Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Buggy

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 229 75.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 76 24.9%

• Kullanılan toplam oy
    305
Zamanında ben de "Sevmem" şıkkını işaretlemişim ama değiştiriyorum, sebeplerimi açıklamama izin verin:

Kendisinin üzerine çok gidiliyor, bu karakter Foxy ekolünden değil. O tip karakterler gibi troll olmaya kasmıyor, herif doğuştan komik, palyaço en nihayetinde. Palyaço değil de Shanks, Zoro, Crocodile, Mihawk gibi "edgy" sayılabilecek bir dış görünüşe ve tasarıma sahip olarak bu yaptıklarının aynısını yapsaydı eminim böyle görülmezdi. Foxy gibi gereksizlerin aksine bu adam ciddi-cool takılmaya çalışırken genellikle görüntüsü ve aşırı sinirli tepkileri sebebiyle komik duruma düşüyor, bu yüzden daha da sinirleniyor.

Oda'nın Buggy'e başarı kazandırarak trollük yaptığı algısına katılmıyorum, çünkü temelsiz bir "Yonkou yaptım oldu" durumu yok ortada. Usopp'un tanrı ilan edilmesi gibi değil. Karakteri incelediğimizde başardığı her şeyin kendisinin kriz anlarını fırsata çevirme kabiliyeti sayesinde gerçekleştiğini göreceksiniz.
1- Impel Down kaçışına Luffy-Crocodile-Jinbei ile önderlik ediyor, Bay 3 gibi mahkumlarla ilişkiler kurup tayfasına katıyor.
2- Marineford'da herkesin önünde Beyazsakal tarafından tanınıyor, hatta bizzat Newgate kendisine birlik teklif ediyor. Savaş süresince Den Den Mushi yayınıyla ününü arttırıyor.
3- Mihawk'tan hasar almıyor.
4- Luffy-Jinbe ikilisini Akainu'dan kaçırıyor.
5- Bir diğer imparator olan Shanks alana gelip raconu kesmiş, herkesi suspus etmişken karşısına dikilip asker arkadaşıymışçasına kavga ediyor ki asker arkadaşı sayılır zaten.
6- Roger'in tayfasından olduğu öğreniliyor ve Shichibukailik teklifi alıyor.
7- Shichibukai olduğu dönemde de boş durmuyor ve Hajrudin gibi eklemelerle tayfasını genişletiyor, toplam filo gücünü hala bilmiyoruz.

Şimdi samimi olun, okuyucu olarak değil de One Piece evreninden bir karakterin gözünden baktığınızda Buggy'nin Yonkou olması cidden abes mi? 1056. bölümle beraber bunun da alt metnini öğreneceğiz, adam Shichibukai sisteminin kaldırılmasını ve unvanının elinden alınmasını bile fırsata çevirerek paralel yapılanma kurmuş. Mihawk gibi kafası rahat takılmak isteyen bir adamın da unvanı elinden alınmışken bu organizasyona dahil olması çok mantıklı bence.

Buggy One Piece evreni standartlarına göre oldukça zeki. Impel Down ve Marineford'daki tüm sahnelerine bakın, hiçbir karakterin Buggy kadar fazla içses baloncuğu yok, sürekli düşünüyor. O kadar fırsatçı ki bulunduğu her durumda kendisine maksimum çıkarı sağlamayı başarıyor, hep bir arayış içinde. Bu açıdan bana Jack Sparrow'u anımsatıyor, tam bir korsan. Korsan serisinde hakiki korsan diyebileceğimiz sayılı karakterlerden, sırf bu yüzden bile saygıyı hak ediyor.

Tek sevmediğim yanı sadece hazine peşinde koşmasına yol açan paragözlüğü ve vizyonsuzluğuydu ama Shichibukai olduktan sonra o vizyonsuzluğu üzerinden attığı da bariz, artık büyük oynuyor. Bir de şöyle bir göz gezdirdim sahnelerine, adamı hiç tam potansiyel ciddi ciddi dövüşürken görmediğimizi fark ettim. Belki seri başındaki dövüşte ciddi olduğunu varsayabiliriz ama orada da Nami sayesinde kazanabilmişti Luffy. Buggy'nin bize göstereceği ve seriye katacağı daha çok şey var.
O kadar uzun uzun övmüştüm bi de, sağlam patladım. Sana verdiğim emeklere yazıklar olsun Buggy :D

Serinin içine eden karakter olabilir. Hiç komik olmamasına rağmen yazar tarafından sürekli komedi unsuru olarak kullanılması ise ayrı bir itici geliyor artık. Her sahnesi çekilmez gerçekten. Mihawk ve Croco gibi iki ciddi karakterin bu şaklabanla olması da ayrı saçmalık. Bu karakterin tek güldüreceği sahne öldüğü sahne olur sanırım.

Serinin içine eden karakter olabilir. Hiç komik olmamasına rağmen yazar tarafından sürekli komedi unsuru olarak kullanılması ise ayrı bir itici geliyor artık. Her sahnesi çekilmez gerçekten. Mihawk ve Croco gibi iki ciddi karakterin bu şaklabanla olması da ayrı saçmalık. Bu karakterin tek güldüreceği sahne öldüğü sahne olur sanırım.
Bu karakterin sayesinde ikisi hayatta ve kalemleri sağlam kimse buggy'e saldırmaya cürret edemez heleki denizcilere ödül koyan tek lider

Bu karakterin sayesinde ikisi hayatta ve kalemleri sağlam kimse buggy'e saldırmaya cürret edemez heleki denizcilere ödül koyan tek lider
Bu komik olmama sadece karaktere özel değil sanırım, karakteri savunan fanlarda bir o kadar kötü mizah yapıyor. EE eldeki mal bu olunca yapacak bir şeyiniz yok tabi :D

Bu komik olmama sadece karaktere özel değil sanırım, karakteri savunan fanlarda bir o kadar kötü mizah yapıyor. EE eldeki mal bu olunca yapacak bir şeyiniz yok tabi :D
sizide gördük yemek peşinde koşup saklanacağınıza ordusu olan adamı seçtiniz ve sonuç olarak artık sağ kolusunuz

Hani sevimsiz, girdiğimde ortamda en sevilen olduğunu düşüne ama hiç bir yere çağırılmayan bir kişi olur ya bu buggy işte.

Naruta'da sakura neyse One Piece'te de buggy odur işte.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık