Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Bitirdim bu sabah. Diziden beklentim başlangıçta cevaplardı fakat HBO ve Lindelof'u görünce o beklentiyi anında çöpe attım. Garip bir havası var. Karakterler üzerinden ilerlemesi, bir sonraki bölümde ya da anda neler olacağını tahmin edemiyor olman, sezon başlangıçlarının afallatıyor olması, sürekli kendi üzerine koyarak güzelleşmesi derken genel olarak epey hoştu ama sanki 3. sezonla birlikte bütçesini kesmişler dizinin. Borsada Omuz-Baş-Omuz diye bir şey var, sezonlar da ona benzemiş.

İlk sezonla yakaladığı hava 2. sezonda epey yükseliyor ama sonrasında bir düşüş var gibi. Dizi Avustralya'ya taşınınca daha da güzelleşir diye ummuştum ama bu kez de Fomo'ya kapılmış oldum. En azından 3 sezon daha olsa sunduğu benzersiz atmosfer ve harika müzikleriyle keyifle izlenirmiş. Bitmesi yazık oldu.

Dizide fazlasıyla metafor olması biraz canımı sıkmıştı ama. Çok hoşlanmam metaforlardan. Bir şey gördüm, National Geographic dergisinin malum sayısından da epey şey var sanırım dizinin içine döşenmiş olan. Dini metaforlar falan da cabası zaten.
Dizi aslında ikinci sezondan sonra, üçüncü sezon için onay alamıyor. Yapımcılar bayağı uğraşıp üçüncü sezon için sekiz bölüm koparıyor. Ondan son sezonu aceleye gelmiş gibi oldu.

Sence Nora doğru mu söylüyor, yalan mı söylüyor?

@Smoker

3.sezona geldim The Sopranos'da. Favori karakterim tahmin ettiğin gibi Paulie ve Silvio oldu. Ekipten Furio ve Chris hariç herkese sıcağım gerçi. Hash de iyi.

@Death Knight

Abi Livia'nın(Tony'nin annesi) şeytani kalbi Vern Schillinger, sinsiliği ve plancılığı Cersei Lannister'la yarışır. Cinsiyetçilik yapmak istemiyorum ama bu kadın erkek olarak doğsaydı ve direk bir aileyi yönetseydi rakip tanımazdı sanırım. Şu yaşında yaptıklarına bak.
Tam boss karısı işte :D Arkanda öyle kadın olsun,her yeri alırsın.Dik duran yıkılmayan ama iş bilen bir tip.Şuan kaçıncı bölümdesin ?

Dizi aslında ikinci sezondan sonra, üçüncü sezon için onay alamıyor. Yapımcılar bayağı uğraşıp üçüncü sezon için sekiz bölüm koparıyor. Ondan son sezonu aceleye gelmiş gibi oldu.

Sence Nora doğru mu söylüyor, yalan mı söylüyor?
Yazan kişiyi düşününce fazla basit geldi. Yalan olması daha makul. Son bölümde, gideceği yerde tam sahne değişmeden önce bağırıyor gibi zaten.

Sherlock, Breaking Bad, Oz, Game of Thrones, Six Feet Under tarzlarında bir dizi önerebilir misiniz. Bunlarda birbirinden farklı ama herhangi birine benzeyen olur.

The Sopranos ve The Wire da izledim. Ama onları yukarıdakiler kadar tutmuyorum.

Sherlock, Breaking Bad, Oz, Game of Thrones, Six Feet Under tarzlarında bir dizi önerebilir misiniz. Bunlarda birbirinden farklı ama herhangi birine benzeyen olur.

Yukarda bahsetmiş olduğun dizilere benzer bir dizi olarak,Fargo dizisini önerebilirim.Fargo dizisinin,her sezonu farklı bir olayı ele alıyor.O yüzden sezon sezon seyretmelisin.Ayrıca,bana sorarsan en iyi sezonu ilk sezonu diye düşünüyorum.Gerçi bu kanıya varmak için,dizinin 2'nci ve 3'ncü sezonlarını seyretmiş olmam gerekiyor ama seyretmedim.Pek yabancı dizi izleyen birisi değilim o yüzden yabancı diziler konusunda pek bilgim yok ama kesinlikle beğeneceğini düşünüyorum.Ayrıca,bir şey sormak isterim;Oz dizisinin ilk sezonunu seyretmiştim ama ikinci sezona geçmedim.Bazılarından dizinin kötüleştiği yönünde duyumlar aldım,izlememekle hata mı etmişim ?(Pardon düzeltme yapmak istiyorum;Oz dizisiyle Ozark dizisini karıştırmış oldum,eğer Ozark dizisini seyretmediysen onuda seyredebilirsin.)

Sfu'ya benzeyen this is us var suanda izliyorum 10/10 dizi. Aile draması . Sfu beni sarmamıştı ama bu çok sardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık