Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Dışı Yaşam(İlk Mesaja Bakın)

Komplo-sever bir bakış açın var her daim. O yüzden sorup öğrenmek istedim. Teşekkürler.
Dostum yanlış anlamayın ancak dünyada şöyle bir durum var.Bazı aykırı düşünceler tıpkı terörist kelimesinin kullanım amacı gibi komplo teorisi olarak nitelendirilmiş.Gerçekten birçok komplo teorisi var ancak öyle olmadığı halde bu yakıştırmaya uğramış olanlar da var.Bunun dışında dünyada komplolar da var.Komplo teorisi diye dalga geçilen ancak gerçek olan meseleler.Jfk suikasti,11 Eylül vs ancak bunlar var.

Örneğin zihin kontrolü bunlardan bir tanesi.Cia zamanında bu deneyleri yapıyor daha sonra halka açıklamak zorunda kalıyor.Fakat şu an sorsan kimse inanmaz böyle birşeye dünyada.Neden diyecek olursak cevabını vereyim.

Çünkü tvde gösterilmedi tvde gösterilen herşey doğrudur mantığı hakim,hükümet açıklama yapmadı,sistem tarafından onaylanmadı bu yüzden.Sistem ne derse onu doğru kabul ediyor insanlar çünkü.

Cia bu şekilde programlama yaparak mükemmel katiller yaratabiliyor mesela bunu konu alan oldukça fazla film vardı.Jason bourne diyeyim mesela.

En son Türkiye için konuşursam Adnan Oktar'ın yanında dolaşan kızlardan birisinin babası konuşuyordu adam Profesör sanırım kızını tanıyamadığını söylüyordu.Gerçekten de o programlarda hepsi tek tip klon vaziyette dolaşıyorlar.Dünyanın karanlık bir tarafı var ve insanlar bunu komplo teorisi diyerek görmezden geliyorlar mesele bu.

Daha yazacak çok şey olabilir ancak şu mantığa karşıyım komplo teorisi diyip gülüp geçmemeli sorgulayabildiğin kadar sorgulamak lazım herşeyi.

Dostum yanlış anlamayın ancak dünyada şöyle bir durum var.Bazı aykırı düşünceler tıpkı terörist kelimesinin kullanım amacı gibi komplo teorisi olarak nitelendirilmiş.Gerçekten birçok komplo teorisi var ancak öyle olmadığı halde bu yakıştırmaya uğramış olanlar da var.Bunun dışında dünyada komplolar da var.Komplo teorisi diye dalga geçilen ancak gerçek olan meseleler.Jfk suikasti,11 Eylül vs ancak bunlar var.

Örneğin zihin kontrolü bunlardan bir tanesi.Cia zamanında bu deneyleri yapıyor daha sonra halka açıklamak zorunda kalıyor.Fakat şu an sorsan kimse inanmaz böyle birşeye dünyada.Neden diyecek olursak cevabını vereyim.

Çünkü tvde gösterilmedi hükümet açıklama yapmadı sistem tarafından onaylanmadı.Sistem ne derse onu doğru kabul ediyor insanlar çünkü.

Cia bu şekilde programlama yaparak mükemmel katiller yaratabiliyor mesela bunu konu alan oldukça fazla film vardı.Jason bourne diyeyim mesela.

En son Türkiye için konuşursam Adnan Oktar'ın yanında dolaşan kızlardan birisinin babası konuşuyordu adam Profesör sanırım kızını tanıyamadığını söylüyordu.Gerçekten de o programlarda hepsi tek tip klon vaziyette dolaşıyorlar.Dünyanın karanlık bir tarafı var ve insanlar bunu komplo teorisi diyerek görmezden geliyorlar mesele bu.

Daha yazacak çok şey olabilir ancak şu mantığa karşıyım komplo teorisi diyip gülüp geçmemeli sorgulayabildiğin kadar sorgulamak lazım herşeyi.
Komplo teorileri genel olarak gülünüp geçiliyor ama anlamsal açıdan bakıldığı zaman her daim öyle olmak zorunda değil. Sorgulama konusunda haklısın fakat sorgularken sırf genel geçer kabul edilen şeylere zıt bir tutum çiziliyor diye de insanın bu tutuma kendini yaklaştırmaması gerekiyor. Çoğu komplo teorisi kendi içinde tutarlı bilgiler sunup yine kendi ortamı itibarıyla insana mantıklı gelir zaten. Meraklısının çok olmasının bir sebebi de bu. Bazılarının amacıysa farklı. Kimileriyse doğru olabilir elbette.

UFO olaylarını hiçbir uzay ajansı kabul etmez zaten, bunu Amerika'ya yüklemenin manası yok ki. Ama her şey insan ürünüdür, Dünya dışı yaşam yoktur demek fazla kibirlice bence. Önceki sayfaların birinde de atılmış olan soluk mavi nokta fotoğrafı bence çok şey anlatıyor.

Söylediğini şurada güzel açıklamış.

Tabii insan istediği şekilde yorumlayabilir.
https://www.theguardian.com/educati...-schools-world-map-mercator-peters-projection

En son bu şekilde bir haber görmüştüm.Sanırım değişikliğe gitmişler.Yıl 2017 ve arada baya fark var görüldüğü gibi.

Videoyu izleyeceğim ama fazla iyi niyetli bakmaya da gerek yok.Olay şu bu haritalar Avrupa tarafından 500 sene kadar önce doğru kabul ediliyor o zamanlar elbette koca Avrupa'yı küçük gösterecek değiller daha büyük gösteriyorlar dünya Avrupa demek çünkü adamlara göre diğerleri sömürge.Avrupa'yı merkeze alıp gerçek boyutları çarpıtmışlar biraz.Grönland vs..Günümüzde de dünya batı doğrultusunda hareket ettiği için işte daha yeni yeni değişiklikler görüyoruz.

https://www.theguardian.com/educati...-schools-world-map-mercator-peters-projection

En son bu şekilde bir haber görmüştüm.Sanırım değişikliğe gitmişler.Yıl 2017 ve arada baya fark var görüldüğü gibi.

Videoyu izleyeceğim ama fazla iyi niyetli bakmaya da gerek yok.Olay şu bu haritalar Avrupa tarafından 500 sene kadar önce doğru kabul ediliyor o zamanlar elbette koca Avrupa'yı küçük gösterecek değiller daha büyük gösteriyorlar dünya Avrupa demek çünkü adamlara göre diğerleri sömürge.Avrupa'yı merkeze alıp gerçek boyutları çarpıtmışlar biraz.Grönland vs..Günümüzde de dünya batı doğrultusunda hareket ettiği için işte daha yeni yeni değişiklikler görüyoruz.
Ben kartograf değilim valla. Fakat bu konuda ilgimi çektiği için üzerinde duracağım bir zaman gelebilir. Video güzel açıklıyor gibi geldi ama tek video ile onaylamak da doğru değil tabii. Neyse konunun dışına çıktık epey.

Uygun görülürse taşınması benim açımdan da doğru olur.

Barış'ın video olmuş ama olmamış. Karınca örneği ile sıvamış. Doctor Who'da bizim doctor bebekle konuşuyordu. Yeterince aşmışsa biz anlamasak bile onlar bizi anlayabilirler. Kendilerini anlatabilirler. Sınırsız gelişmişlik kabul edip onu sınırlandırmak doğru olmaz. Başkaları var mı? Olabilir ama bunlar basit canlılar olması muhtemel. Bizdeki zeka ile gelen açgözlülük başka seviye oluyor. Teknoloji ilerlese yapacağımız ilk şey diğer gezegenleri sömürmek olur. Tabi şeyde var, bizden farklı yapıda canlı varsa değer yargıları algıları farklı olabilir. Bence yok ama olsa da yapacak bir şey yok. Uzayda bir anormali olup gezenimiz yok olsa yapacak bir şeyimiz yok. Amerika 51. bölge falan hep insanları etkilemek için yapılan şeyler. İnsanlığın işi düşünmek ve artık bizi istedikleri düşünmeye itiyorlar. Kaç tane uydumuz var. O uydularla yapılacak yanılsamalar ile masum köylü bir şey görüyor.

kesin konuşmaya da gerek yok.

Son düzenleme:
Ben bizden daha gelişmiş bir uzaylı medeniyetine inanmıyorum.Sonuçta dünyada bir sürü canlı türü var.Bizden daha gelişmiş bir medeniyetin bizi görmezden gelme ihtimali 0.Bizden daha ilkeli var dersekde olsa ne yazar.

Ben bizden daha gelişmiş bir uzaylı medeniyetine inanmıyorum.Sonuçta dünyada bir sürü canlı türü var.Bizden daha gelişmiş bir medeniyetin bizi görmezden gelme ihtimali 0.Bizden daha ilkeli var dersekde olsa ne yazar.
Gelişmişliğin ahlaki açıdan mı, teknolojik açıdan mı yoksa tür ve habitat çeşitliliği bakımından mı ele aldığını bilmiyorum. Ama hepsinin de savunması yapılabilir. Dinler bu konuda Tanrı ile aynı şeyi düşünemezsiniz savunması yapıyor. Pekala bu konuda da en basitinden böyle bir savunmaya gidilebilir.

Anatomik olarak insan olmalarını ben de beklemiyorum. Milyarlarla ifade edilebilinecek olasılıklar arasında Dünya'ya rast gelmeleri onların talihsizlikleri olur. Ama zekasal olarak üst & alt insan benzetmesi tabi ki yapılabilir. Zaten evrimsel aşamalar; zihinsel gereklilik skalasından geçerek oluşurlar. Zira insanlık alet yapımının kavranışından sonra keskin ellerine veda etmiştir. Bu açıdan onların çevresel etmenlerini düşünmek gerekiyor.
1-) Geri Evrim: Evrimsel süreçte çok sık rastlamışız bununla. En azından atamız olabilecekler atalarımızca öldürülmüş & sindirilmiş veya atalarımızı yok etmeye çalışanların başına bunlar gelmiştir.
2-) Doğa Kanunları: En büyük doğa kanunu dış tehlikelere göre biçim almadır. Dünyadaki yaşanılabilirliğe ayak uydurma milyonlarca yıl almıştır. Yani aslanların uzağında yaşayamayan kolonilerden gelseydik; onları yok edebilecek kadar azalttıktan sonra evrimsel ilerlemeler başlayacaktı. Ama o zaman derimiz daha kalın, dişimiz daha sivri; yani şimdiki halimize daha uzak bir noktada başlayacaktık evrimlere.
Barış derki; Dünya evimiz olduğu için buralarda evrimleşmedik. Evrimleşebileceğimiz tek canlı türleri ve doğal ortam Dünya olduğu için şuan buradayız. Bunun tanrısallık veya kaderdan başlamadığı; aksine onları doğurduğu gerçekliğidir, insan oğlunun yaşam serüveni.
3-) Mikro Ortam: Merkülde bir yaşam formu bulduğunuza inanın; bu yaşam formuna gidebilir misiniz?
- Hayır, bu teknoloji olsa dahi biz suyun çocuklarıyız ( Edward Newgate ), o ısıya duyarlı anatomik yapılarımız yok. İhtiyaçlarımızı magmadan karşılasaydık; bunun üzerine teknoloji geliştirebilirdik. Ama Merkül'ü bilmekle yetineceğiz malesef.
Yani dostlarım varlar. Şimdi uzay konuşurken, yemeğe çağırdılar. Esen kalın.
3. Teknoloji olunca gidebiliyoruz zaten :S Hatta önce varsa bu bahsettiğin canlıları ve ortamı şu bahsettiğin ellerimizi körelten alet yapma becerisi sayesinde uzaktan inceler ve ortama uyum sağlamamız için giysi geliştiririz kim bilir. İnsan doğrudan başka ortamda yaşamaya evrilemez ama sınırlarını zorlayabilir. Hangi tür dünya üzerinde bu kadar çeşitli koşullara karşı koyabiliyor ki :S Dünya evimiz olduğu için mi yoksa eldeki veri ve donanımımıza göre koşullara uyum sağlayabildiğimiz için mi bu kadar iyiyiz hayatta kalmada acaba :/ Neysem nasıl ki Mars'a gidilip koşullar gözleniyor, inceleniyor, ileridr aynısı Merkür'e yapılamaz diyemeyiz bence. Hem Merkür'ü daha öğrenmedik ki nerden bilelim :/ Evrene binlerce yıldır gözlemliyoruz ama daha yeni yelken açmaya başlamışız, bildiğini sanma hastalığından kurtulmak lazım.

Bunun konuyla ne ilgisi var anlamadım ama cevap vereyim.

O konuyu bilemiyorum sınırlı imkanlardan yola çıkılmış eksiklikler var ancak bize öğretilenlerde de çok fazla çelişki olduğu ortada kafam karışık o konuda.Ufka baktığın zaman eğim göremezsin mesela bunu gözünle görüyorsun ancak öğretilen başka hep ilginç gelmiştir.Geminin ilk bayrağı görünür olayı da hikaye sadece gözün görüş mesafesiyle ilgili.Güçlü zoom ile bütünü görebiliyorsun.Yine geometriye göre km başına bulunması gereken eğimin bulunamamış olduğu söyleniyor.

Tabii kendi gözlemlerim değil o yüzden birşey diyemem fakat eskisi gibi her öğretileni mutlak gerçek olarak görmüyorum.Sorguluyorum ve bunlar kafada soru işaretleri oluşturmuyor değil.Birşeyler yanlış gibi gözüküyor mantık ve matematiğe göre herşey birbirine uygun değil gibi soru işaretlerini oluşturan kısım burası.Sonuçta bilime güveniyorsun bu bilim de mantık ve matematik temel alınarak yapılıyor.Bilim diye sorgulayamazsın diye bir durum yok bilim sorgulamayı gerektiriyor.

En basitinden dünya haritasında dahi ırkçı bir yaklaşım var.Boyutlar batının istediği gibi değiştirilmiş.Bunu kaç kişi biliyor mesela.Afrika kıtası diğer kıtalardan çok daha büyük olmasına rağmen haritalarda hep küçük gösteriliyor.Bize ilkokulda gösterilen haritalarda kısacası.

O yüzden araştırmak lazım her daim.Bize dikte edilenlerin mutlak doğru olduğunu kimse iddaa edemez.Toplumları belli bir sistem içinde yönetiyorlar herşey sisteme uygun hale getiriliyor.Böyle bir durumda herşey beklenebilir.
Harita basit aslında, elipsoid bir cismi düz bir zemine çizmenin efektif bir yolu az. Grid denen çizgilerin harita düzlemdeki olayını da ilkokulda açıklanıyor mesela, diyor ki hoca bakın kutuplara gittikçe grid çizgilerinin oluşturduğu alanlar daralır, ekvatora gittikçe de genişler. Basit bi açıklamayı kaçırınca ardı arkası kesilmiyor talihsizliklerin tabi.

Şu da meraklısı varsa düz dünya ile ilgili bi gözlem. Adam ne güzel kurmuş teleskopunu, atmosferik olayları, optiği vs açıklıyor. Hem de kağıt üzerinde, inanılmaz hizmet.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık