Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Clannad (2007-2009)

Genel Bilgiler

İngilizce: Clannad
Japonca: CLANNAD
Stüdyo: Kyoto Animation
Bölüm Süreleri: 24 Dakika
Uzunluğu: 2 sezon (24 + 24) + 2 Ova (Özel Bölüm)
Tür: Yaşamdan Kesitler, Komedi, Lise yaşantısı, Doğaüstü güçler

Özet

Okozaki Tomoya: aylak, serseri ve ihmalkâr bir lise öğrencisidir. Lise arkadaşı Sunohora ile birlikte son sınıfa geçmişlerdir ve günlerini serserilik yaparak geçirmektedirler. Tomoya bir gün okula giderken, kendi kendine konuşan Nagisa Furakawa'yı görür ve dediklerine şahit olur. Nagisa Furakawa, hastalığı yüzünden 2 defa sınıf tekrarı yapmak zorunda kalmış bir lise son sınıf öğrencisidir. Bu süre zarfında yalnız olan Nagisa, Tomoya'nın ilgisini çeker ve okul bahçesinde tekrardan karşılaşırlar. Nagisa, Tomoya'ya durumunu anlatır ve Tomoya ona yardım etme ihtiyacı hisseder. Bu ikili, karşılaştıkları zorlukların ötesinde birbirleriyle dayanışmayı ve birbirlerine destek olmayı öğreneceklerdir.

İzlememin üzerinden on yıl falan rahat geçmiştir o yüzden bu sezonun detaylarını hatırlamıyorum ama zor bitirdiğimi hatırlıyorum. İkinci sezona hazırlık olsun diye yapılmış ama çok uzatılmış bir seriydi. Eline sağlık bu arada.

Yıllardır dilimize dolanmış şöyle bir repliği de var ayrıca.

İzlememin üzerinden on yıl falan rahat geçmiştir o yüzden bu sezonun detaylarını hatırlamıyorum ama zor bitirdiğimi hatırlıyorum. İkinci sezona hazırlık olsun diye yapılmış ama çok uzatılmış bir seriydi. Eline sağlık bu arada.

Yıllardır dilimize dolanmış şöyle bir repliği de var ayrıca.

2.Sezonun bazı bölümlerinde bende sıkıldım, hatta ara sıra keşke birinci sezonda seri bitseymiş dediğim de oldu. 1.sezon çok iyidir ama benim için.

Akio ile Sanae serinin vazgeçilmez unsurları, kendileri seri içinde ayrı bir parantezi hak ediyor.

2.Sezonun bazı bölümlerinde bende sıkıldım, hatta ara sıra keşke birinci sezonda seri bitseymiş dediğim de oldu. 1.sezon çok iyidir ama benim için.

Akio ile Sanae serinin vazgeçilmez unsurları, kendileri seri içinde ayrı bir parantezi hak ediyor.
Sahi mi ? Bunu söylediğini gördüğüm ilk kişisin. Genelde bu seri için ilk sezonu bu kadar kötü ikinci sezonu bu kadar iyi başka seri bilmiyorum derler. Ben de öyle düşünürüm esasında. Drama seviyoruz herhalde.

Sahi mi ? Bunu söylediğini gördüğüm ilk kişisin. Genelde bu seri için ilk sezonu bu kadar kötü ikinci sezonu bu kadar iyi başka seri bilmiyorum derler. Ben de öyle düşünürüm esasında. Drama seviyoruz herhalde.
2.sezondaki drama gereğinden çok fazla görünüyordu benim için ama yaşatmak istediği duyguyu okuyucuya vermekte de başarılı bir seriydi. Gereğinden fazla göründüğü için ben sıkıldım 2.sezonun bazı yerlerinde.

1.sezon çok daha dengeliydi. Her şeyi bulabiliyordun ki bu benim için ayrı bir zevk unsuruydu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık