Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Doflamingo İçin Verilen Emir

Emri kim verdi / CP0 - İm-sama bağlantısı (2 oy hakkı var)

• Emri İm-sama vermiş olabilir

Kullanılan: 11 57.9%
  • İm-sama ile alakası yoktur

Kullanılan: 1 5.3%
  • CP0 ile İm-sama arasında bir bağlantı olabilir

Kullanılan: 11 57.9%
  • CP0 ile İm-sama arasında bir bağlantı yoktur

Kullanılan: 5 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    19
Abimle tartışırken aklımıza bir konu takıldı. Biraz geçmişte ki bir konu ama güzel bir ayrıntı olabilir. Hatırlarsanız Law Doflamingo'ya bir teklifte bulunuyordu ya schibukai'liği bırakacaksın yada Kaido'yu bırakacaksın. Doflamingo ise ilk baş Schibukai'likten çıkıyordu ve CP0 aracılığıyla geri schibukai'liğe geri dönüyordu. Bu normalde imkansız gözüken olay Doflamingo'nun ulusal hazineyi bilmesi ile gerçekleşti. Daha sonra Akainu Five Elders ile konuşmaya gidiyor ve orada belki de emir sizin üstünüzden gelmiştir diye bir ibarede bulunuyor (sol üst panel) Akainu İm-sama'dan habersizdir ama kendince tenrybitouu'ları kastediyordur.

Şimdi burada ki emri İm-sama vermiş olabilir mi? CP0 daki üyeler veya sadece liderleri İm-sama ile direkt irtibat halinde bulunuyor olabilir mi? Sonuçta bu adamlar niye sonsuz bir sadakatle kıytırık tenrybitouu'lara hizmet etsin diye düşünüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? CP0 İm-sama bağlantısı için bir başka durum daha var Five Elders bu konuyu tamamen CP0'a bıraktık diyor. Normalde CP0 dünya hükümetine bağlı güçlü bir kuruluş bunlara niye böylesine bir yetki verilsin. Yani İm-sama'dan emir geliyor CP0 bunu gerçekleştirecek Five Elders'da bu emri İm-sama verdi diyecek halleri olmadığı için CP0'a bıraktık demiş olabilirler

Son düzenleme:
Doflamingo'nun bildiği sırrı diğer kutsalların bildiğini düşünmüyorum. Geriye iki seçenek kalıyor; ya bir hazine ( yol ponesi, antik silah ) ya da İm. Muhtemelen İm'in varlığını biliyor Doflamingo ve kendinde tehtit etme hakkı buluyor. Ama İm ile doğrudan bir bağlantı kurmaması gerek. Yani gorosei ile yapılabilecek bir takım istekleri yapılıyordur Doflamingo'nun. Yani bana kalırsa yetki İm'den geliyor olsa bile emri vermez İm. Gorosei inisiyatif kullanmıştır bence.

Doflamingo'nun bildiği sırrı diğer kutsalların bildiğini düşünmüyorum. Geriye iki seçenek kalıyor; ya bir hazine ( yol ponesi, antik silah ) ya da İm. Muhtemelen İm'in varlığını biliyor Doflamingo ve kendinde tehtit etme hakkı buluyor. Ama İm ile doğrudan bir bağlantı kurmaması gerek. Yani gorosei ile yapılabilecek bir takım istekleri yapılıyordur Doflamingo'nun. Yani bana kalırsa yetki İm'den geliyor olsa bile emri vermez İm. Gorosei inisiyatif kullanmıştır bence.
Road poneglphy olmaz çünkü bütün dünyayı karıştırcak bir şeyden bahsediyor Doflamingo, aynı şey antik silah için de geçerli. İm-sama'nın varlığının açığa çıkması dünyayı karıştırabilir sonuçta tek bir kişi tarafından yönetildiklerini öğrenecekler ama İm-sama için ulusal hazine diye bahsedildiğini düşünmüyorum.
Ulusal hazine belki herkesin elde etmek isteyeceği bir şeytan meyvesi olabilir ama buna da pek ihtimal vermiyorum
Belki Kutsal Ejder'lerin aslında Kutsal Ejder olmadığını kanıtlayan bir belge olabilir bununla da dünya tamamen karışır mesela.

Ulusal hazinenin şu İm-sama'nın gittiği eski püskü kalede olma ihtimali var çünkü orayı Kutsal Ejderler görmüyordur ve Doffy yanlışlık girmiş olabilir.

Denizciler ve CP0 ile arasındaki hiyerarşik kademe tam olarak nasıl?
CP'ler genel olarak denizcilere bağlı bir kuruluş değil dünya hükümetine bağlı bir kuruluştur. 0'dan 9'a kadar sayıları vardır genel manada dünya hükümetinin pis işlerini istihbaratını falan sağlar. Sadece 0 ve 9 özel birliklerdir. CP9 ne isterse yapabilir gibi bir durum var. Asıl özel olan CP0'lar ise direkt olarak Kutsal Ejder'lere bağlıdır ve onları korumakla görevlidirler.
Şöyle diyebilirim CP0 hariç diper bütün CP'ler denizciler ile eşit seviyede olabilir belki biraz üstündür bilemiyecem ama CP0'lar denizcilerden daha üstün

Olabilir.Akainu, üstleriniz diye kutsalları kastetsede bilmeden de olsa asıl üstleri olan im samanin emri olabilir.

CP-0 direkt olarak Ejderler'e çalıştığından muhtemelen Ejderler'den birinin emridir.
Sence gördüğümüz kadarıyla Kutsal Ejderlerden biri öyle bir emir verebilir mi? :D :D
Kutsal ejderler muhtemelen dünya siyasetine hiç karışmıyor onlar sadece keyif sürüyor diye düşünüyorum.

Sence gördüğümüz kadarıyla Kutsal Ejderlerden biri öyle bir emir verebilir mi? :D :D
Kutsal ejderler muhtemelen dünya siyasetine hiç karışmıyor onlar sadece keyif sürüyor diye düşünüyorum.
Çoğunluk öyle olsa da aralarında siyaseti yönetmeyen hiç kimse yok demek için erken. Bu herifler evrende en çok sözü geçen şahıslar, hiçbirinin böyle işlere kalkışmaması gibi bir ihtimal düşük.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık