Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Kardeşlerin Impel Down Baskını!

Charlotte Kardeşler Buradan Çıkabilir Mi?

• Kullanılan toplam oy
    149
Katakuri vs Magellan vardı sanırım forumda. Sabaha kadar Katakuri savunurum ama iş ID'ye girip birini kurtarıp çıkmak ise yalan olur kardeşler.

Şu yorumuma ek olarak, bir de seri biraz dengesiz beyler. Misal Magellan'ın zehri duvarları eritir içine çökertirken, mr 3'ün mumuyla kaplanmış Luffy'nin yumruklarını etkilemiyor. Dediğim gibi biraz da konum açısından bakmak gerek işe, çünkü mantığa oturtamayacağımız çok şey var.
Mr 3 ün mumu da normal değil ama çelik silahlar bile çizemez diyor mr3.

Gerçi o adamı da önce güçlü gösterip sonra maskara ettiler yav adam en güçlü mr0 ın adamlarından en güçlü 3.sü güya ama sonra ne olduysa çöp oldu adam.

Mr 3 ün mumu da normal değil ama çelik silahlar bile çizemez diyor mr3.

Gerçi o adamı da önce güçlü gösterip sonra maskara ettiler yav adam en güçlü mr0 ın adamlarından en güçlü 3.sü güya ama sonra ne olduysa çöp oldu adam.
Meyve gücü süper de karakterin kendisi çöp. Luffy gibi meyvesini iyi kullanan birinde olsa neler neler olurdu.

Kata tarafı alır. Kolay bi vs olmaz. Kata çok sağlam. Uyanış, k.haki, h.haki, b.haki karakter tek başına büyük bi güç.
Magellanın ortalığı zehre vermesi kendi takımına da dezavantaj.

Öncelikle hoşgeldin hocam.Fujitora'nın sadece k.hakisi çok iyi diye amiral olmuyor,hayvan gibi güçlü de meyvesi var adamın.Birinin ana gücü k.hakiden gelirken diğerinin meyve+k.hakiden geliyor gördüğümüz üzere.Sadece geleceği görebilen derken de geleceği görebilmek basit bir şey gibi yazmışsın.Mangada da k.hakisine en fazla vurgu yapılan karakter Katakuri.Neden Fuji'yi ondan daha üstün göreyim ki.
Hoşbulduk, güzel cevabınız için ayrıca teşekkür ederim.

Yalnız şöyle komik bir durum var. Law room açıp direk adamları deniz taşı hapishanelere ışınlarsa ne olacak ? :hhh: anında hezimet olurlar.

Yalnız şöyle komik bir durum var. Law room açıp direk adamları deniz taşı hapishanelere ışınlarsa ne olacak ? :hhh: anında hezimet olurlar.
Yani, mangaka o kadar geleceği görme muhabbeti yapmışsa bir zahmet kardeşlerini uyarsın ve önlem alsın. Kata oğlan çok da avel değil yani.

Son düzenleme:
Ya Magellan da biraz anormal bir adam Teach gibi. Çok güçlü göstergeleri de var, Karasakal ve tayfasına yaptıkları, bir ton güçlü adamın ondan kaçması, konumu, itibarı gibi. Bir de o sıralar Luffy'nin çok aciz gösterilmemesi için bir kaç atağından kurtulması var. Bence Luffy'nin bir kaç atağından kurtulması ve ona vurabilmesi(Ki unutulmamalı bu adam logia değil amiraller gibi ve belki Luffy'nin iradesi en yüksek olduğu dövüşlerden biri, kardeşini kurtarmak için dövüşüyor.) bu adamın itibarını azaltmamalı diye düşünüyorum.

Ki Karasakal' da küçümsenecek bir adam değil, 2 yıl öncesinde dahi kalbur üstü, Yonkou'nun gelip uyarma hissiyatı duyduğu bir adamdı. Bunlar atlanmamalı.

Luffy'nin iki yıl önce logia olmayıp vurabildiği ve hasar veremediği kimse yok zaten adam akıllı. Yani biraz bu taraftan bakmak gerek.

Magellan sağ kol ya da ikinci adam seviyesi bir adam.

Kuma'nın ise tartışmaya açık pek bir tarafı yok, koy Katakuri'nin karşısına sabaha kadar dövüşür.

Not: Dövüşü tekrar okudum. Katakuri vs Luffy'den bir farkı yok, tek farkı Magellan darbe alabiliyor, Katakuri ise bedenini boşaltıyor. :D
Yav istediği kadar iradeli olsun, o yumruklar gücünü beş on katına falan çıkarmıyor. Ama iki yıl sonraki Luffy'nin normal yumrukları rahat 10 kat güçlü. Bir de G4 yumrukları var, onlara hiç girmeyeceğim. Magellan her türlü iki yıl sonraki yumruklardan güçsüz yumruklar ile diz çöktü. G4 ayarında bir yumruk yese artık ada turu mu yapar, bilmiyorum. :D Bu arada Luffy iki yıl önce Logia olmayan çok güçlü bir kişi ile karşılaşmadı. O yüzden zarar veremediği kimse yok.

Teach konusunda dedim. Teach herkesi kendi gibi geveze sandığı için tek yedi. Hatta arttırayım. Magellan'ın meyvesini bana ver. Aynı durumda (yine gevezelik yapacak) ben de teklerdim.

Magellan'ın dengi olan adam, iki yıl aktif korsanlık yapıyor, üstüne güzel bir meyve yiyor bunlarla berbaber ancak sağ kol olabiliyor. Ki muhtemelen şu an için en güçsüz sağ kol falandır. Meyveyi çok yeni yedi. İki yılını tuvalette geçiren Magellan nereye sağ kol oluyor?

Kuma konusunu da tartışmaya kapatmışsın zaten. Ben ne desem boş. :(

Şu yorumuma ek olarak, bir de seri biraz dengesiz beyler. Misal Magellan'ın zehri duvarları eritir içine çökertirken, mr 3'ün mumuyla kaplanmış Luffy'nin yumruklarını etkilemiyor. Dediğim gibi biraz da konum açısından bakmak gerek işe, çünkü mantığa oturtamayacağımız çok şey var.

@Mercury

Ek olarak Magellan sadece ilk saldırıdan etkileniyor. Diğer saldırıları yedikten sonra bile rahatça tükürebiliyor, tam tükürürken vurmasına rağmen. Ey Magellan.
Mr3'ün mumu normal mum değil çünkü. Yanlış hatırlamıyorsam adam kendi de söylüyordu zaten.
İkinci paragraf için bir zahmet yapsın diyorum yani. Onu yapamasaydı şu yorumu yazardım. :ehe:

Oven'dan tek yer. :oleyo:

Bunun muhabbeti dönmüştü bir ara sanki, Law neden Kairoseki kafes yaptırıp Dof'u içine kapatmadı diye. :oleyo:

Sugar olayı bir, bu iki. :ehe:

Yav istediği kadar iradeli olsun, o yumruklar gücünü beş on katına falan çıkarmıyor. Ama iki yıl sonraki Luffy'nin normal yumrukları rahat 10 kat güçlü. Bir de G4 yumrukları var, onlara hiç girmeyeceğim. Magellan her türlü iki yıl sonraki yumruklardan güçsüz yumruklar ile diz çöktü. G4 ayarında bir yumruk yese artık ada turu mu yapar, bilmiyorum. :D Bu arada Luffy iki yıl önce Logia olmayan çok güçlü bir kişi ile karşılaşmadı. O yüzden zarar veremediği kimse yok.

Teach konusunda dedim. Teach herkesi kendi gibi geveze sandığı için tek yedi. Hatta arttırayım. Magellan'ın meyvesini bana ver. Aynı durumda (yine gevezelik yapacak) ben de teklerdim.

Magellan'ın dengi olan adam, iki yıl aktif korsanlık yapıyor, üstüne güzel bir meyve yiyor bunlarla berbaber ancak sağ kol olabiliyor. Ki muhtemelen şu an için en güçsüz sağ kol falandır. Meyveyi çok yeni yedi. İki yılını tuvalette geçiren Magellan nereye sağ kol oluyor?

Kuma konusunu da tartışmaya kapatmışsın zaten. Ben ne desem boş. :(

Mr3'ün mumu normal mum değil çünkü. Yanlış hatırlamıyorsam adam kendi de söylüyordu zaten.
İkinci paragraf için bir zahmet yapsın diyorum yani. Onu yapamasaydı şu yorumu yazardım. :ehe:

Oven'dan tek yer. :oleyo:
Magellan o bahsettiğin diz çökme sahnesinde Luffy'nin vuracağı yeri zehirle kaplıyor. Öyle vuruyor Luffy. Ondan sonra Luffy'nin elleri de yanıyor, yani aksine aciz olan Magellan değil Luffy.

Bak dövüşü tekrar açtım okudum, net olarak sadece ilk darbede hasar alıyor, onda da zaten öyle ölüp ölüp dirilmiyor, aynı darbeden ikinci kez yediğinde ise o anda zehir tükürürken dahi etkilenmiyor ve zehiri tükürmeyi başarıyor, yani gram etkilenmiyor. :D Yani biraz boşluğuna geldiğinden, çok bir şey beklemediğinden yenmiş bir darbe. Boş bir anına geldiğinde Luffy seviyesi bir adam herkese aynını yapabilir logia olmayan. Ki dediğim gibi, karakterlerin farklı güç ve özellikleri var, Magellan aşırı dayanıklı olmasa da saldırı gücü aşırı yüksek ve ölümcül. Ve okuduğumuz manga unutulmamalı ki One Piece, yani savaş şouneni biraz da o açıdan bakmak gerek. Şurada sağ kol seviyesi adama sırf çok aciz gösterilmesin diye çizilen bir sahneden dosya yapıyorsun ya Mercy. :D

Burada aynı darbeyi ikinci kez yediğinde ise hiçbir şey olmuyor adama, aksine saldırısını yapmaya devam ediyor, çünkü Luffy'nin onu etkileyecek bir şeyi yok.

http://www.turkcraft.com/mangas/One Piece/535 - Arkadaslar/05.jpg

http://www.turkcraft.com/mangas/One Piece/535 - Arkadaslar/06.jpg

Sonrasında aynı ataklara yakalanmıyor, umursamıyor bile.

http://www.turkcraft.com/mangas/One Piece/535 - Arkadaslar/10.jpg

Dediğim gibi, o savaş biraz irdelendiğinde ve shounen mantığıyla bakıldığında bir şey yok bana göre.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık