Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dragon Ball Super Anime Tartışma

Şimdi bir vakıayı tartışırken evrenin dinamiklerine uygun mu değil mi diye bakmak lazım. DBnin olayını Muten Roshi eğitim felsefesi yapmış. Güçlenmenin yolu için iyi çalış, iyi dinlen, iyi ye, iyi öğren, iyi eğlen demiş adam. Tüm evrendeki herkes bu metodla güçlenebilir. Ha 1 birim güçlenir ha 100 birim güçlenir bu farkı da ırka bağlamış. Orda bile saiyanları tam ayırmıyor adam. Frieza misal ömründe çalışmamışken evreni yönetiyordu, 3 ay çalıştı hayvan gibi gelişti. Mangakanın mesajı net.

Toriko desen, adam evrende yenmeyecek sey yok diyor, tüm evren yiyecek enerjisinden oluşmuş tabi ki yeyip güçlenecekler.

Hem sınırsız güçlenme olayı tüm serilerde olan bir durum. OPa bak misal gomu gomu pistolden G4 çıktı, denizde balık avlayan bir çocuğu izliyorduk havayı kırmaya başladilar. BB 2 meyveli oldu belki şu an 10 meyvelidir karanlığa emcükleyip salıyordur yeteneği. Şu an Luffy dayak yeyip üstüne yemek yeyince güçleniyor. Sınırı var mı bunun, yok.
OP'daki karakterlerin güçlenmesiyle bu ikisi serideki karakterlerin güçlenmesi bir değil. Luffy ıkına ıkına dövüştüğü Kata karşısında dövüş içerisinde gelişim göstermesine ve yeni bir form ortaya çıkarmasına rağmen bırak ezmeyi genel anlamda üstünlük bile kuramadı. Üstünlük kurduğu Doflamingo'ya ise yine gücünün dezavantajından dolayı yenilmek üzereydi etraftaki insanların yardımı olmasa. Kaldı ki Luffy'nin sınırı en fazla Roger Garp Wb üçlüsünün biraz üstü olur. Seri sonunda bizimki bu adamlara ezici üstünlük kuracak kadar güçlenmez. Ama Toriko ve DB'de bu öyle değil. Adamlar karınca gücündeyken bir anda fil oluyor ve bunun açıklaması çok basit. Zaten bu kadar basit olduğu ve bunu seriye yedirebildikleri için tezgahı güzel yere kurmuşlar diyorum. Bu tarz bir gelişimin sınırı yok.

OP'daki karakterlerin güçlenmesiyle bu ikisi serideki karakterlerin güçlenmesi bir değil. Luffy ıkına ıkına dövüştüğü Kata karşısında dövüş içerisinde gelişim göstermesine ve yeni bir form ortaya çıkarmasına rağmen bırak ezmeyi genel anlamda üstünlük bile kuramadı. Üstünlük kurduğu Doflamingo'ya ise yine gücünün dezavantajından dolayı yenilmek üzereydi etraftaki insanların yardımı olmasa. Kaldı ki Luffy'nin sınırı en fazla Roger Garp Wb üçlüsünün biraz üstü olur. Seri sonunda bizimki bu adamlara ezici üstünlük kuracak kadar güçlenmez. Ama Toriko ve DB'de bu öyle değil. Adamlar karınca gücündeyken bir anda fil oluyor ve bunun açıklaması çok basit. Zaten bu kadar basit olduğu ve bunu seriye yedirebildikleri için tezgahı güzel yere kurmuşlar diyorum. Bu tarz bir gelişimin sınırı yok.
Abi BBnin gücü 1 di sonra 10 oldu sonra 100 oldu sen neyden bahsediyorsun allasen. Adam komutan seviyesiydi Yami yeyince Acei indirdi WBye hallendi Gurayı yeyince Garp + Sengokuyu karsıya aldı çağ benim çağım demeye başladı. Bu kolay güç artışı değil de nedir şimdi?

Olay hepsinde aynı sadece güç skalasına göre güçlenme hızı farklılık gösteriyor. Misal Torikoda güç skalası 1 - 35.000 level arasında. OPta da 1-100 level diyelim ve anakarakterin güçlenme eşik sayısı aynı olsun misal 100 kirilma noktasinda güçlensinler. Bu denklemde Toriko 350 350 350 artarak güçlenecekken Luffy 1 1 1 diye güçlenecek. Bu sende ikınma şeklinde algılanıyor ama mevzu aynı özünde. DBnin güçlenme biçimi çalış+ dövüş+ ye, OPun da keza aynı, Torikoda sadece hücrenle uyumlu malzeme ye,.o da mangaka ve evren tercihi.

Abi BBnin gücü 1 di sonra 10 oldu sonra 100 oldu sen neyden bahsediyorsun allasen. Adam komutan seviyesiydi Yami yeyince Acei indirdi WBye hallendi Gurayı yeyince Garp + Sengokuyu karsıya aldı çağ benim çağım demeye başladı. Bu kolay güç artışı değil de nedir şimdi?

Olay hepsinde aynı sadece güç skalasına göre güçlenme hızı farklılık gösteriyor. Misal Torikoda güç skalası 1 - 35.000 level arasında. OPta da 1-100 level diyelim ve anakarakterin güçlenme eşik sayısı aynı olsun misal 100 kirilma noktasinda güçlensinler. Bu denklemde Toriko 350 350 350 artarak güçlenecekken Luffy 1 1 1 diye güçlenecek. Bu sende ikınma şeklinde algılanıyor ama mevzu aynı özünde. DBnin güçlenme biçimi çalış+ dövüş+ ye, OPun da keza aynı, Torikoda sadece hücrenle uyumlu malzeme ye,.o da mangaka ve evren tercihi.
BB istisna bu adama ne olursa olsun serinin dinamiklerinden ayrı tutarım ben. Toriko'dan bahsederken sadece Neo örneği vermek gibi bir şey bu. Bizim seride adamlar güçlü kişilerle dövüşerek gelişiyor ve evet ıkına ıkına yeniyorlar. Toriko ve DB'de ise ortada dövüşebilecekleri kadar yakın bir güç farkı yok. Adamlar bir anda tek yediği adama tek atacak seviyeye çıkıyorlar. Bu iki serinin dinamiği hemen hemen aynı sadece Toriko'nun daha tutarlı. Op ile bir değiller bu konuda.

Her bölüm gelişiyor Goku. Nihai formuna ulaştı ve bir sonraki bölüm pijamalı başka bir şeye dönüşmezse onu ezerek yenecek büyük ihtimalle. Ulan Toriko'nun mangakasıyla DB'nin ki ne güzel yere tezgah kurmuş anasını satayım. Bunlar saiyan durmadan gelişirler o yüzden gelişti. Bunlar güzel yemekler yediler ondan güçlendiler daha güzel yemekler var gene güçlenecekler. Bu işin sonu yok la
Aynen öyle, diğer shounenlerdede bu durum yok değil fakat özellikle dragon ball'da artık rahatsız edici bir düzeyde bu durum, ve dediğin gibi sonu yok ne bileyim 3-4 sene sonra super saiyajin'in yeni bi formunu çıkarır atıyorum green, white, perfect form , işte ultra instinc + o form, oda mı kesmedimi bas kaioken'i onunda sınırı yok zaten 5x 10x 100x yürüü kim tutar Goku'yu :d

Bitsede gitsek dediğim seridir.40 dakika içinde beerusun benimle kapışmak için kısaca 40 fırın ekmek yemen lazım dediği elemana saygısından ayağa kalkıyo yıkım tanrıları.Hadi lan ordan.Vegeta super saiyana bile dönüşemezken neresinden çıkardıysa kalan ki sini kakarota göderiyor.Dalga mı geçiyon birader ? Adamda enerji var mı yok mu (Aynısı goku içinde geçerli 40 dakika içinde adamın kaçıncı defa enerjisi bitip yenilendi bilmiyorum) ? Bi karar verin la .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık