Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Dokuz Gölge

Teoriyi nasıl buldunuz? Sizce Wano'ya hangi üye gelir?

• Kullanılan toplam oy
    24
Oda çatıyı kendi kafasına göre Novalara ayırmış ve Sanji Nova olmadığı için çıkmıyor. Ayrıca Killer'dan daha çok da haketmiyor.

Çatıda 5 kişi var. Ben zaten geçen demiştim Apoo, Hawkins ve Drake'i de bekliyordum. Bege başka işlerle uğraşıyor. Oruç nerde belirsiz. Bonney de gelemez.

Eksik 2 kişi var. Bunun birisi Yamato olabilir. O gücü ve potansiyeli var. Kendisi bir nevi Nova da sayılır. Kalan 1 kişilik yeri kim doldurabilir bilemedim. Başka adam yok.
Marco gelir. Tek king le arcı kapatacağını düşünmüyorum.

Oda çatıyı kendi kafasına göre Novalara ayırmış ve Sanji Nova olmadığı için çıkmıyor. Ayrıca Killer'dan daha çok da haketmiyor.

Çatıda 5 kişi var. Ben zaten geçen demiştim Apoo, Hawkins ve Drake'i de bekliyordum. Bege başka işlerle uğraşıyor. Oruç nerde belirsiz. Bonney de gelemez.

Eksik 2 kişi var. Bunun birisi Yamato olabilir. O gücü ve potansiyeli var. Kendisi bir nevi Nova da sayılır. Kalan 1 kişilik yeri kim doldurabilir bilemedim. Başka adam yok.
Sanji serideki konumu dolayısıyla çatıyı daha çok hak ediyor bence. Killer ve Sanji arasında güç dengesi kurmak zor olabilir, Smoker bu noktada haklı. Kişisel görüşe dayanıyor burası ama Luffy ve Zoro oradayken Sanji de o çatıda olacaktı be ?

Ben oradaki olaya o gözle baktığımı belirtmek için söylemek istedim. Zoroda da handikap vardı. İki handikaplı rakibin dövüşünde bir sonuç çıktı sonuçta. Sağlıklı bir değerlendirme olmayabilir ama elimdeki veri bu. 2 sene önceki dövüşünün de baz alınması pek tutarlı olmaz
Aklı yerinde olmayan ve kendi silahlarını kullanmayan biri ile Zoro'nun bir kılıcının olmamasını aynı eksiklik derecesinde gören biri ile sağlıklı bir tartışma yapılmaz. Neyse ki Oda senin gibi düşünmüyor.

Buradaki süpernovaların var olma nedeni kendileri ile doğrudan temas kurulması. Yani şu an burada olmalarının doğal sebepleri var. Diğerlerinin ise iki tane yonkou olduğu yere gelmeleri için hiçbir gerekçeleri yok. Drake'i saymazsak diğer ikisinin de bu iradenin dışında kaldığını söyleyebiliriz. Adamlar yonkou ile ittifak kurmuşlar asla bu sınıfta sayılamazlar bence.

Cok mantikli bulamadim ben bu teoriyi. 9 golgenin 9 kinlar degil de en kotu nesilden 9 korsan olmasini dusundurecek bir veri yok ortada.

Toki nin buradaki kehaneti de acik bir sekilde kehanet degil. Kendi kendini dogrulasin diye uretilmis bir "kehanet". Kadin zaten kinemon ve digerlerini gelecege gonderdigi zaman geri kalan kinlarin toplandigi zaman 9 kisi olacaklarini biliyordu.
Bunu babavanga kehanetleri gibi abartanlar orochi ve yalaka ekibiydi.

Ha eger, ortada 9 kinlari degil de baska bir 9 kisiyi imleyen kehanet varsa gercekten bunlar supernovalar degil, tam kadro hasir sapka ekibi olurdu, ki artik 9 degil 10 kisi oldular bile.

Aklı yerinde olmayan ve kendi silahlarını kullanmayan biri ile Zoro'nun bir kılıcının olmamasını aynı eksiklik derecesinde gören biri ile sağlıklı bir tartışma yapılmaz. Neyse ki Oda senin gibi düşünmüyor.
Bu kadar agresif olmaya gerek yok. Aynı derecede handikapı var demedim. “Bandana takması” bir power artışı olarak görülüyor. İkincisi 1 kılıcı eksik. Üçüncüsü arkasındaki adam da açığını kovalıyor. Aynı handikap olur olmaz. Yukarıda kişisel olduğunu da belirttim. Hak etmekten kastımın da güç değil konum olduğunu da belirttim. Kendimce bir düşüncem olmuş ve fikrimi söylemişim. Alt metninde “mantıklı düşünemeyen adam” gibi küçümseyici ifade yatan bir mesaj atmanı gerektiren bir nokta göremiyorum

Soda seriyi bitirmeye kafaya koymuş durumda. Sadece bu arc içinde 3 tane mantık hatası var. Böyle şeylere kafa yoracağını hiç zannetmiyorum artık.

Bu kadar agresif olmaya gerek yok. Aynı derecede handikapı var demedim. “Bandana takması” bir power artışı olarak görülüyor. İkincisi 1 kılıcı eksik. Üçüncüsü arkasındaki adam da açığını kovalıyor. Aynı handikap olur olmaz. Yukarıda kişisel olduğunu da belirttim. Hak etmekten kastımın da güç değil konum olduğunu da belirttim. Kendimce bir düşüncem olmuş ve fikrimi söylemişim. Alt metninde “mantıklı düşünemeyen adam” gibi küçümseyici ifade yatan bir mesaj atmanı gerektiren bir nokta göremiyorum
Mantıklı düşünmeyen biri olduğunu söylemedim. Senin mantığınla düşünen biri ile sağlıklı bir iletişim kuracağımı düşünmüyorum. Zoro'nun bandana takmasını güç artışı olarak yorumluyorsun, sadece bu yüzden bile benim seninle sağlıklı bir zeminde tartışabilmem mümkün değil. Ikimizin de zamanını ziyan etmediğim için bana teşekkür etmen lazım aslında.

Bölümün olmadığı ve finallerime de çalışmam gereken bu haftada artur'un analizlerini okuyayım dedim. 1000 bölümle alakalı analizin içinde bana çok mantıklı gelen bir teori vardı. Bunun üstüne tartışabiliriz, fikirlerinizi çok merak ediyorum. Bahsettiğim Artur analizinin linki: https://thelibraryofohara.com/2021/01/04/chapter-secrets-chapter-1000-in-depth-analysis/

Teorimiz Toki'nin bahsettiği 9 gölge üzerine. Şu anda çatıda The Worst Trio(Luffy, Kid, Law) ve yanlarında Zoro ve Killer var. Bakıldığında en kötü nesil(Worst Generation)'den 5 kişi çatıda. Adada ise toplam 8 tane kötü nesil üyesi bulunuyor. Çatıdaki 5 üyenin dışında: Apoo, Hawkins ve X Drake. Gelelim Toki'nin konuşmasına:

Dikkat ederseniz Toki'nin burada belirttiği ifade "9 gölge". Bu 9 gölgeyi, biz 9 kızıl kın'a yorumladık ki bu da çok mantıklıydı. Şu an bulamadığım ama önceden okuduğum bir analizde ise, Oda için en kötü nesil'in ne kadar önemli olduğunu yazmışlardı. Serideki en önemli olayların ve serinin daha da çeşitlenmesinin nedeni olarak gösteriliyordu en kötü nesil. Oda da bunu bir sbs'de söylemiş hatta. Oda'nın bu karakterlere verdiği değerin ilk aklına geldiği zamandan çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Ve buradaki 9 gölge şaşırtmacası da Oda'nın düşünebileceği tarzdan.

Bir diğer taraftan burada da tartışılan olaylar, bu teoriyle daha mantıklı hale geliyor. Örneğin Killer:

1000. bölümde çatıdaki kişileri görüyoruz. Law, Kid ve Zoro artık sonlara doğru tahmin edilirken bir de Killer'ı görüyoruz ki çoğu insan şaşırmıştır. Killer o seviyeye pek de yakışmıyor açık konuşmak gerekirse. Ben gördüğüm zaman herhalde birini ya da bir durumu kurtarmaya yarayacak, veyahut yonko seviyesini göstermek için Killer feda edilecek diye düşündüm. Güç olarak kattığı çok bir şey göremiyorum ki yerine Sanji çok çok daha iyi olurdu. Sanji demişken de bir de o tarafı var bu durumun:

Sanji'nin de bir payı var bu teoride. İyice tayfanın sevilmeyen çocuğu olan Sanji(ki böyle şeyler yapıldıkça her geçen gün daha çok Sanji fanı oluyorum), çatıyı Killer'dan daha çok hak ettiği de bir gerçek. Sanji'nin bu durumda olmasının çok iyi bir nedeninin olması gerekiyor. Yukarıya çıkmamasının önemli bir sebebi olmalı. Aşağıda yapacağı kaliteli bir işi olabilir ya da bu tarz bir sebebe bağlanabilir. Eğer 9 gölge, 9 en kötü nesil olacaksa bu parça da oturur. Bu noktadan da teorimizi destekliyor.

Gelelim burada olmayan kötü nesil üyelerine: Teach, Bege, Bonney ve Urouge. Sizce bu üyelerden kimin Wano'ya gelme ihtimali var? Sizce bu teori gerçek olur mu?
Sanji Killer çapında değil daha page one ı zor yeniyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık