Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çizgi Roman Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

En sevdiğiniz 10 çizgi roman nedir? Özellikle seninkileri merak ediyorum @Solid Snake
Marvel'la kısıtlayarak ve yalnızca devamlı yayınlanan serilerin belirli yazar/çizer dönemlerini dikkate alarak ilk aklıma gelenler şunlar:
John Byrne'ün Fantastic Four'u (Fantastic Four #232-293)
Jonathan Hickman'ın Fantastic Four'u (Dark Reign: Fantastic Four #1-5; Fantastic Four #570-588, 600-611; FF #1-23)
Jack Kirby ve Stan Lee'nin Fantastic Four'u (Fantastic Four #1-102, Fantastic Four Annual #1-6)
Frank Miller'ın Daredevil'ı (Daredevil #168-191, #226-233; Daredevil: The Man Without Fear #1-5)
Stan Lee, Steve Ditko ve John Romita'nın Amazing Spider-Man'i (Ditko ile Amazing Spider-Man #1-38, Romita ile arada bazı sayılarda farklı çizerler olsa da Amazing Spider-Man #39-100)
John Byrne ve Chris Claremont'un X-Men'i (X-Men #108-143)
Walter Simonson'ın Thor'u (Thor #337-382)
Kurt Busiek ve George Perez'in Avengers'ı (Avengers Vol 3 #1-56)
Brian Michael Bendis'in Ultimate Spider-Man'i (Ultimate Spider-Man #1-160, #200; Ultimate Comics Spider-Man #1-28, Spider-Men #1-5 ve birkaç mini seri daha)
Roger Stern'ün Avengers'ı (Avengers #227-288)

Tavsiye listesi gibi olsun diye hangi sayıları içerdiğini yazayım dedim de böyle de hatırlaması, bulması vakit aldı. Şimdilik sıkıldım da bunu 25'e kadar götürürüm bir ara :D

4-6-8-12 gibi önceden planlanmış şekilde limitli sayıdan oluşan mini serileri veya event serilerini dahil etmedim. İstersen onlarla ilgili bir liste de yapabilirim ama hem az sayıda sayıyla beni etkilemeleri biraz daha zor oluyor hem de ortada iyi bir fikir ve baştan sona iyi bir planlama varsa bu şekilde başarılı bir iş çıkarmak görece daha kolay bence. Önü açık ve uzun süreçte belirli bir standart tutturmanın daha zor olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde farklı hikayeler ve durumlarda yazarın becerileri daha iyi ortaya çıkıyor, işlediği karakterler için de gerçek anlamda bir gelişim veya yeniden tanımlama mümkün olabiliyor.

Son düzenleme:
Marvel'la kısıtlayarak ve yalnızca devamlı yayınlanan serilerin belirli yazar/çizer dönemlerini dikkate alarak ilk aklıma gelenler şunlar:
Jonathan Hickman'ın Fantastic Four'u (Dark Reign: Fantastic Four #1-5; Fantastic Four #570-588, 600-611; FF #1-23)
Jack Kirby ve Stan Lee'nin Fantastic Four'u (Fantastic Four #1-102, Fantastic Four Annual #1-6)
Frank Miller'ın Daredevil'ı (Daredevil #168-191, #226-233; Daredevil: The Man Without Fear #1-5)
Stan Lee, Steve Ditko ve John Romita'nın Amazing Spider-Man'i (Ditko ile Amazing Spider-Man #1-38, Romita ile arada bazı sayılarda farklı çizerler olsa da Amazing Spider-Man #39-100)
Brian Michael Bendis'in Ultimate Spider-Man'i (Ultimate Spider-Man #1-160, #200; Ultimate Comics Spider-Man #1-28, Spider-Men #1-5 ve birkaç mini seri daha)

Tavsiye listesi gibi olsun diye hangi sayıları içerdiğini yazayım dedim de böyle de hatırlaması, bulması vakit aldı. Şimdilik sıkıldım da bunu 25'e kadar götürürüm bir ara :D

4-6-8-12 gibi önceden planlanmış şekilde limitli sayıdan oluşan mini serileri veya event serilerini dahil etmedim. İstersen onlarla ilgili bir liste de yapabilirim ama hem az sayıda sayıyla beni etkilemeleri biraz daha zor oluyor hem de ortada iyi bir fikir ve baştan sona iyi bir planlama varsa bu şekilde başarılı bir iş çıkarmak görece daha kolay bence. Önü açık ve uzun süreçte belirli bir standart tutturmanın daha zor olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde farklı hikayeler ve durumlarda yazarın becerileri daha iyi ortaya çıkıyor, işlediği karakterler için de gerçek anlamda bir gelişim veya yeniden tanımlama mümkün olabiliyor.
Kalite akıyor.
Jack Kirby ve Stan Lee'nin Fantastic Four'u
Frank Miller'ın Daredevil'ı
Stan Lee, Steve Ditko ve John Romita'nın Amazing Spider-Man'i
Şu üçlü ile ben de katılayım çok fazla okumadım ama bu üçlü beni çok etkilemişti.

En sevdiğiniz 10 çizgi roman nedir? Özellikle seninkileri merak ediyorum @Solid Snake
Yeni yeni çizgiroman dünyasına girmeye başlayan birinden bir sıralama:
En çok keyif alarak okuduklarım tabi ki küçükken her hafta alıp okuduğum Spiderman ve X-men dergileriydi ama onları sıralamaya sokmuyorum. :D

Identity Crisis - DC
Saga of the Swamp Thing - DC/Vertigo
Batman The Long Halloween - DC
The Dark Knight Returns - DC
Kingdom Come - DC
Infinity Gauntlet öncesi Silver Surfer bölümleri ve Thanos Quest bölümleri
Watchmen
Hellblazer ( daha 13 bölüm okudum ama güzel gidiyor.) - DC/Vertigo
The Killing Joke - DC
The Incal ( hikayesi pek ilgimi çekmese de çizimler/renklendirmeler çok hoşuma gitmişti.)

Çok fazla seri okumadım fakat en sevdiklerimi yazarsam,
Watchmen
Güngezgini
Tommiks

Ne yazık ki Tommiks'in sadece bir cildini okuyabildim, bir ara tüm ciltlerini toplamayı düşünüyorum. Tommiks bu kadar iyi midir değil midir bilemem, belki çocukken okumuş olduğun için beni epey etkilemişti, yine de yeri bende ayrı.

Maşallah maşallah. Böyle bir şeyle karşılaşacağımı tahmin etmiştim. :D .
Yine hiç okumadığım eserler, fakat bazı yazarları biliyorum. Jack Kirby'nin epey övüldüğünü duydum, aynı şekilde Frank Miller'ın da.
Marvel veya DC için yazılmış tüm eserleri okumak çok zor denilir, merak ediyorum sen % kaçını okumuşsundur?

Yeni yeni çizgiroman dünyasına girmeye başlayan birinden bir sıralama:
En çok keyif alarak okuduklarım tabi ki küçükken her hafta alıp okuduğum Spiderman ve X-men dergileriydi ama onları sıralamaya sokmuyorum. :D

Identity Crisis - DC
Saga of the Swamp Thing - DC/Vertigo
Batman The Long Halloween - DC
The Dark Knight Returns - DC
Kingdom Come - DC
Infinity Gauntlet öncesi Silver Surfer bölümleri ve Thanos Quest bölümleri
Watchmen
Hellblazer ( daha 13 bölüm okudum ama güzel gidiyor.) - DC/Vertigo
The Killing Joke - DC
The Incal ( hikayesi pek ilgimi çekmese de çizimler/renklendirmeler çok hoşuma gitmişti.)
Hellblazer Constantine mi? O ise filmini çok sevmiştim, çizgi romanına bakmak isterim bir ara.

Bu arada nereden okuyorsunuz?

Hellblazer Constantine mi? O ise filmini çok sevmiştim, çizgi romanına bakmak isterim bir ara.

Bu arada nereden okuyorsunuz?
Evet, Constantine ve gayet güzel.

Solid Snake görmesin... :(

Helblazer okumak istiyorsan önce Saga Of The Swamp Thing' i okumanı öneririm, Constantine ilk orada gizemli bir karakter olarak gözüküyor.
Bu arada şarkıcı Sting' den özenilerek yaratıldığını da orada farkettim, bire bir aynısı. :B

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık