ye gelip yaşlanırsa da bu onun ünvanını çöp eder mi ? bence etmez zaten Rogerla muhabbetinin geçtiği yerlerde bu adam gayet genç dinç görünüyor buraya girmemin sebebi o dönemlerde bu adamın Roger'la aynı seviye dövüştüğü biliniyor. Roger ın ölümü o sahneden çok sonramı öyle bir bilgi falan var mı? Roger öldü mü bu adam net en sağlam ünvanını alır zaten o zamanın Miçosu Shanks alacak değil.He çok sonra falan öldüyse anlam verebilirim dediğine

Wb daha güçlüdür diğerleri ona yakındır. Wb iki yumrukta feleğini şaşırtır Shanks 3. Niye ezilecek durumda olsun diğer yonkoular?
Yalniz işte seri katlayarak gidiyor. İkinci yarıda Kaido'nun, Shanks'ın, Wb'nin Mf'daki halinden üstün olmamalari serinin mantiğina ters, ondan zaten Wb'yi güçten düşmüş olarak gösterdi. Wb'nin de en güçlü halini bilmiyoruz. Mf'daki ünvan da havada kalıyor :D Bide gençler bu adamlar, Wb'nin 72 yaşindaki halinden güçlü olmalari normal.

Bu arada böyle bir konu açıldı mı bilmiyorum foruma biri tartışma olarak açsa fena olmaz ben pek anlamıyorum bu işlerden yardımcı olursanız sevinirim

Bu adam o seviye ye gelip yaşlanırsa da bu onun ünvanını çöp eder mi ? bence etmez zaten Rogerla muhabbetinin geçtiği yerlerde bu adam gayet genç dinç görünüyor buraya girmemin sebebi o dönemlerde bu adamın Roger'la aynı seviye dövüştüğü biliniyor. Roger ın ölümü o sahneden çok sonramı öyle bir bilgi falan var mı? Roger öldü mü bu adam net en sağlam ünvanını alır zaten o zamanın Miçosu Shanks alacak değil.He çok sonra falan öldüyse anlam verebilirim dediğine
Garp niye almadı?

Yalniz işte seri katlayarak gidiyor. İkinci yarıda Kaido'nun, Shanks'ın, Wb'nin Mf'daki halinden üstün olmamalari serinin mantiğina ters, ondan zaten Wb'yi güçten düşmüş olarak gösterdi. Wb'nin de en güçlü halini bilmiyoruz. Mf'daki ünvan da havada kalıyor :D
Ne bekliyorsunuz yahu Shanks, Kaidou falan gelse 3 amiral, Sengokuyu, Garpı falan parmağında mı oynatacak? Adama en güçlü dendi ve vurduğu yeri inletti. O savaşta karşısına kim çıktıysa üstünlük de kurdu.
Senin dediğin şöyle olur Kaidou yaratık der, Shanks iki senede daha da güçlendi der falan ama sonuçta bunu diğerlerine de yapacağı için abartılı farklar bekleme. Yani Wb Akainuyu iki yumrukta yamulttu ama Kaido, Shanks tek darbede yapar diye bekleme bence.
Garp denizci baksın kendi ünvanlarına zaten alınabilecek bence en büyük şana sahip ünvanı almış adam.Garp'ı hiç sokma korsanların arasına bence
En güçlü adam unvanını denizciler alamıyor mu?

Ne bekliyorsunuz yahu Shanks, Kaidou falan gelse 3 amiral, Sengokuyu, Garpı falan parmağında mı oynatacak? Adama en güçlü dendi ve vurduğu yeri inletti. O savaşta karşısına kim çıktıysa üstünlük de kurdu.
Senin dediğin şöyle olur Kaidou yaratık der, Shanks iki senede daha da güçlendi der falan ama sonuçta bunu diğerlerine de yapacağı için abartılı farklar bekleme. Yani Wb Akainuyu iki yumrukta yamulttu ama Kaido, Shanks tek darbede yapar diye bekleme bence.

En güçlü adam unvanını denizciler alamıyor mu?
Hadi dediğin olsun roger öldüğünde garptan güçlü bir seviyedeydi de aldı bu yine tezimi bozmaz ki olay savaşta hasta olması yaşlılığı vb etkenler Garp ne alaka ayrıca oda yaşlandı benim gözümde orada ki garpta mükemmel seviyesinde değildir.

Konuşma Roger, Raftel'e gidip geldikten sonra oluyor. O konuşmadan bir yıl sonra Roger ölüyor. 3 yıl sonra Shiki, Newgate ile konuşmaya geldiğinde denizlerde Newgate'i durdurabilecek bir güç kalmadığından bahsediyor. Bu laftan 21 yıl sonra gördüğümüz Newgate için seriyi yazan kişi "En güçlü adam" diyor. Oda bunu resmi olarak söyledikten sonra, birçok farklı karaktere de aynı şeyi söyletiyor. Yani karaktere dayalı bir bilgi olsaydı, sana hak verirdim. Senin mantığın ile dünyada Mihawk'tan daha güçlü bir kılıç ustası olduğu da söylenebilir.

http://www.mangareader.net/one-piece/576/13

Ya da yukarıdaki örnekte olduğu gibi Momonosuke'nin Kozuki Hanesi'nin varisi olmadığı da iddia edilebilir. Seride verilen bazı bilgiler tartışmaya kapalı olur. Kutucuk bilgileri de bu kısma girer. Newgate'in kaç tane yara alarak öldüğü kutucukta yazıyordu mesela, çünkü herhangi bir karakterin böyle bir bilgi vermesi tuhaf kaçardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık