Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Canavar Üçlü Güç Artışları İncelemesi

İlk kullanan kişi Zoro. Bu tartışmaya açık değil. Sebeplerini sana yazayım herkes feyiz alsın ki Zoro'yu işaret eden bir gücü Lütfü fanları üstüne alınmasın, nasiplenmeye çalışmasın :artiz:
  1. Luffy Arlong Park'ta silahlanma kullandı ise neden Loguetown'da Smoker'a vuramadı ?
  2. Luffy Arlong Park'ta silahlanma kullandı ise Croco'ya dokunabilmek ve vurabilmek için neden saçma sapan bir yol olan "Mizu Luffy" çözümü(!) ile dövüşmek zorunda kaldı ?
  3. Luffy Arlong Park'ta silahlanma kullandı ise neden Mf'de Croco ve Smoker'a vuramadı ?
Biz zaten bilinçli kullan(ıyor)dı demiyoruz ki öfke patlamasıyla bilinçsizce kullandı diyoruz.Bon chan ve Ace örneklerinde olduğu gibi.Ki orda Arlong Nami'yi kullandığını söylediğinden haki patlaması yaşadı Luffy.
Zoro orda silahlanma kullandıysa neden Enel'e vuramadı? :bilmem:

Biz zaten bilinçli kullan(ıyor)dı demiyoruz ki öfke patlamasıyla bilinçsizce kullandı diyoruz.Bon chan ve Ace örneklerinde olduğu gibi.Ki orda Arlong Nami'yi kullandığını söylediğinden haki patlaması yaşadı Luffy.
Enele karşı kullanmamış olabilir. Adam içindeki gücün ne yapabileceğini bilmiyorki.

Enele karşı kullanmamış olabilir. Adam içindeki gücün ne yapabileceğini bilmiyorki.
Senin dediğin Zoro taaa 2y önce konu çelik olduğunda bilinçli bir haki kullanıcısı(çeliğin nefesini hissetme bla bla) olduğunu ama konu logia olunca haki kullanmasının işine yarayıp yaramadığını bilmediğimi.Yahu adam diyor herşeyin bir nefesi var yıldırımın nefesini niye hissedip kesmedi?
Bence olay şu bir kılıç ustası için çeliği kesebilmesi çok önemli bir olay olduğu için Oda orda sırf çeliğe özel bir şey uydurdu ve konuyu kapattı. Aksi takdirde Zoro o olaydan sonra çeliği kesebilen ama logialara zarar veremeyen biri olmazdı.

Oda'nın alabasta zamanında hikayeye haki yedirmek veya Zoro da haki uyandırmak gibi bir amacı yoktu eğer olsaydı yukarda anlattığım çelişkilere düşmezdi.O olayı bir neticeye bağlamak bu bölümde aklına geldi.Ama siz hemen olaya olduğundan büyük anlamlar yüklediniz gibime geliyor.:gamyon:

Senin dediğin Zoro taaa 2y önce konu çelik olduğunda bilinçli bir haki kullanıcısı(çeliğin nefesini hissetme bla bla) olduğunu ama konu logia olunca haki kullanmasının işine yarayıp yaramadığını bilmediğimi.Yahu adam diyor herşeyin bir nefesi var yıldırımın nefesini niye hissedip kesmedi?
Bence olay şu bir kılıç ustası için çeliği kesebilmesi çok önemli bir olay olduğu için Oda orda sırf çeliğe özel bir şey uydurdu ve konuyu kapattı. Aksi takdirde Zoro o olaydan sonra çeliği kesebilen ama logialara zarar veremeyen biri olmazdı.

Oda'nın alabasta zamanında hikayeye haki yedirmek veya Zoro da haki uyandırmak gibi bir amacı yoktu eğer olsaydı yukarda anlattığım çelişkilere düşmezdi.O olayı bir neticeye bağlamak bu bölümde aklına geldi.Ama siz hemen olaya olduğundan büyük anlamlar yüklediniz gibime geliyor.:gamyon:
Yoo haki serinin başından beri var. Dragon smokayı durduruyor mesela. Ki one piece 5 yıl içinde bitecekti normalde. Sonra uzatmışlar.

Yoo haki serinin başından beri var. Dragon smokayı durduruyor mesela. Ki one piece 5 yıl içinde bitecekti normalde. Sonra uzatmışlar.
Shanks da kullandı da ben bizim tayfa üzerinden yedirme niyeti olmadığını söylemek istedim.Öyle olsa bizimkilerin karşısına Smoker, Aokiji ,Croco ve Enel'i çıkarttığında bizimkilere bilhassa Luffy üzerinden uygulatırdı hakiyi.Demem o ki Oda Zoro'ya Mr1 karşısında o an için haki vermedi.Bu biraz Oda düşünmediği hâlde bizlerin teoriler,ince hesaplar ve güç kıyaslamaları yaptığımız durumlara benziyor, bizler(yani sizler) aa Oda ilk Zoro'ya haki kullandırtmış bilerek demeniz gibi, Oda'nın öyle bir niyeti olduğunu hiç sanmıyorum.

@Eric Cartman

Boş mesajlar yazıp saçma sapan bir bakış açısıyla seri yorumlamasan seni engellemezdim. O yüzden konumda boş yapma diyemicem çünkü işin o. Ama seni engellediğim halde gelip kendi konumda arkamdan "o arkadaş, bu arkadaş" şeklinde ileri geri konuşma. Seni o mesajına binaen tek seferliğine muhatap alıp uyarı amaçlı alıntıladım. Meseleyi uzatma, işine bak.

Zoro Enel'e dokunamamışken neden kesemedi diyorsun ?

Bilinç kısmına gelince...

Zoro Daz dövüşünde ne diyor ?

Çeliği kesme gücü o nefesi duymak mıdır!?

Bu cümleyi kurmak çeliği nasıl keseceğini bilmek manasına geliyor. O bilgiye de bir şeylerin farkında olarak (her şeyin nefesi olduğu) bir düşünce süreci sonrası ulaşıyor.. Sonuç olarak burada;
  • Bir farkındalık(nefes)
  • Anlama ve algılama süreci gibi unsurlar var.
Bu unsurların olduğu yerde sen bilinçsizlik ve farkında olmamazlıktan bahsedemezsin. Orada babalar gibi bilinç ve farkındalık söz konusu.

Yine silahlanma hakisi konusunda Sabo, Dressrosa'da ne diyor ?

Her şeyin bir özü vardır.

Her şeyin özü, her şeyin nefesi. Buradaki iki benzer kavram aynı şeyi işaret eder ve bu silahlanma hakisidir. Bilinçli olarak kullanılan silahlanma hakisi.

Shanks da kullandı da ben bizim tayfa üzerinden yedirme niyeti olmadığını söylemek istedim.Öyle olsa bizimkilerin karşısına Smoker, Aokiji ,Croco ve Enel'i çıkarttığında bizimkilere bilhassa Luffy üzerinden uygulatırdı hakiyi.Demem o ki Oda Zoro'ya Mr1 karşısında o an için haki vermedi.Bu biraz Oda düşünmediği hâlde bizlerin teoriler,ince hesaplar ve güç kıyaslamaları yaptığımız durumlara benziyor, bizler(yani sizler) aa Oda ilk Zoro'ya haki kullandırtmış bilerek demeniz gibi, Oda'nın öyle bir niyeti olduğunu hiç sanmıyorum.
Luffy enel olayında meyvelerin antisinin olabileceğini gösterdi.
Smoker ace olayında bazı meyvelerin birbirine etkisi olmadığını gösterdi.
Smoker olayında elementsel olanlara karşı bir gücün olacağını hissettirdi dragon ile.
Aokiji de gene aynı. Crocoda bazı meyvelerin zayıflıkları olduğunu gösterdi.
Yani illa haki olacak diye bir şey yok. Bu süreç meyveleri tanıtan bir süreç bir bakıma.
Oda'nın zoroya mr1 karşısında haki verdiği kesinleşti. Sadece zoro bunun haki denen bir güç olduğunu bilmiyordu. Odanın tabii ki de niyeti, dur zoroya haki vereyim de tayfada ilk o kullanmış olsun da fanlar tartışsın değildi :D Ama hakiyi orada verdiği kesin.

Ben zoronun hachinin kılıçlarını onigi tekniği ile kestiğini düşünüyorum. Bence hachinin ve arlongun kılıçları çelikten değil demirdendi. Zoro teknik ile luffy ise istemsiz haki ile kırdı bence. Bence tayfada ilk haki kullanan kişi luffydir.

@Eric Cartman

Boş mesajlar yazıp saçma sapan bir bakış açısıyla seri yorumlamasan seni engellemezdim. O yüzden konumda boş yapma diyemicem çünkü işin o. Ama seni engellediğim halde gelip kendi konumda arkamdan "o arkadaş, bu arkadaş" şeklinde ileri geri konuşma. Seni o mesajına binaen tek seferliğine muhatap alıp uyarı amaçlı alıntıladım. Meseleyi uzatma, işine bak.
Üzüyorsun beni ama, yaralıyorsun derinden. :/

Hakaret etmiyorum, yorum yazıyorsun alıntılıyorum. Bu arkadaş diyorum sana. Başkaları gibi "Bu" demiyorum. Sözüm meclisten dışarı xD kahveden çıkmış gibi de konuşmuyorum. İyi günler.

@Eric Cartman

Zoro Enel'e dokunamamışken neden kesemedi diyorsun ?

Bilinç kısmına gelince...

Zoro Daz dövüşünde ne diyor ?

Çeliği kesme gücü o nefesi duymak mıdır!?

Bu cümleyi kurmak çeliği nasıl keseceğini bilmek manasına geliyor. O bilgiye de bir şeylerin farkında olarak (her şeyin nefesi olduğu) bir düşünce süreci sonrası ulaşıyor.. Sonuç olarak burada;
  • Bir farkındalık(nefes)
  • Anlama ve algılama süreci gibi unsurlar var.
Bu unsurların olduğu yerde sen bilinçsizlik ve farkında olmamazlıktan bahsedemezsin. Orada babalar gibi bilinç ve farkındalık söz konusu.

Yine silahlanma hakisi konusunda Sabo, Dressrosa'da ne diyor ?

Her şeyin bir özü vardır.

Her şeyin özü, her şeyin nefesi. Buradaki iki benzer kavram aynı şeyi işaret eder ve bu silahlanma hakisidir. Bilinçli olarak kullanılan silahlanma hakisi.
Evet,Zoro Enel'e dokunamadan yenilmiş ama kesse de etki etmeyeceğini düşünüyorum çünkü biliçli bir şekilde haki kullandığını sanmıyorum.Madem bu adam haki kullanmasını bilinçli yapıyor (veya çeliğin nefesini duyuyor) o zaman karşılaştığı kılıç ustalarının kılıçlarının nefesini(özünü) duyup kesebilmeli.:bilmem:

Sonuç olarak Oda Zoro'ya çelik kestirmenin sonuçlarını kestiremedi ve bu seride bir bug olarak kaldı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık