Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Daz Bones vs. Kaku

Kim kazanır?

• Daz Bones

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kaku

Kullanılan: 2 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
o nasıl oluyor abi daz bones kakunun tekkaisini nasıl kıracak? zoro o kadar arcdan sonra dünya teknikle kıramadı en sonunda ilizyonla bişeyle kırdı. Senin dediğin lafa göre zoro dışında kimse arabastada mr1i yenemezdi. gerçi bence öyle. Ama kaku indir mr1i. cp9un en iyi kılıç ustasının çeliği kesememesi garip olmaz mı.
Kaku'nun yaptığı saldırıların Daz'ı etkileyeceğini pek sanmıyorum. Zoro, Kaku ile, Daz'la uğraştığı kadar bile uğraşmadı. Tekkai dediğin şeyi de sabitken kullanabiliyor, hareket ettiği zaman savunması açık verir. Daz'ın kendini korumaya da ihtiyacı yok. Rankyaku tarzı saldırıların işlememesini düşünmemin sebebi, Mihawk'ın benzer bir saldırısı durdurması yüzünden.

Kaku'nun tekkaisi çelikten daha sert ve Zoro vs'sinde izlediğimiz kadarıyla öyle kolay kolay açık vermediğini de biliyoruz, Zoro anca asura ile tekkaiyi kırarak zarar verebilmişti, Mr.1'den asura kadar sağlam bir saldırı çıkacağını düşünmediğim için Mr.1 Kaku'yu kesemez gibi geliyor, öte yandan Kaku'nun çeliği kesme ihtimali var benim gözümde, bu yüzden Kaku'nun kazanacağını düşünüyorum.

Kaku ağlatır. Daz Bones logia gibi her yerini çelik yapamıyor. Büyük handikap. Kaku'ya karşı kazanma ihtimali yok bence.
supa supa no mi meyvenin her yerini çelige çeviriyor ;)

bu vsde bariz bir olasılık her seyi degiştiriyor.kaku çeligi kesebilirmi kesemezmi ? eger keserse, yener daz bonesu,yok kesemezse, galip daz bones olur.

benim izlenimime göre daz bones, kakuyu yener.çünkü rankyakuyla çelik plakayı kesen bir adam var, ama o lucci ve gücü kakunun 2 katı,ha su kuleyi kesen saldırısına, yani amane dachiye yakalanırsa, bence oda kesebilir daz bonesu, ama yinede kollarıyla karsıladıgında daz hasarı aza indirgicektir.üstelik herkez bizim zoro gibi mal mal bakmaz :D

soru,kamie ve geppo hareket kabiliyeti olarak kakuya büyük avantaj saglar, ama dazın savunması asılmadıgı sürece anlamı yok. üstelik tekkaiyi hareket halinde kullanabilen tek kişi jyabura,yani kaku bunu yapamaz ve ben dazın bazı saldırılarının bu tekkaiyi kırabilecegine inanıyorum.üstelik shigan ve rankyaku gibi rokushikinin saldırı teknikleri dazı etkilemiyecektir.daha lastik adamı gecemiyor sigan mesela,çelikten adam onlara ters gelir.muhtemelen tüm güc seviyelerinin ortalamasını alırsak birbirlerine yakındırlar, ama daz bonesun meyve gücünün ona verdigi katkıyı gözönüne alırsak, bu vsde yüzde 51 daz bones diyorum.

dipnot; busoshoku haki ögrenmiş ve çeligini hakiyle dolduran bir daz bones muazzam bir adam olucaktır.ve jozunun bir altında,dengeli bir biçimde; en güclü savunma ve saldırı yapabilen karakterler arasına katılacaktır bence ;)

Kaku kule kesebiliyorken(malzemeden çalmadılarsa), çelik onu pek zorlamaz sanırım.
En basitinden Shishi Sonson saldırısını Kaku'nun başka bir kesme saldırısı (Roudan) ile durdurabilmesi, Kaku'nun da çeliği kesebileceğini gösterir.

dipnot; busoshoku haki ögrenmiş ve çeligini hakiyle dolduran bir daz bones muazzam bir adam olucaktır.ve jozunun bir altında,dengeli bir biçimde; en güclü savunma ve saldırı yapabilen karakterler arasına katılacaktır bence ;)
Valla Melih daz bones'un haki öğrenmesi demek Croco boy'un da öğreneceği anlamına gelir pek ihtimal vermesemde, yine ihtimal dahilinde ancak, tüm vücuda haki verip savunma olayına katılmıyorum. Luffy Hody'nin ısırığına haki ile karşı koyamıyorsa, bütün vücuda haki verip savunma yapma işlemi varsa bile baya ustalık isteyen bir olay olmalı.
Daz bones haki öğrense bile, çeliği kesebilen veyahut haki kullanan bir rakibe karşı, elinde kılıçla savaşan bir haki kullanıcısından farkı olacağını zannetmiyorum.

Kaku Daz'ın yanında fırtına gibi kalır zürafa iken boynuyla yaptığı saldırıyla kuleyi ikiye ayırmıştı. O saldırı çeliği keser aynı zamanda hız olarak zaten karşılaştırmıyorum. Mr.1 i kesemese bile hızı sayesinde aklını da kullanırsa suyla falan bir şekilde halleder ki yine de rahat keseceğini düşünüyorum çeliği.

Kaku kule kesebiliyorken(malzemeden çalmadılarsa), çelik onu pek zorlamaz sanırım.
En basitinden Shishi Sonson saldırısını Kaku'nun başka bir kesme saldırısı (Roudan) ile durdurabilmesi, Kaku'nun da çeliği kesebileceğini gösterir.

Valla Melih daz bones'un haki öğrenmesi demek Croco boy'un da öğreneceği anlamına gelir pek ihtimal vermesemde, yine ihtimal dahilinde ancak, tüm vücuda haki verip savunma olayına katılmıyorum. Luffy Hody'nin ısırığına haki ile karşı koyamıyorsa, bütün vücuda haki verip savunma yapma işlemi varsa bile baya ustalık isteyen bir olay olmalı.
Daz bones haki öğrense bile, çeliği kesebilen veyahut haki kullanan bir rakibe karşı, elinde kılıçla savaşan bir haki kullanıcısından farkı olacağını zannetmiyorum.
elinde kılıc olan adam vergo gibi haki savunması yapamıyorsa hakisi ne halta yarar ? yapıcagı sey basit... kılıcına yüklücek öyle savasıcak.daz bones denen adamın her yeri silah,normal sartta bile ölümcül bir adam dokundugu her yeri kesiyor,birde bunu vucudunun herhangi bir yerine veya tüm vucuduna haki yükleyerek yaparsa gücü katlanır.hakinin büyüklügü burada önem arzediyor,elinde toplamak baska,tüm vucuduna yogunlastırarak dagıtmak baska,hatta dahada ötede rayleigh gibi vucuttan bagımsız savunma kalkanı olusturmak daha baska seviye bence.

hem vergo gibi bir adam normal tene haki yükleyerek öyle sertleşiyorda,zaten çelik olan adam neden bunu yapamıyacak ? luffynin karesinde bedeninde sertleşme yoktu,daha kacıncı bölümde garpın elindeki haki veya rayleighin bize gösterdigi biriken hakiyle,koka teknigindeki yogunlasmıs haki farklı seyler ve farklı seviyedeler.

ben crocodileında haki ögrenebilecegi kanaatindeyim,üstelik tüm logialardan daha sanslı olur bu konuda, çünkü bedeninde dönüsmeyen ve hakiyi ekleyebilecegi,dünyanın en iyi kılıcının bile çizemedigi bir silah tasıyor ;) bence yeni dünyaya aktarılan her karakter güclendirilecek belli ölcüde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık