Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Tavsiye (2)

Önceki dizi tavsiye konusu yalnızca benim için bir konuydu. Neye başlasam diye açtığım konudan diğer üyelerde yararlanmış oldu fakat çok dağınık bir konu olduğu için biraz toparlamak istedim konuyu ve ufak plotlar ile zenginleştirerek açmaya karar verdim. Orada benim izlediğim dizilerin isimleri ile önerilen dizilerde vardı. Elimden geldiğinde herkesin yorumlarını ve önerilerini derliyeceğim bu konu altında ve öbür konuyu da en kısa zamanda sildireceğim arkadaşlar...

Bu arada her dizi ile ilgili kendi görüşlerimi yazdığımı ve hiç bir spoiler içermediğinizi de bilmenizi isterim. Spoiler butonlarının da altın kısacık hikayeye giriş gibi birşeydir yine spoiler içermez rahatlıkla okuyabilirsiniz yani...

1. Alcatraz

Başrollerinde Sons of Anarchy 2. sezondan da aşina ve hasta olduğum Sarah Jones, Lost'un sempatik obezi Jorge Garcia'nın oynadığı ve J.J. Abrams'ın parmağının olduğu ne yazıkki 1 sezon süren gizem/polisiye dizisidir.

Spoiler vermeden en kısa anlatımı ise, 1963 yılında Alcatraz hapishanesinde olan bütün mahkumların gizemli bir şekilde kayboluğu ve yaklaşık 50 yıl sonra, hiç yaşlanmadan veya kişiliklerinin değişmeden ortaya çıkmalarını konu alır.

2. Sons of Anarchy

+18 bir dizidir herşeyden önce. Duymuşsunuzdur muhtemelen adını sadını. Belki kiminiz isimdeki Anarchy'e takıldığınız için izlememişsiniz veya önyargılı bakıyor olabilirsiniz. Fakat hikayesinin anarşi kelimesi ile hiç bir alakasının olmadığınızı bilmenizi isterim.
Hikayesi kısaca Sons of Anarchy adında ki bir motorcu çetesi ile alakalıdır. Silah kaçakçılığı yaptıkları için polisler ile başları derde girer, adam öldürdükleri için derde girer. Pislik de bir başkanı vardır izleyen herkese ana avrat sövdürür. Yardımcı kaptan diyesim geldi 2. adama :D, adam gibi adamdır ve başrolü o çeker. Grubun kurucusu olan babasının günlüklerini bulması ile hikaye başlar grubun aslında nasıl olması gerektiği ile ilgili bir sürü notlar içerir, hayat hikayesi ile birlikte.

3. Prison Break

Prison Break ile ilgili ne söylenebilir ki? Oyuncuları, konusu, kendisi hatta en pislik karakteri bile efsane olmuş ve kalbimizin bir yerlerinde yer etmiştir (çok gay bir cümle oldu sanki bu daha fazla yazmıcam konu ile alakalı :D) 4 sezon sürmüştür diyerek duygularımı yazmayı bitiriyorum :D.
Abisi bir idam mahkumu olan Michael onu kurtarmak için hapishaneye girer bir suç işleyerek ve hapishanenin dövmesini vücuduna yaptırır. Normal insanlardan daha zekidir ve mükemmel bir planı vardır abisini kaçırmak için hapishaneden. Tabi her planın bir kusuru vardır...

4. Lost

Sırları, gizemleri birden fazla başrol oyuncuları ve onların geçmişlerine yapılan yolculuklar. Aksiyon/Dram ve daha bir çok türü içinde bulunduran çok geniş bir oyuncu kadrosu ile efsanevi dizi denmeye belki de en çok yakışan dizilerden birisidir kendisi. 6 sezon sürmüştür 4. sezondan itibaren güncel izleyerek forumlarda anası ağlatılmış ve hakkında binlerce konu ve teoriler yaratılan dizilerdendir. Lost'u duymayan yoktur elbette. Fakat izlemeyen üyelerimiz eminim vardır. Final ile ilgili kötü yorumlar yüzünden korkmuş veya çekinmiş olabilirsiniz bu diziden fakat emin olun harcadığınız o zaman en değerli zamanlarınızdan olacaktır ve beğenmeseniz bile seveceğiniz bir dizi olacaktır kendisi.

Kısaca konusu şöyledir... Uçak kazasından kurtulan kazazedeler yaşam olmayan bir adada hayatta kalmaya çalışırlar. Fakat ada normal bir ada değildir elbette...

5. How I Met Your Mother

İsminin uzun olması nedeniyle kısaca HIMYM olarak bilinen dizidir, türkçesi anangille nasıl tanıştım olarak da çevrilebilir. 9 sezon sürmüştür ve son bir kaç sezonu hariç her bölümünde kahkaha turfanına sokar sizi. Dizi alemine Barney Stinson gibi birisini sokmuştur ki eminim bu adam yıllar boyu unutulmayacak bir karakterdir. Dizideki oyuncuları yazmaya gerek duymuyorum çünkü eminim hepiniz orda burda görmüşsünüz karakterleri. Benim yabancı dizi olarak başladığım ilk dizidir ve 3. veya 4. sezondan beri güncel olarak izlediğim bir dizi olarak bende yeri çok ayrıdır. Finalinda ağlayacağımı düşündüğüm fakat ağlatmayan bir dizidir. Söylenecek laf çok aslında bu dizi ile ilgili bende ama daha konunun %20lerinde olduğum için kısa tutacağım...

Dizi 2005 yılında başlar fakat hikayeyi anlatan Ted yıllar sonrasından çocuklarına annesi ile nasıl tanıştığını ve onunla tanıştıran etkenleri ile beraber olgunlaşmasını ve tecrübelerini aktarmaya başlar

6. The Big Bang Theory

Bunuda duymuşsunuz kesinlikle. Kaç sezondur devam eden bir sürü emmy ödülü olan dizidir kendisi. Animede izliyor olsalar bizden birisi diyerek daha da ısınacağımız 4 tane inek ve deha arkadaşlar ile (aslında inek tam olarak karşılamıyor bunların durumunu) karş daireye taşınan sarışın bomba penny'nin hikayesini anlatır kısaca ve her karakteri seveceğinize iddaya girebileceğim güzel bir sit-com'dur. Plot olarak son cümlemi ele alabilirsiniz sanırım...

7. Shameless (US)

2 versiyonu vardır bu dizinin. İngiliz olan orjinalidir (Shameless UK olarak bilinir) ve 11 sezonu mevcuttur, fakat asıl sevileni ve benim izlediğim amerikan yapımıdır (US yani). Shameless son yılların en başarılı dizilerinden birisidir. Fazla +18'dir, karakterlerde kendilerinizi bulabilirsiniz bu dizide. Veya Frank gibi bir baba olmucam lan diyebilirsiniz yani direk zıtlık kurularak da kendinizi bulabilirsiniz :D. Spoiler vermeden neyi nasıl anlatacağımı bilemedim bu dizi hakkında açıkçası. Kısacası, ekranda cinsellik sizi rahatsız etmiyorsa izlemeniz gereken dizilerin başında gelebilir. Devam eden de en başarılı dizilerdendir benim için. Eskilerden ne kaldı ki zaten :ühü:
Hikayesi, fakir bir ailenin yaşam mücalesini trajikomik bir şekilde anlatan bir dizidir. Nerde olduğu bilinmeyen bir anne ve sorumsuz içkici bol bol konuşan bir babaya sahip olan 6 kardeşin hikayesini konu alır.

8. Game of Thrones

Bu diziyi bilip de izlemeyen birileri elbette vardır sitemizde. Onlarda kitabını okudukları için diziyi beğenmeyen elit kesimdir diyebiliriz. Tanıtarak veya yorumlarımı katarak diziye hakaret etmek istemediğim için burada bırakıyorum bu konuyu. Bu arada 5. ve 6. sezon devamını açıklanmış dizinin. Yeri burası değil ama belirtmek istedim...

9. Merlin

Kral Arthur ile büyücü Merlin hikayesini illaki hayatınızın bir yerlerine duymuşsunuz. Bu dizide onların farklı bir yüzlerini görüyoruz. Arthur, henüz bir prens ancak kibirli vede pislik bir prens olarak tanıtılıyor bize. Merlin ise 15-16 yaşlarında ergen mi ergen kepçe kulaklı sempatik bir abimiz olarak sahne alıyor. Bol bol güldüren ve merlin ile arthur'un arkadaşlığını kıskanacağınız bir dizidir. Yani normal Kral arthur hikayesinden çok daha farklı bir hikayedir. Belki gençlik dizisi olarak ele alınabilir.
Camelot krallığında 16 yıldır sanırım büyü yapmak idam suçu olmuştur. Merlin bunlardan habersiz eski bir büyücü olan sarayın hekiminden büyü denilen engin evreni öğrenmek için başka krallıkta bulunan evinden yola çıkarak saraya gelir. Daha sonra da arthur ile tanışır ve komik olaylar baş göstermeye başlar. Pagan dinlerinin savunucuları ile yaratıkları bol bol görülebilir dizi boyunca.

10. Chuck

Beynine süper bilgisayar kaçmış bir abimizdir kendiler. Bize Yvonne Strahovski adlı taş mı taş ablamızı tanıtmıştır. 5 sezon sürmüştür bu dizimiz. Son sezonlarda biraz bozmuş olsada gerçekten eğlenceli vede güzel bir dizidir kendisi.
Bilgisayara gelen bir e-maili açtıktan sonra kafasına bütün devlet sırlarının yerleştirildiği abimiz chuck'ın peşinde NSA ile CIA vardır. Bakalım neler olacaktır bu iki büyük örgütten. Müttefik mi olucak yoksa hayatı boyunca kaçak bir hayat mı sürecektir?

11. Fringe

Yine J.J. Abrams'ın parmağının olduğu başarılı bir dizidir. Yanlışım yoksa tam olarak 100. bölümde bitirilmiştir. Bilim kurgu ve gizemdir genel anlamda. Walter Bishop gibi efsanevi bir karakteri bizlerle tanıştırmıştır. Aslına bakarsanız sadece bu karakter için bile izlenebilecek bir dizidir kendisi. Walter güldürür diğerleri aksiyon peşinde koşarlar işte kısaca. Bazılarına göre X-files'dan bayrağı almıştır bazılarına göre onun çakması olmaktan ileri gidememiştir. Fakat iki türlüsü de olsa gerçekten de çok başarılı bir dizi olduğunu inkar eden çıkmaz sanırım.
Garip bir uçak kazası araştırması ile başlar eğer yanlış hatırlamıyorsam konusu. Bu uçak kazası normallerinden çok daha farklı olduğu içinde zamanının en zeki adamlarından walter'ı bulmaya çıkar Olivia. Fakat walter yıllardır bir tımarhanededir ve bu yüzden oğlu peter'ı bulmak zorundadır ve ikisini de danışman olarak FBI işe alır ve bilim kurgunun sınırlarını zorlayan hikaye takımın kurulmsı ile başlamış olur...

12. Heroes

Bu dizi de ilk başladığım dizilerdendir. İlk 2 sezonunun efsane sonradan biraz bozduğunu duymuşsunuz belki. Veya bu dizi ile ilgili başlamadan önce bilmeniz gereken ilk şey budur muhtemelen. Dizide bir sürü sır aksiyon ve komedi sahneleri vardır. Her seride olduğu gibi unutulmayan veya kendini unutturmayan karakterler vardır burada. Hiro nakamura gibi mesela kendisi sempatik ve japondur ve kafayı kahraman olmaya takmıştır. Sylar serinin baş kötüsüdür. Peter moral timsalidir ve her zaman doğruyu yapmaya dikkat eder.
Hikaye kısaca, nerden veya nasıl edindikleri açıklanmayan süper güçleri olan insanları anlatır. Lost gibi birden fazla baş karakter vardır ve geniş bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Kendini iyileştiren kızdan zaman yolculuğu yapan japon ve çift kişiliğe sahip niki gibi karakterler vardır. Bu arada merak etmeyin bunlar 1. bölümde görülen karakterler olduğu için spoiler sayılmaz sizin için.

13. Leverage

Süper hırsız çetesidir bunlar. Fakat Robin Hood misali zengin ve güçlü insanlardan alarak dolandırılan/kandırılan dürüst adamlara verirler parayı. Komedi/arkadaşlık ve zekiliği her bölüm görebileceğimiz izlemesi gerçektende eğlenceli bir dizidir.
Karakterleri tanıtmak gerekirsek... Alec, über bir hacker ve bilgisayar manyağıdır. Parker, esnek ve her yere girebilen bir hırsız ablamızdır. Esnekliği aklınıza başla şeyleri de getirebilir ayrıca. Çok farklı bir karakteri vardır kendisinin... Eliot adam öldürmeyen hitman'dir. Seri boyunca dövemiyeceği hiç kimse çıkmamıştır. Her silahı mükemmel derecede kullanabilir ve namlunun öbür ucunda olduğu zamanda ne yapması gerektiğini iyi bilir. Sophie ise üçkağıtçı/dolandırı bir karakterdir. Her aksanı yapabilir veya herhangi birisi gibi çok rahat davranabilir. Nathan ise bunların lideridir. Mastermind diye geçer ve planları bu kurar diğerleri uygular ve planlar neredeyse her zaman kusursuzdur...

14. Primeval

İlk bahsetmem gereken şey sanırım ingiliz dizisi olmasıdır. Anomali adı verilen garip kapılar açılmaya başlar ve bu kapılar zamanda geçmişe açılan kapılardır. Bazen oradan dinazorlar kapıdan geçerek bizim dünyamızı tehdit ederler bazen ise bizimkiler o kapıdan geçerek kaçırılan kaybolan insanları bulmaya çalışırlar. Kişisel görüşüm olarak sevmiştim diziyi izlediğim yıllarda ama çerez niyetine izlenebilecek bir dizidir görüşüm olarak. Zaten bölüm sayısı da azdır. 5 sezon sürmesine rağmen yalnızca 36 bölümü olduğunu söylediğimde ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız sanırım. Plotu da istemeden yukarıda vermemden dolayı bahsedilcek bir şey kalmadı bu dizi hakkında...

15. Smallville

Resimden de anlaşıldığı gibi superman dizisidir fakat superman olmamıştır henüz Clark Kent'dir ve lise 1'e gidiyordur dizi başladığında. Tabi 10 sezon sürdüğü için dizi liseli dizisidir yaa diyerek kestirip atamam. İzlediğim ve muhtemelen izleyecebileceğiniz en uzun süre dizidir kendisi. 10 sezon 22-24 bölüm arası ve 40 dakikalık bir dizi olduğu için uzun vadede izlenebilecek bir dizidir. Ben 9. veya 10. sezonunda izlemeye başlamıştım diziyi ve zevk alarak izlemiştim. Yeni öğrendiği güçleri kullanmaya başlaması ve kontrol etmeye çalışması, kimliğini gizleme çalışması filan güzeldi benim için. Bu arada söylemeden de edemiyeceğim. Tayt giyip de dolaşmıyor ortalıkda :ehe:. O yüzden gay gibi hissetmeden izleyebilirsiniz diziyi bence.
Daha ne yazacam la bu dizi ile ilgili yukarıyı okuyun bir daha :D

16. Supernatural

Türkçe karşılığı "doğaüstü" olarak çevrilir. 2 kardeş kaybolan babalarını aramaya başlamaları ile başlar hikaye. Fakat isminden de anlıyacağınız gibi bu kişiler de normal değildir. Anneleri daha ufacıkken öldürülür bu kardeşlerin ve gizemli bir şekilde öldürüldüğü için sebebini bir türlü bilemezler. Babası bunları birer avcı olarak yetiştirir. Yakın dövüş ve silah kullanımları çok iyidir. Cinlerden, hayaletlere/paganizm'den tek tanrılı dinlere kadar bahsedilen hemen hemen bütün yaratık ve varlıkları görebileceğimiz bir dizidir kendisi. Komedi sahneleri güzeldir, aksiyon ve gizemi de çok yerinde bir dizidir. Ve hani demiştim ya yukarılarda bazı dizilerin sonlara doğru bozması hakkında. Benim için bu dizi her yeni sezonda yeni şeyler katarak büyür 9 sezonu mevcuttur 6. sezonda ki hikaye beni pek sarmamış olsada diğer 8 sezonu bir çırpıda izleyeceğinize garanti veririm...
Plot bölümünde Sam ve Dean babalarını aramak için yola çıkarlar ve hikaye başlar işte...

17. Teen Wolf

Bu dizi ile ilgili söyleyebileceğim ilk şey sanırım, buram buram ergenlik kokmasıdır. İlk bölümünden beri izlerim ve diziye başlama sebebim ise başrol kadın oyuncunun Stoya'ya benzemesidir :D. Çok fazla bir şey diyemem sanırım bu dizi ile ilgili mtv dizisi olduğu için liseli aşkları ve cinselliği üst düzeydedir ancak yaş sınırı olucak kadar da ileri seviyede değildir.
Başrolü oynayan Scott'un bir yaratık tarafından ısırılması ile başlar ve kurt adam olur bu abimiz. Onun bu sırrı gizli tutmaya çalışması, gücünü kullanmayı öğrenişi ve Allison'a olan aşkı ile devam eder.

18. The Lost Room

İzlediğim tartışmasız en iyi kısa dizidir kendisi. Gizemi uç noktalardadır. Spoiler vermeden nasıl anlatıp yorum yapabileceğimi bilmiyorum bu dizi hakkında açıkçası o yüzden fazla konuşmayacağım... 3 bölümden oluşur. 1 günde bitirebileceğiniz fakat sizi etkileyen güzel bir dizidir işte.

19. The Walking Dead

Basit bir zombie serisi diyemiyeceğim kadar güzel bir seridir kendisi. Karaktere kendisini sevdirmeyi veya nefret ettirmeyi iyi bilir. İlk sezonlarda 6 bölüm filan çıkartırken sevilmesi ile bu sayıyı 2. sezonda 13'e, 3. sezonda 16'ya çıkarmıştır. Bölüm sayısı daha azken daha başarılı bir dizi olarak görülür bazıları tarafından. Yani sıradan bölümleri vardır konu sündürürler olarak görülebilir. Sezon finaller veya ara sezon finalleri efsanevidir ve film gibidir gözümde. Ilgaz'ın 2. veya 3. bölümü izlediği zaman genel sohbetteki yorumunu hatırlarım hala. Her bölümü film gibi mükemmel bir dizi demişti ki Ilgaz'ı bilen bilir. O bile böyle yorum yapıyorsa başlanır kesinlikle. Aslında bu diziyi izleyen veya duymayan adam yoktur sitede eminimki sırf bu niye yok diye bahsedilmesin diye aldım olaya.
Eski şerif Rick'in bir hastane odasında uyanması ile başlar hikaye. Elbette rick'in yokluğunda dünya geri dönülemiyecek bir şekilde değişmiştir ve sebebi bilinmeyen ölülerin dirilme olayları görülmektedir...

20. Veronica Mars

Aslında bunu listeme almıyacaktım fakat yakınlarda filmini filan çıkardılar o yüzden bahsedeyim dedim biraz. Başrolü için izlenilebilecek bir dizi kendisi. Liseli dizisidir gözümde ve lise yıllarımda severek izlemiştim. Aman aman bir dizi değildir ancak kendisini bir şekilde sevdirebilir izleyiciye.
Babası eski şerif, yeni dedektif Veronica kanında bulunan araştırmacı kişiliği ile küçük büyük sorunları çözüyor başkaları için

21. 24

24 demek amerikan milliyetçiliğin tavan yaptığı dizi demektir. Ancak gerçekten de aksiyon olarak mükemmel diyebileceğim bir dizidir aynı zamanda. İzleyenlerden alabileceğiniz en kötü yorum amerikan milliyetçiliğidir sanırım. Ancak beni ilerleyen sezonlarda sıkmaya başlamıştır kendisi ve 5 veya 6'da bıraktım izlemeyi. 8 sezon sürmüştür bildiğim kadarıyla.
24 demek Jack Bauer demek ve Jack Bauer demek de 24 demektir. Bu Jack Bauer L.A'de Counter-Terorist birliğinin başıdır ve teröristlerin suikast ile diğer planlarını çökertmeye çalışır. 1 sezon bir günü anlatır her sezon 24 bölümden oluşur ve her bölüm o günün 1 saatinde olanları anlatır. Kendinizi koltuğa kitlenmiş olarak bulabilirsiniz bu diziyi izlerken.

22. The Mentalist

Mentalist ile ilgili ne söylenebilir ki? Komik desen komiktir. Gizem desen gizemdir. Ulan şu adamdaki beyinin %20'si bizde olsa neler değişir la hayatımızda deriz emin olun. Hani bizde insan sarrafı diye bir deyim vardır ya. Bu adam o deyimin en üst safhalarında geziyor. Bir insanın yalan söyleyip söylemediğini, kafasında neler gezdiğini, çocukluk travmalarını veya hayallerini... Hepsini bilebiliyor yalnızca 5 dakika muhabbet etmeniz de yeterli bu adamla. Bu abimiz de (ismi patrick jane'dir) bu yeteneklerini suçlar ile savaşmaya adamıştır diyebilir miyiz? Diyemeyiz elbette. Red John adı verilen bir seri katil bu adamın karısını ve çocuğunu öldürmüştür bu yüzden de polislere yardım ederek bu adam ile ilgili bütün delil ve bilgilere kolay yoldan ulaşmak için teşkilatla çalışmaya başlamış ve bulamadığı için de bu çalışmayı sürdürmektedir. Plotu da vermiş oldum ellerime sağlık...

23. Spartacus

Zaten şu Spartacus yazısını gördüğünüz gibi aklınıza Andy geliyorsa ve boğazınız düğümleniyorsa bendensinizdir demektir. Spartacus'ü adamken izlemişseniz demektir ve adamın dibisiniz demektir. Öbür herifi hatırlıyorsanızsa da ................................ şeklinde boşluk doldurmaca oynayabilirsiniz bence :D. Neyse işte kardeşlik, cinsellik ve kan üçlüsünü barındıran dizilerdendir. Buram buram soyunma odası kokar diziyi izlediğinizde de anlarsınız zaten. Yalnız soyunma odası demişsem doritos peynirli kokusu değil ha direk olarak 2 beden dersi boyunca fulbol oynayıp da geldikten sonraki kokudan bahsediyorum... Buna da bir tanıtım ve benzeri bir şey yazarak diziye hakaret etmek istemiyorum. İzleyin işte kısaca...

-Bir sigara ile kahve molası vereyim Andy'den bahsetmek üzüyor gerçekten de beni...

24. Dexter

Dexter yeni izlemekte olduğum bir dizidir. Hani bazı diziler için dizinin bitmesini beklersiniz ya topluca izleyeyim diye. Ha işte bu diziye öyle yapmışımdır bende. Hemen de bitmesin diye azar azar izlerim çünkü böyle diziler kolay kolay gelmiyorlar gerçektende... Severek de izliyorum 3. sezona geldim. İzlememiş olan arkadaşlarımız varsa başlasınlar. Gerçi ben tekim diye düşünüyorum bu diziyi izlerken ya neyse. Herkesin izleyip bitirdiği bir dizidir herhalde buda.
Konu kısaca katilleri öldüren bir katildir bu dexter. Kan uzmanı olarak polis teşkilatındadır ve izini gizlemesini çok iyi bilir.

25. Continuum

Yaz dizisidir. Öbür konuda Mystogan'ın önerisi ile başladığım bir dizidir. Henüz 1. sezonu bitirdikten sonra 2 ve 3. sezonları izlemeye fırsatım olmamış olsada izlemeyi kafaya koyduğum bir dizidir. İyidir hoştur bu dizi de. Bilim kurgudur her şeyden önce bunu söylemeliyim.
Başrolü oynayan ablamız, 2077 yılında güvenlik güçlerindedir. Oradaki idam suçluları bir şekilde bizim zamanımıza kaçarken bu ablamızda onların çok yakınında bulunduğu için etkilenmiştir ve günümüze gelerek bu teroristler ile olan savaşına başlamış bulunmaktadır.

26. The O.C.

İzlediğim bunca dizi arasında en iyi en başarılı gençlik dizisidir diyebileceğim bir dizidir. Çooook geç izlemişimdir bu diziyi. Henüz geçtiğimiz yaz izlemiş olmama rağmen beni etkilemiştir gerçektende. Dram konusunda çok başarılıdır. 1. sezon finalinde sanırsam hüngür hüngür ağlatmıştır beni. 2. sezona hemen başlamadan önce biraz kendime gelmeye çalışmışımdır açıkçası. Hikaye devam edecekken 4. sezonda reytinglerde olan düşüş sebebiyle erken final yapmıştır. Bu yıl başlıyan Medcezir dizisi ise bu diziden esinlenilmiştir.
Buna da bir plot yazasım yok açıkçası çünkü nasıl bir yazabileceğimden hiç emin değilim bu diziye. Nasıl anlatabilirim acaba diye düşünüyorum. Buldum sanırım... Sorunlu bir genç olan bir çeşit olaylar zinciri sonunda kendisini zengin bir ailenin evinde kalırken bulur ve bu yeni lüks hayata alışmaya çalışır.

27. Friends

Friends dizisi bizden birisi gibi olmuştur açıkçası. 10 yıl sürmüş bir bozulma yaşamamış ve eğer bir 10 yıl daha sürse gene kendisini izletebilecek bir dizidir bence. 94-04 yılları arasında sürmüştür. İlk sezondaki karakterlerin saçları yüzünden biraz diziden soğumuş olsamda sabrettim ve 2. sezondan itibaren o saçlar gidince favori dizilerimden birisi olmuştur.

New York'da yaşıyan 6 arkadaşın hayat hikayesini anlatır ve bana göre en iyi sit-comlardan birisidir. Hikaye Rachel'in kendi düğününden kaçması ve çocukluk arkadaşı olan Monica ile beraber yaşamaya başlaması ile başlar. Herşeyi geçtim sadece joey ve Phoebe için bile izlenebilecek bir dizidir. Bu diziyi bu 2 karaktere indirerek hakaret yapmış gibi hissettim unutun o söylediklerimi :D.

28. 2 Broke Girls
Bu diziye başlamamın sebepleri olarak ilk sebebim, kız dizisi olması/broke kelimesini kırık kalbi tasvir ettiğini düşünüp gereksiz duygusallığa girileceğini filan düşündüğüm için izlememiştim. Ancak Broke burada benim anladığım gibi değilde fakir anlamına geldiğini diziye başladığımda anladım. Diziye başlamamın asıl sebebi ise, How I Met Your Mother bittikten sonra salı günü açılan dizi boşluğumu bu dizi ile doldurmaya çalışmamdan kaynaklanmaktadır ancak gerçekten de çok başarılı bir dizi ve orjinal karakterlerin de olduğunu görünce güncel olarak izlediğim ve en sevdiğim dizilerden birisi olmuştur. Dizi ile ilgili yorumum ise gerçekten de çok samimi bir dizi olmasıdır.
Caroline, büyük bir aile servetini kaybettikten sonra bir lokantada garson olarak çalışmaya başlaması ile başlar dizi. Oradaki diğer garson Max ile de tanıştıktan sonra birlikte yaşamaya başlarlar...

29. Joey

Friends'in spin-off'u olan dizidir. Bu dizi ile ilgili konuşmak friends izlemeyenler için spoiler sayılabileceği için hiç bir şekilde bir bilgi vermiyeceğim. 2004-2006 arası sürmüştür çerez niyetine izlenebilir bence...

30. Downton Abbey

Geniş bir oyuncu kadrosu olan tarihi dizidir. Downton malikanesi olarak türkçeye çevrilebilir. 1912 yılında başlar hikaye titanik'in batması ilk ele aldıkları konudur. Zaman atlamaları yaşar kendi içinde anlamazsınız bile izlerken. Sezon başı 8 bölümden oluşuyor en azından ilk 2 sezonu öyleydi. Devam eden diziler arasında önemli bir yeri var gerçektende. HIMYM veya Supernatural'ın son bölümünü izlediyseniz adını duymuşsunuz dizinin. İzlediğim en güzel tarihi dizilerden birisidir. Hiç bir şeyi abartı değildir benim. Şikayet edebileceğim bir şey varsa da insanların haddinden fazla kibar olmalarıdır sanırım :D.
Topal olan Mr.Bates'in ordudan eski bir arkadaşı olan Robert Crawley'nin malikanesinde işe başlaması ile başlar dizi. İzlemeniz gereken yapımlardan birisidir bence eğer henüz izlememişseniz... Bu diziye karşı çok önyargım vardı benim başlamadan önce ama kısa sürede yani, 1. bölüm sonunda kendisini sevdirmeyi başarmıştır.

Ne olduğunu anlamadan 30 diziye gelmişim bile. Daha arrow'dan ve başka dizilerden de bahsedecektim ama 30 güzel sayıdır. Şimdi arrow'u da eklesem 5 dakika niye 31'de bıraktın diye iğrenç/seviyesiz :fool: muhabbetler dönecektir eminim.

Listede yalnızca kendi izlediğim ve aklıma gelen, size önerebileceğim dizilere yer verdim. Fakat ne zamandır yazıyorum o yüzden daha fazla yazmayarak sözü size bırakıyorum. Eğer önerdiğiniz diziye kendi düşüncelerinizi ve kısa bir plot'da ekleyebilirseniz ilk mesaja editlemeyi düşünüyorum o mesajları. Bir çok güzel yapım yok diyebilirsiniz. Sherlock gibi, Da Vinci's Demons gibi veya daha nicesi. Dediğim gibi izlemediğim bir diziyi başkasına öneremiyeceğim için onlara yer vermemiş bulunmaktayım. Devamlı aynı dizilerin tavsiye edilmemesi için de ilk mesaja editi düşündüm çünkü diğer konumdaki 16 sayfayı inceledim bu konuyu açarken ve hemen hemen herkes benzer dizilerden bahsetmiş. Ben dizi tavsiyesi istesem mesela ya ilk mesaja yada son mesajlara bakar geçerim. Aradaki onca sayfayı okumazdım sanırım. Neyse iyi okumalar ve tavsiyelerinizi de bekliyorum :flaugh:

Not: Konuyu Dizi Tavsiye 2 olarak açacağım. Bir yönetici geldiği zaman diğer konuyu silebilirse daha güzel olur. Silmezlerse de önemli değil ya neyse. Aynı mantıkta 2 tane konu olması forum kalabalığından başka bir şey olmaz bence..

Edit:

The Sopranos

Amerika'da yaşayan,İtalyan kökenli new jersey vatandaşlarını anlatır.Sopranoslar bir ailedir ve bunların etrafından olaylar dönmeye başlar.İlla ki ahan da ben diye bileceğiniz bir karakter çıkar.Oyuncular,karakterleri,mekanlar,mimikler her şey 10 numaradır.Üstüne tez bile yazmışlar dizinin.1.sırada tavsiye ettiğim dizidir.Mutlaka izlenmelidir.Puanı yüksek,ödüllü dizi arıyorum derseniz başlayın.Destansı olsun ödüle ne hacet derseniz gene başlayın.6x13 bölümdür. rhaman31 tarafından tavsiye edilmiştir...

Vikings

Vikings dizisi; Fransa ve Britanya’ya kadar uzanan saldırılarla tarihte kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjørn‘un yaşadıklarını anlatırken, Vikinglerin çok az işlenmiş kültürünü de bize yansıtarak gerçeğe dayalı bir izlenim sunuyor. Ragnor’un basit bir çiftçiyken ne kadar ileriyi görebileceğine tanık oluyor ve onun kardeşi kadar sevdiği arkadaşı Rollo‘yla beraber denizlerle olan imtihanını seyrediyoruz. Gözlerini denizden, saçlarını güneşten ve cesaretlerini Odin’den alan korkusuz ve acımasız ırkın maceraları ve yaşamları kesinlikle ilgi çekmeyi başarıyor. husra tarafından önerilmiştir....

Louie

Louie; FX kanalında 29 Haziran 2010 tarihinde başlamış, 13′er bölümden 3 sezonunu tamamlamış ve yukarıdaki komik suratlı kişi tarafından yazılmakta, yönetilmekte, kurgulanmakta ve oynanmaktadır. Reiper tarafından önerilmiştir.

YaaTahaa

Game of Thrones 'a forumdaki tavsiyelerle başladım 1,5 hafta önce falan şuan 4.sezondayım ve Khalesii için izliyorum diyebilirim :D

The Sopranos

Amerika'da yaşayan,İtalyan kökenli new jersey vatandaşlarını anlatır.Sopranoslar bir ailedir ve bunların etrafından olaylar dönmeye başlar.İlla ki ahan da ben diye bileceğiniz bir karakter çıkar.Oyuncular,karakterleri,mekanlar,mimikler her şey 10 numaradır.Üstüne tez bile yazmışlar dizinin.1.sırada tavsiye ettiğim dizidir.Mutlaka izlenmelidir.Puanı yüksek,ödüllü dizi arıyorum derseniz başlayın.Destansı olsun ödüle ne hacet derseniz gene başlayın.6x13 bölümdür.

Alcatraz o kadar iyi bir dizi değil. Tutmadığından gizemiyle birlikte kaldı 1.sezonda. 2.sezon gelmedi. Tavsiye etmeni yakıştıramadım. :ehe:

The Sopranos

Amerika'da yaşayan,İtalyan kökenli new jersey vatandaşlarını anlatır.Sopranoslar bir ailedir ve bunların etrafından olaylar dönmeye başlar.İlla ki ahan da ben diye bileceğiniz bir karakter çıkar.Oyuncular,karakterleri,mekanlar,mimikler her şey 10 numaradır.Üstüne tez bile yazmışlar dizinin.1.sırada tavsiye ettiğim dizidir.Mutlaka izlenmelidir.Puanı yüksek,ödüllü dizi arıyorum derseniz başlayın.Destansı olsun ödüle ne hacet derseniz gene başlayın.6x13 bölümdür.
İlk mesaja editlenmiştir...

Alcatraz o kadar iyi bir dizi değil. Tutmadığından gizemiyle birlikte kaldı 1.sezonda. 2.sezon gelmedi. Tavsiye etmeni yakıştıramadım. :ehe:
Öbür konuda olan bir diziydi. Tabi 2012'de açtığım için o konuyu henüz yayınlanıyordu veya bittiğini bilmiyordum :D. Konuya da başlarken oradaki diziler ile başladığım için araya kaynamış gibi oldu. Güzel bir dizidir bence. Çerez niyetine olabilir elbette yoksa ölmeden izlemeyin demiyorum :D.

Vikings

Vikings dizisi; Fransa ve Britanya’ya kadar uzanan saldırılarla tarihte kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjørn‘un yaşadıklarını anlatırken, Vikinglerin çok az işlenmiş kültürünü de bize yansıtarak gerçeğe dayalı bir izlenim sunuyor. Ragnor’un basit bir çiftçiyken ne kadar ileriyi görebileceğine tanık oluyor ve onun kardeşi kadar sevdiği arkadaşı Rollo‘yla beraber denizlerle olan imtihanını seyrediyoruz. Gözlerini denizden, saçlarını güneşten ve cesaretlerini Odin’den alan korkusuz ve acımasız ırkın maceraları ve yaşamları kesinlikle ilgi çekmeyi başarıyor.

Yukarılarda göremeyince yazayım dedim. :rolleyes:

Roronoa Zoro

4-5-9-11-12'yi izlemeyin, hepsi izleyiciyle billur geçen diziler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık