Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Dereyi Görmeden Paçaları Sıvamak

1010. bölüme tekrar bak bir reis. Luffy'nin aydınlanma yaşadığı anlara bak. Kaido sadece en güçlüler kral haki ile kaplama yapabilir diyor. Sıradan kral haki ekleme ile aynı değil bu kaplama işi. Kral haki kullanıcısı olup kaplama bilmeyenler saldırırken kral haki de yayıyorlar ama etkili bir şekilde değil. Düz görünmez b.haki ile koka gibi bir fark var arada.
Aynı olmadığını ben de biliyorum. Sen nasıl Asura saldırısında kaplama olmadığından emin oluyorsun onu anlamadım. Şahsen kaplama olmadan zarar verebileceğini düşünmüyorum.

Law kılıcına trafo bağlayınca sıkıntı yok Luffy meth bağımlısı olunca ovvvv ne ovvv lan haterlar? Amma mızmızlandınız Goda'ya be. Son üç dört bölümdür forumu tanıyamıyorum resmen.

Aynı olmadığını ben de biliyorum. Sen nasıl Asura saldırısında kaplama olmadığından emin oluyorsun onu anlamadım. Şahsen kaplama olmadan zarar verebileceğini düşünmüyorum.
Çizimi yok kaplamanın orada. Kaplama bilmeyerek yapılacak bir şey değil ayrıca. Luffy'nin aydınlanmasına gerek kalmazdı yoksa.

Çizimi yok kaplamanın orada. Kaplama bilmeyerek yapılacak bir şey değil ayrıca. Luffy'nin aydınlanmasına gerek kalmazdı yoksa.
Bilmeyerek neden yapılmıyormuş? Zoro, Kaido'ya karşı kral hakisi kullandı mı kullanmadı mı? Kral hakisini silahına eklemeden Kaido kesti diyorsun yani.

Bu attığın panelin de çok bir anlam ifade ettiğini düşünmüyorum. Bu yıldırımlar Chinjao savaşında da çıkıyordu, tam olarak ne çıkarımı yapmamız lazım? Zoro ile alakası nedir?

Bilmeyerek neden yapılmıyormuş? Zoro, Kaido'ya karşı kral hakisi kullandı mı kullanmadı mı? Kral hakisini silahına eklemeden Kaido kesti diyorsun yani.

Bu attığın panelin de çok bir anlam ifade ettiğini düşünmüyorum. Bu yıldırımlar Chinjao savaşında da çıkıyordu, tam olarak ne çıkarımı yapmamız lazım? Zoro ile alakası nedir?
Kral haki kaplama tekniğini bilmeden de kral haki kullanılabiliyor. Bazı güçlü saldırılarda saldırı isabet edince kral haki salınıyor. Çıkarım bu. Zoro da Chinjao, Doffy, Kata gibi basit bir kullanım yapıyor orada. Bu kullanım yeteri kadar etkili değil. Luffy'nin Kaido dövüşüne bakarak anlayabilirsin. Kaido'nun en güçlüler arasında bir avuç kişi kullanabilir lafını boşa çıkarmış oluyorsun bir fark yok diyerek. Luffy kaplama tekniğini öğrenince bir anda lig atladı. Aynısı Zoro için de geçerli.

Kral haki kaplama tekniğini bilmeden de kral haki kullanılabiliyor. Bazı güçlü saldırılarda saldırı isabet edince kral haki salınıyor. Çıkarım bu. Zoro da Chinjao, Doffy, Kata gibi basit bir kullanım yapıyor orada. Bu kullanım yeteri kadar etkili değil. Luffy'nin Kaido dövüşüne bakarak anlayabilirsin. Kaido'nun en güçlüler arasında bir avuç kişi kullanabilir lafını boşa çıkarmış oluyorsun bir fark yok diyerek. Luffy kaplama tekniğini öğrenince bir anda lig atladı. Aynısı Zoro için de geçerli.
Luffy kaplama yapana kadar Kaido'ya kral hakisiyle zarar veremiyordu. Gelişmiş silahlanma bile yeterli gelmedi. Sen şimdi diyorsun ki Zoro çatıda kılıcına kaplama yapmadan Kaido'yu kesti, bunun üzerine de Kaido övdü. Fark yok demiyorum bu arada, fark var ama çatıda Zoro'nun yaptığı zaten kaplamaydı. Diğer türlü Kaido'ya hasar verme ihtimalini göremiyorum.

Luffy kaplama yapana kadar Kaido'ya kral hakisiyle zarar veremiyordu. Gelişmiş silahlanma bile yeterli gelmedi. Sen şimdi diyorsun ki Zoro çatıda kılıcına kaplama yapmadan Kaido'yu kesti, bunun üzerine de Kaido övdü. Fark yok demiyorum bu arada, fark var ama çatıda Zoro'nun yaptığı zaten kaplamaydı. Diğer türlü Kaido'ya hasar verme ihtimalini göremiyorum.
Zoro ileri seviye kullanmış olsa Kaido bunu özellikle belirtmez miydi? Luffy'nin baygınken açtığı hakiye verdiği tepkiden verdi sadece.

Oda bir sbsde galiba, dikkatli okuyucuların one piecein ne olduğunu bulabileceğini söylemiş. Demek ki mangada yeterli bilgiyi verdiğini düşünüyor. Yarın çıkıp one piece şu dediğinde birileri çıkıp beğenmeyecek gene :D Sonra gene biriler çıkacak o olduğunu işaret eden manga sayfalarını paylaşacak. Seride mantıksız bulduğumuz çoğu şeyi sonradan öğrendik. Mesela sanjinin bacağından nasıl ateş çıkıyor dedik. Kesinleşmese de kingin geni çıkacak belli ki. Luffy ve zoronun balatasta croco ve mr1i yenmesini hakiye bağladı. Luffy red hawkta elinden nasıl ateş çıkardığını sorduklarında kalbinden geliyor gibi bir şey demişti. Şimdi düşündüğümüz de bu mümkün. Normal şartlarda lastiğin elinden böyle bir ateş çıkarması saçmaydı. Siz geldiniz sürtünme kuvveti dediniz. Oysaki alakası yoktu. Red hawktan bile şüphe etmeliydik. Çabucak iyileşme zoanlarda var diye mangada birçok yerde geçti. Luffy de hızlı iyileşiyor. İç güdüleri iyi. Ve hayvanlarla iyi anlaşıyor. Birisi çıkıp 1 yıl önce luffy acaba lastik beden özelliğine sahip bir zoan yemiş olabilir mi diye konu açsa adama söverdik muhtemelen. Ben her ne kadar sabırsız olsam da daha bitmemiş bir seri için erken karar vermem. Bittiğinde hala akılda soru varsa o zaman ben de sizin gibi söverim. Yoksa daha bitmemiş bir seri için batırdı demenin manası yok. Bu şekilde biterse batırdı deriz. Bu arada ben de olan bitenden memnun değilim. Ama sabırla bekliyoruz.
Evet ipuçlarını vermiş galiba.O yüzden tahmin etseniz bile değiştirmeyeceğim benzeri açıklaması vardı.Ama Nika gibiyse bence değiştirsin hayırlı bir iş yapmış olur. :D

Oda’nın doğal yollardan oluşan pr ekibinin son hamlesi
Adam ne yaparsa yapsın bi şekilde destekleniyor helal olsun siyasi partiler,futbol kulüpleri halt etsin karşısında

Öncelikle şunu belirteyim bu Nika savunma yazısı değildir. Nika'yı saçma bulabilirsiniz, sevmeyebilirsiniz, "Luffy'e böyle bir power up verilmemeliydi." diyebilirsiniz veya "Güç çok ciddiyetsiz abi." diye düşünebilirsiniz sonuçta herkes aynı şeyleri sevecek diye bir kural yok. Burada biraz Oda savunuculuğu yapacağım.
Yani bu bir Nika savunuculuğu ve de Oda'nın dışkısının sıvalıyıcılığını yapma yazısıdır diyorsun... Eyvallah baştan niyetini bu kadar açık ettiğin için, yazını okumayacağım bile... Neyse az bir göz atayım...

çok hızlı yargılıyoruz.
24 yıl 1100 küsür sayı olmuş ve adam bunun %40'ından fazlasında böyle saçmalıklarla doldurmuş en son ki %10'luk kısımda ise serinin içinden geçmiş sen diyorsun ki" Hızlı Yargılıyoruz" . Yoo OP fandom olarak bence bu eleştiri yapmakta geç bile kaldınız.

Bu saatten sonra Oda vezirde rezilde olabilir.
Yok sizler sayesinde bir türlü rezil olamıyor. Yaptığı iş rezil olsa bile. Ya Nika sadece bardağı taşıran son damla idi. Zaman atlamasından beridir kötü gidiyordu zaten, hele WAno aman allahım. Nika tüy dikti sadece :D Daha da rezil olmadıysa zaten helal olsun... Böyle müritlerim olduktan sonra ben de yazarım OP'yi.

Yıllardır satışlar rekoru kırmış dünyanın en tanınır kurgusal evrenlerinden birinin savunulmaya ihtiyacı yok zaten. Ancak tam da şu sıralar biraz yerilmeye, biraz siteme ihtiyacı var. Sizin gibi "Oda, ardıyla yazsa gene okuruz hüloooğğ" tayfası yüzünden Oda "ya ben ne yapsam Top 5 deyim Top 10'deyim en kötüsü Top 20'deyim" kafasına girdi.

Oda savunacakmış. Akranları arasında en tembel işçilik ile en yüksek parayı kazanan adamın savunulma ihtiyacı varmış bir genco tarafından. Kaybeden bir tarafı savunursun. Oda burada kazanan hem de haksız kazanan taraf zaten :D :D

Abi hayranlık eyvallah, hayranlık olsun , hayranlık olmasa bu sektör ve bu forum olmaz zaten. Ancak bu müritlik, başka bir şey değil...

Benim tarafımdan Luffy'nin aldığı bu güçlendirme serinin gidişatı için gerekli bir şeydi
Haa, çünkü Luffy daha önce kağıt üstünde kendisinden daha üstün ve daha yetenekli isimleri hiç yenmedi. Çünkü Luffy Whole Cake'de gözlemine, Wano'da da Kral Haki ve Silahlanmasına power up almamıştı zaten. Kaido'ya onu eğlendirecek kadar bir dövüş veremiyordu da .. Gelecek rakipleri için Nika şart idi. Sanki tek güçlenme şekli buymuş :D

Gören de Luffy seri boyunca bir dövüşünü kaybetti sanır. Dayağını yer gene kazanır adam diyor ki" güç lazımdı" :D Luffy de bu plot armor varken :D :D Nika hikaye... Çok sığ bir bakış..

Arka planını dolduracaktır oda. Salak değil ya.
Oda çook akıllı hele de ticari açıdan. Burada salak olan Oda değil zaten.

Oda her bir şey bağlamaya çalıştığında 3 başka şeyi koparan biri zaten (bknz Oden ve Rocks) .. Millet daha "illa ki bunu bağlar bir yere" diyor :D

Son bölümlerde yaşanan mevzuları ucundan kıyısından savunan kimin yorumlarını okusam aklıma malum parti seçmeni geliyor.
Valla aynısını düşünüyordum... İşte dedim ya "müritcilik" :D

Oda, beğenilmeyen eleştirilen ya da mantık hatası olduğu düşünülen hangi konunun üzerine gidip tutarlı hale getirdi?
+1500

Oda sbslerde mangada olanlar sınırında cevap veriyor. Aslında öyle değil böyle deyip gelecek manga bölümlerinden spoiler mi versin? Mesela bir databookta sabo öldü diyor. Çünkü o manga sayısına kadar öyleydi. Öyle anlatılması gerekiyordu. Sizin mantığınıza göre zoronun kılıç değiştirmesi de shimotsuki çıkması da adının aslında shimotsuki Zoro olması da retcon olur. Oysaki tüm seri boyunca her yerde adı roronoa Zoro yazıldı.
Off, dostum sen olayı hiç anlamamışsın. Cidden sandığın kadar alakası yok denilenlerle senin şu yazdığının.

@Alcatraz Yazına(konuya ilk postun) katılıyorum. OP zaten çok kötü bir süreçte idi milletin buna ayıkması için Nika gibi bir saçmalığın yaşanması da üzücü. Ve zaman atlaması özellikle de Dressrosa sonrası rezalet bir seri oldu. Wano zaten , worst shounen dedirtir adama. Tek katılmadığım şey Luffy haterlığı olmadığı böyle bir haterlık varsa da bu kadar ittirilerek, doğal gelmeyen bir yazımla , yüzeysel bir şekilde başarıya ulaşan bu gevşek adamdan belk ide artık biraz haz etmeme zamanıdır. Nerede eski Luffy nerede bu..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık