Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünyanın En Tehlikeli Yerleri

En Çok İlginizi Çeken Yer

• İskelet Sahili

Kullanılan: 4 15.4%
  • Kralın Küçük Yolu

Kullanılan: 2 7.7%
  • Kuzey Sentinel Adası

Kullanılan: 9 34.6%
  • Natron Gölü

Kullanılan: 4 15.4%
  • Oymyakon

Kullanılan: 0 0.0%
  • Sundarbans Mangrov Ormanı

Kullanılan: 2 7.7%
  • Yılan Adası

Kullanılan: 5 19.2%

• Kullanılan toplam oy
    26
Göl Akainu nun tatil köyü gibi. Yerlilerin adası ayrı muhabbet. Ada halkları tutucu olur zaten. Kendi hallerinde bırakılmaları daha uygun olmuş. Her şeye burnumuzu sokmaya gerek yok

Hiç mi dış dünyayı merak eden maceracı bir genç çıkmamış içlerinden 150 yılda?
Aslında güzel bir soru ama ben bunu biraz da modern insanın ile kabile insanları arasındaki düşünce yapısının farklı olduğuna bağlıyorum.

Yani merak etmek veya düşünmek için yeterli zamana ve biraz da ihtiyaçlarının karşılanmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Kabile'nin ana amacı hayatta kalma mücadelesi olduğu için bu yüzden kabile üyeleri dış dünyayı merak etmeye zaman bulamamış olabilir. Sonuçta yemeklerini bir marketten almıyorlar, denizden veyahut o adada yaşayan canlılardan alıyorlar. Ve bunun içinde baya uğraşmaları gerekiyor. Bizim gibi ocakları yok , yemeklerini ısıtıp yiyebilmek için ateşi ayarlamaları gerekiyor gibi v.s v.s durumlar farklı ama neden gelişemiyorlar orasını da tamamlayacak bir düşüncem yok. Belki gelişmeleri ve merak etmeleri için biraz daha zaman gereklidir veyahut farklı insanlarla kaynaşmaları da gerekli olabilir.

Bizden uzun bir zaman geride olduğu söylenebilir.

İkinci farklı bir neden olarakta ben bunu doyumluluğa bağlıyorum. Bu biraz da düşük bir ihtimal olsa da elindekileri ile yetindiklerini ve buna ihtiyaç duymadıklarını düşünüyorum. Mesela yeni dünyanın keşfinin amacı devletlerin doyumsuzluğundan ve denizcilerin merakından ötürüydü sende bilirsin.

Bu arada Sentinel Adasının durumunu biraz daha detaylı araştırmaya çalıştığım zaman senin rakamsal bilgilerinle çelişen durum gördüm. Hangi kaynak doğru emin değilim ama yine de kafamı karıştırdı, küçük bir detay olsa da.

1956 Andaman ve Nikobar Adaları Yerli Kabilelerin Korunması Yasası doğrultusunda günümüz dünyasındaki hastalıklara aşina olmayan bu halkın hastalık kapmasını önlemek için adaya 10 kilometreden daha fazla yaklaşmak yasaklanmıştır. Ada, Hindistan Donanması tarafından korunmaktadır.
Burda 10 kilometre demişsin ama haberler de 5 kilometre yasağı olduğu söyleniyor.

Kabileyi korumak ve şiddet olaylarını önlemek için Hindistan hükümeti adaya 5 km'den fazla yaklaşmayı yasakladı.

Haberin dediğini destekleyecek kaynakta bulamadım :/

1880 yılında civar adalardaki yerlileri medeniyet ile tanıştırma görevine çıkmış İngiliz kaşiflerden biri adaya gelir ve ikisi yaşlı, dördü çocuk olmak üzere altı Sentinelli'yi İngiltere'ye götürür.
Burda ise İngilizler kabilede ki üyeleri zorla götürmüş olduğu söyleniyor.

Son düzenleme:
Bir kaçını bir yerlerde okumuştum. Beni şaşırtan İskelet sahili oldu. Tam çölü aştım kurtuldum diyorsun deniz gitmene izin vermiyor :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık