Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Ne Zamana Kadar Böyle Gidecek?

Sistem Ne Zamana Kadar ve Sonrasında Nasıl Devam Eder?

• Kullanılan toplam oy
    80
Sistem elbet değişir. Daha yeni zaten. Ara ara kendi krizlerinde boğulup duruyor zaten:d
Büyük filtre kuruna virüsü değil ise daha çok yolumuz var gibi.......

Çok çok çok uzun sürer ama bence yapılır.
Teknoloji olarak o kadar gelişirsek herhalde sahip olduğumuz kaynaklara da sahip çıkacak ve onu düzgün kullanacak bilgiye sahip oluruz diye düşünüyorum. Ama gezegen keşfedip uygarlıklar kurmak yerine bence sanal dünyaya doğru gidişat olacak. Daha az para daha az efor daha az sorun .

Teknoloji olarak o kadar gelişirsek herhalde sahip olduğumuz kaynaklara da sahip çıkacak ve onu düzgün kullanacak bilgiye sahip oluruz diye düşünüyorum. Ama gezegen keşfedip uygarlıklar kurmak yerine bence sanal dünyaya doğru gidişat olacak. Daha az para daha az efor daha az sorun .
Şimdi de teknoloji olarak birkaç yüzyıl önceki adamın hayal edemeyeceği bir seviyedeyiz ama hala kaynak maynak dinlemeden deli gibi sömürüyoruz. Sadece çok elit bir kesim uzaya açıldı diyelim, hırslarından vs arınmış olsunlar hatta. Bunların altından gelen çocukların da aynı şekil devam edeceğine kesin diyemezsin. İlla ki çürük elmalar çıkacak, bir yerden zincir patlar.

Şimdi de teknoloji olarak birkaç yüzyıl önceki adamın hayal edemeyeceği bir seviyedeyiz ama hala kaynak maynak dinlemeden deli gibi sömürüyoruz. Sadece çok elit bir kesim uzaya açıldı diyelim, hırslarından vs arınmış olsunlar hatta. Bunların altından gelen çocukların da aynı şekil devam edeceğine kesin diyemezsin. İlla ki çürük elmalar çıkacak, bir yerden zincir patlar.
Bireyselden ziyade biraz daha yönetimsel olduğunu düşünüyorum. O zaman varolacak yönetimler yeni bir gezegenin sürdürülebilir olması için her şeyi yaparlar herhalde.

Aslında çok fazla olasılık var.

Düzen böyle devam ederse ve kolonociliğe adım atamazsak büyük ihtimalle insanlık kendini imha edecektir. Hatta uzayın kendini imha eden varlıklarla dolu olduğunun teorisi bile var.
Zaten birçok problemle karşılaşıyoruz. Küresel ısınma, salgınlar, doğal afetler, savaş, su kıtlığı. Kapitalist düzende tüketim-üretim çılgınlığı devam edip her yer çöplük olacaksa zaten yok olmak için çok afilli bir şey olması gerekmiyor.

Kolonocilikte çok zor ortam koşulları ve onun getirdiği problemler var. Yaşam acımasız o ortamlarda tek bir problem bile her şeyi bitirmeye yeter. Kolonocilik tutarsa bizim her bastığı gezegeni kurutan iğrenç bir parazit tür olma ihtimalimiz var.? Sürekli meteorlardan ve patlayan yıldızların radyasyonundan kaçmaya çalışmakta cabası.

Döngü kurmadan yaşamaya çalışırsak oradan buraya sömüre sömüre devam ederiz gibi duruyor. Biraz ütopik olacak ama uzaylılar varsa böyle durumda istenmeyeceğimiz kesin .:flaugh:
Bizi biliyorsalar bile takmıyorlardır büyük ihtimalle bizim doğada yaşayan düşük yaşam formlarını takmayıp kendi hallerine bırakmamız gibi.
Haddimizi aşarsak sanki bizim ellerimizi yıkayıp parazitlerden ve mikroplardan kurtulduğumuz gibi bizden kurtulurlar. :hhh:

Teknoloji de bizim tahmin ettiğimiz gibi ilerlemiyor açıkcası. 1950'lerde yaşayan birsine 2020 nasıl olacak diye sorun bence size uçan arabalar Ay'dan Dünya'ya roket yol güzergahı falan anlatır durur.
Gelecekte insanlık şöyle yapar eder demek yanılsama olacaktır.
Tesla gibi insanüstü performans gösteren adamlar olursa anca dediğimiz şeyler olabilir diye düşünüyorum.

Aslında Dünya'yı akıllıca kullanıp kendimize göre bir döngü oluştursak Güneş nalları dikene kadar burada yaşayabiliriz. Güneş 1-2 milyar yıl sonra patlayacak ama tabi ki ondan daha az zamanımız var.
Güneş Kırmızı Dev olmaya başlayıp şişene kadar gitmemiş lazım yoksa yanarız.:ehe:

Tabi ki bu kadar şeyin olması için çoğunluk olan bencil aptalları , kendini uyuşturmaktan(sadece maldan bahsetmiyorum) başka bir şey yapmayanları ve kaos taparları azınlık yapmamız gerekiyor.
Milyarlarca insanı ya da gelen nesli yola getirmek artık ne kadar olası ise bilemedim. :oleyo2:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık