Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Catarina Devon

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim.

    Kullanılan: 40 46.0%
  • Sevmem.

    Kullanılan: 47 54.0%

  • Kullanılan toplam oy
    87

Catarina Devon
(Katarīna Debon), Karasakal Korsanları'nın bir üyesidir. Şimdiye dek Impel Down'a hapsedilmiş en tehlikeli kadın olduğu söylenir. Kendisinden İlk olarak Emporio Ivankov bahsetmiştir. Devon, Marshall D. Teach sayesinde özgürlüğüne kavuşmuş, ardından onun tayfasına katılmıştır.

Görünümü

Devon, 40-50'li yaşlarda olduğu tahmin edilen, orta yaşlı bir kadındır. Fakat saçlarını genç bir kız gibi iki belik olacak şekilde ayırır. Yüzünün bazı bölgelerinde kırışıklıklar vardır. Alnı yamuktur, dişleri büyüktür, çenesi köşelidir, burnu da uzun ve cadı burnuna benzer. Suratında daima şeytani bir gülümseme vardır. Devon serideki diğer yaşlı kadınların aksine sağlam ve güçlü bir vücuda sahiptir.

Tek gösterildiği sahnede üzerinde V yakalı mahkum üniforması vardı. Sırtına eflatun renkte bir pelerin geçirmişti. Boynuna mavi renkte bir inci kolye takmıştı. Beline mor bir kuşak bağlamıştı, geniş pantolonu da lavanta rengindeydi.

Kişiliği

Devon'un kişiliğine dair pek bir şey bilinmemektedir. Marineford'da kendisini tanıyan Denizci askerlerine onlardan hoşlandığını söylemiştir. Bu yüzden alaycı bir insan olduğu varsayılabilir. Ayrıca hapishane üniforması giymeyi sevmediği anlaşılmaktadır.
Çünkü üniformasını hapisten çıkar çıkmaz değiştirmiştir.

Yetenek ve Güçleri

Devon'un tüm yetenekleri henüz gösterilmemiştir. Ancak tüm korsan çağının en kötü kadın suçlusu olması ve Impel Down'ın 6. Kat'ına hapsedilmesi güçlü biri olduğuna işarettir.

Teach'in mahkumlar arasında düzenlediği ölüm kalım savaşından sağ çıkmış olması, katta bulunan mahkumlar arasında en güçlülerden biri olduğunu gözler önüne sermiştir. Diğer tayfa üyeleri gibi Devon da dayanıklı biridir. Edward Newgate'in depremlerinden ve eski Filo Amirali Sengoku'nun Daibutsu formunda attığı şok dalgalarından ufak yaralarla kurtulmuştur.

Silahları
Devon, Newgate'e saldırırken mızrak ya da asa benzeri bir silah kullanmıştır. Mangada silahın ne olduğu tam anlaşılmasa da, animede mızrak olarak resmedilmiştir.

Ek Bilgiler

- Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Devon'un da kendine has bir gülüşü vardır; "Murunfuffuffu!"

- Devon, Impel Down'a kapatılmış adı bilinen tek kadın suçludur. Ondan hariç olarak filler bir anime bölümünde Olive isimli bir kadın karakter de görülmüştür.

- Devon'un adının, kadın kaşif Catarina de Erasuo'dan geldiği düşünülmektedir.

- Devon, One Piece'in tasarım aşamasında çok daha genç, oldukça güzel ve sadece kılıç kullanan Wano'lu bir karakter olarak tasarlanmıştır. Oda bir SBS'de Karasakal Korsanları üzerinde "daha çok korsana benzesinler" diye özel olarak uğraştığı için Devon'u da bu şekilde resmetmiştir. Devon'un ilk halini aşağıda görebilirsiniz;


Künye

Adı: Catarina Devon
Okunuşu: Katarīna Debon
İngilizce Adı: Catarina Devon
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 575, Anime 484
Bağlantısı: Karasakal Korsanları
Unvanı: Korsan
Lakabı: Hilal Avcısı (Jap. Mikazuki-gari, İng. Crescent Moon Hunter)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 29 Mart
Ödülü: Bilinmiyor

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Catarina_Devon
Çeviren: BolD
Yeniden Düzenleyen: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
BB yaptı yapacağını bizim en kaba tabirimizle en t....lı nakamaları aldı tayfasına :) o değilde nasıl ikna etti benim tayfam olun diye merak ettim doğrusu :) bu kadının rakibini Boa Hancock olarak görüyorum ve artık eminim yani Luffy'nin yanında yer alacağından :) yoksa bu kadına Luffy'nin tayfasından kim rakip olabilir :) ...ilerleyen bölümlerde daha ayrıntılı bilgiler ediniriz inşallah bu kadarı içinde teşekkürler BolD kardeşim :) ...
Daha ilk defa bu bölümde göründüğü için pek bir bilgi yok ama bir kaç bölüm sonra güçlerinin belli olacağını düşünüyorum ^^ Ozaman güncelleyeceğim =))
 
Bi ara aklımdan büyü diye geçmişti o sopayı görünce tabi Op'de lanetler ve güç veran esrarengiz meyvalar var dedim belki büyücü olabilir ama oda çok aşırı saçma olur fairy tail'mı burası :D bakalım böyle kayde değer bir ün kazandığına göre sağlam karakter zaten öncede söyledim Teach boş adam almıyor :D Eline Sağlık bold
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık