Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Charlotte Katakuri

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    205
Vista ne yaptı peki? İş burada kopuyor.
Mesela Marco Kizaruya, Aokijiye saldırıya geçip uçuruyor kaçırıyor, Marcoyla ilgili bunlar hakkını yedirtmeyecek sahneler ama Mihawktakiler ona Marco kadar kredi vermiyor.
Vista da aynı şekil onada lafım yok. Marco örneğini o yüzden verdim. Onunda birşeyini görmedik.

Çünkü düelloda öldürme amacı gütmezsin kazanma amacıyla hünerini sergilersin.Düello adabı ve kuralları vardır.Uzmanı olduğum bir konu değil elbette ama bu kadar yüzeysel sepeblerden oluşmadığını da biliyorum.
Sen düellonun ne olduğunu çok yanlış anlamışsın. Düelloda taraflar birbirini öldürmeye çalışır. Sanırım Puşkinin de seninle aynı algıya sahipti düello ile ilgili, sonu iyi olmadı. Düellonun ölümle sonuçlanmadığı durumlar hafif durumlarda söz konusu olur, o da taraf onaylarsa karşı taraf yaşamına devam eder. Düello bittikten sonra da tanrının tarafında olduğu iddia edilen kişi(hakem) düellodan canlı çıkmış mağluba ceza verir. Çocuk oyunu mu bu? Senin anlattığın şey alıştırtma, düello değil.

Yazdıklarının hiçbirinin benim yazdığımla alakası yok, can almaktan çekinmeyen bir insan neden Vistanın canını almaktan çekinsin? Öyle veyahut böyle Vista orada bir düşman olarak bulunuyor karşısında. 1 saniyelik dikkatsizliğin cana mal olduğu bir ortamda robotumsu bir şekilde "güç seviyeleri yüzde 50ye çekildi" deyip mi saldırdı yani Vistaya? Neden böyle bir şey yapsın Şahin Göz? Bamsalak mı bu herif.
Korsanlık çocuk oyunu değil.
Dostum, seriiyi bir bütün halinde değerlendirerek sonuca varmak yerine bir kaç küçük ayrıntı üzerinden bir adamın seviyesini belirlemye çalışıyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz.

Bu seriide en iyi kılıç ustasından daha güçlü onlarca savaşçı varsa o adam en iyi kılıç ustası olarak kalamaz, zirvede tutunamaz, buna imkan yok. Bu evrende bir amiral kadar gücün yoksa gelen geçen tokatlar seni. Söz konusu olan şey en iyi kılıç ustalığı ünvanı ise, o ünvanı elinde tutabilmek için amirallerden daha da güçlü olman gerekir. Yoksa yine o ünvanı elinde tutamazsın.

Onu bunu bilmem. Bana göre Mihawk Kaido hariç diğer karakterleri alabilir. :a: Hardcore cuyuz. Davamız ciddidir

Sen düellonun ne olduğunu çok yanlış anlamışsın. Düelloda taraflar birbirini öldürmeye çalışır. Sanırım Puşkinin de seninle aynı algıya sahipti düello ile ilgili, sonu iyi olmadı. Düellonun ölümle sonuçlanmadığı durumlar hafif durumlarda söz konusu olur, o da taraf onaylarsa karşı taraf yaşamına devam eder. Düello bittikten sonra da tanrının tarafında olduğu iddia edilen kişi(hakem) düellodan canlı çıkmış mağluba ceza verir. Çocuk oyunu mu bu? Senin anlattığın şey alıştırtma, düello değil.
Hayır ölüme kadar gidebilir elbette.Ama illa ki tarafların birinin ölmesi gerekmiyor.Bazen dökülen ilk kanda bazen fiziksel olarak dövüşemeyecek kadar yaralı olunan durumlarda son buluyor ve bir kazanan oluyor.Kimi zamanlarda da rakibini silahsız bırakarak kılıcı boynuna dayıyorsun ve öldürüp düelloya son verebileceğini ispatlayarak kazanıyorsun.Orada öldürüp öldürmemek kişiye kalmış.Ancak illa ki kesinlikle ölümle sonuçlanması gerekmiyor.Ben bu şekilde biliyorum.Hatta şu anda biraz baktım pistol ile yapılanlarda bile durum böyleymiş sanırım.Tabii onda ölüm oranı haliyle çok daha yüksek olacaktır.

Senin dediğin ölmeyeni cezalandırma olayını dönemin adaleti yapıyormuş bu da kiliseden gelen inançlar doğrultusunda.

Hayır ölüme kadar gidebilir elbette.Ama illa ki tarafların birinin ölmesi gerekmiyor.Bazen dökülen ilk kanda bazen fiziksel olarak dövüşemeyecek kadar yaralı olunan durumlarda son buluyor ve bir kazanan oluyor.Kimi zamanlarda da rakibini silahsız bırakarak kılıcı boynuna dayıyorsun ve öldürüp düelloya son verebileceğini ispatlayarak kazanıyorsun.Orada öldürüp öldürmemek kişiye kalmış.Ancak illa ki kesinlikle ölümle sonuçlanması gerekmiyor.Ben bu şekilde biliyorum.Hatta şu anda biraz baktım pistol ile yapılanlarda bile durum böyleymiş sanırım.Tabii onda ölüm oranı haliyle çok daha yüksek olacaktır.

Senin dediğin ölmeyeni cezalandırma olayını dönemin adaleti yapıyormuş bu da kiliseden gelen inançlar doğrultusunda.
Birbirlerini öldürmeye çalışmalarıyla ölümle sonuçlanmaması çelişen bir ikili değil. Mevzu, senin bahsettiğin gibi hünerlerimizi sergileyelim, ortamdan ayrılalım değil, gayet canince ve kanlı dönen bir olay. Bir kişinin canı diğerinin parmaklarının ucunda oluyor."Çünkü düelloda öldürme amacı gütmezsin kazanma amacıyla hünerini sergilersin." Bunu diyen sen değil miydin? Tamamen yanlış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık