Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

evet mangayla anime aynı ama demek istediğim farklı şimdi bunlar dünyaya ilk indiğinde kaguya daha alt rütbeli bir ootsusuki olduğu için ıshıkiyi pusuya düşürdü ve 10 kuyruklunun gücünü çalıp hüküm sürdü aksi taktirde ağaça yedirilecekti. buda demek oluyorki kaguya naruto ve sasuke karşısında eski haline göre oldukça güçlüydü ıshıki ise o günden bu yana bildiğimiz büyük bir power up almadı ıshıki aynı seviyedeyse naruto ve sasukenin kaguya savaşında olduğundan daha rahat yada baskın olması gerekliydi. ama ıshıki şuan kaguyadan çok daha güçlü bir profil oluşturuyor. bu anlamsız geliyor benim için
10 kuruğun gücünü çalmıyor.10 kuyruğun kutsal bir ağaca dönüsmesini bekliyorsun meyve vermesi için. bunun için de onu ootsutsukiyle beslemen gerekiyor.10 kuyruk Kaguyanın hep himayesi altındaydı.Madara hepsini kendisine alınca black zetsunun ihanetiyle Kaguya'ya bürünüyor.

evet mangayla anime aynı ama demek istediğim farklı şimdi bunlar dünyaya ilk indiğinde kaguya daha alt rütbeli bir ootsusuki olduğu için ıshıkiyi pusuya düşürdü ve 10 kuyruklunun gücünü çalıp hüküm sürdü aksi taktirde ağaça yedirilecekti. buda demek oluyorki kaguya naruto ve sasuke karşısında eski haline göre oldukça güçlüydü ıshıki ise o günden bu yana bildiğimiz büyük bir power up almadı ıshıki aynı seviyedeyse naruto ve sasukenin kaguya savaşında olduğundan daha rahat yada baskın olması gerekliydi. ama ıshıki şuan kaguyadan çok daha güçlü bir profil oluşturuyor. bu anlamsız geliyor benim için
Naruto ve Sasuke Kaguya'yı iki kişi yenmediler hatırlarsan. Kakashi, Obito ve Sakura'nın çok büyük destekleri olmuştu ki eğer bu 3 isim yanlarında olmasaydı Kaguya Naruto ve Sasuke'yi çok kolay bir şekilde yenerdi. En basitinden Kaguya boyutlar arası seyahati aşırı kolay bir şekilde eforsuzca yapabiliyordu ki Sasuke o zamanlar daha bu yeteneği tam olarak çözememişti ki şuanda bile 2 kere kullandığında chakrası kalmıyor. Bu boyutlar arasında sıkıştırlarında Obito sayesinde kurtulmuşlardı. Bunu neden yazdın dersen Kaguya'nın nasıl bir hayvan olduğunu hatırlatmak ve aslında Kaguya'ya karşı olmuş savaşı hatırlatmak için yazdım. Naruto ve Sasuke şuan Kaguya ile destek olmadan savaşsalar bence kazanamazlar.

Naruto ve Sasuke Kaguya'yı iki kişi yenmediler hatırlarsan. Kakashi, Obito ve Sakura'nın çok büyük destekleri olmuştu ki eğer bu 3 isim yanlarında olmasaydı Kaguya Naruto ve Sasuke'yi çok kolay bir şekilde yenerdi. En basitinden Kaguya boyutlar arası seyahati aşırı kolay bir şekilde eforsuzca yapabiliyordu ki Sasuke o zamanlar daha bu yeteneği tam olarak çözememişti ki şuanda bile 2 kere kullandığında chakrası kalmıyor. Bu boyutlar arasında sıkıştırlarında Obito sayesinde kurtulmuşlardı. Bunu neden yazdın dersen Kaguya'nın nasıl bir hayvan olduğunu hatırlatmak ve aslında Kaguya'ya karşı olmuş savaşı hatırlatmak için yazdım. Naruto ve Sasuke şuan Kaguya ile destek olmadan savaşsalar bence kazanamazlar.
evet dediklerine katılıyorum şuan kaguyaya karşı şansları olmazdı ama savunduğum tez ıshıki ye karşı birazda olsa varlık göstermeleriydi

Sen bu seriyi başından beri okuyorsun. Bu karşılaştıkları adamlar sasuke ve naruto için çok mu güçlü ? Hem naruto neden diğer kuyrukluların gücünü hiç kullanmıyor ?
Naruto diğer kuyrukluların çakralarından birer parça taşıyor. Ancak artık onların tüm çakralarına erişimi yok. Örneğin Son Goku'nun gücünden gelen Lav Rasenşuriken kullandı. Ya da SPSM oldu. Bunlara bakarak hala daha altı yolun gücüne ve diğer kuyruklulara sahip olduğunu söyleyebiliriz ancak artık eskisi gibi tüm güce erişimi yok. Yani o güçleri kullanıyor ama eskisi kadar etkili kullanamıyor. Çünkü Hagoromo'nun gücü kırıldı ve kuyruklular etrafa dağıldı.

İşşiki bir Ootsutsuki. Bu nedenle Dünyalıların üzerinde bir güce sahip. Eğer tam bir diriliş ile uyanırsa tıpkı Kaguya gibi rakipsiz bir konuma gelir ancak şu an için tam gücünde değil ve zaten Naruto ile Sasuke bu adama kafa tutabiliyorlar. Hatta Naruto İşşiki'yi aldı son bölümde denebilir. Çünkü Kawaki üzerinden kendini kurtaramaz ise İşşiki Naruto tarafından öldürülmüş olacak.

Yani abartıldığı gibi İşşiki Naruto ve Sasuke'yi tokatladı durumu yok. Aksine adam kaybetti. Ama tabii beklenti Naruto ile Sasuke'nin şov yapması olduğundan biraz hayal kırıklığı var çünkü Naruto yeni modu açmasa İşşiki düşük zorlukta almıştı bunları ve de Sasuke hiçbir şey yapamadı neredeyse. Özetle İşşiki bir Ootsutsuki ve tüm o kazandıklar tanrı güçlerine rağmen Kaguya'yı yenmeyi hayal bile etmeyen ve mühürlemeye çalışan şinobilerden ikisi bir Ootsutsuki'yi yendi. Bence bu büyük bir başarı ama okuyucu istiyor ki bunlar da tanrı olsun ama değiller, insanlar.

Naruto diğer kuyrukluların çakralarından birer parça taşıyor. Ancak artık onların tüm çakralarına erişimi yok. Örneğin Son Goku'nun gücünden gelen Lav Rasenşuriken kullandı. Ya da SPSM oldu. Bunlara bakarak hala daha altı yolun gücüne ve diğer kuyruklulara sahip olduğunu söyleyebiliriz ancak artık eskisi gibi tüm güce erişimi yok. Yani o güçleri kullanıyor ama eskisi kadar etkili kullanamıyor. Çünkü Hagoromo'nun gücü kırıldı ve kuyruklular etrafa dağıldı.

İşşiki bir Ootsutsuki. Bu nedenle Dünyalıların üzerinde bir güce sahip. Eğer tam bir diriliş ile uyanırsa tıpkı Kaguya gibi rakipsiz bir konuma gelir ancak şu an için tam gücünde değil ve zaten Naruto ile Sasuke bu adama kafa tutabiliyorlar. Hatta Naruto İşşiki'yi aldı son bölümde denebilir. Çünkü Kawaki üzerinden kendini kurtaramaz ise İşşiki Naruto tarafından öldürülmüş olacak.

Yani abartıldığı gibi İşşiki Naruto ve Sasuke'yi tokatladı durumu yok. Aksine adam kaybetti. Ama tabii beklenti Naruto ile Sasuke'nin şov yapması olduğundan biraz hayal kırıklığı var çünkü Naruto yeni modu açmasa İşşiki düşük zorlukta almıştı bunları ve de Sasuke hiçbir şey yapamadı neredeyse. Özetle İşşiki bir Ootsutsuki ve tüm o kazandıklar tanrı güçlerine rağmen Kaguya'yı yenmeyi hayal bile etmeyen ve mühürlemeye çalışan şinobilerden ikisi bir Ootsutsuki'yi yendi. Bence bu büyük bir başarı ama okuyucu istiyor ki bunlar da tanrı olsun ama değiller, insanlar.
Bütün bu Boruto serisi boyunca benim en büyük hayal kırıklığım taijutsu ve senjutsu konusunda oluyor. Naruto gibi seride gördüğümüz en hızlı karakterin, hadi gene Isshiki tanrı gibi adam o yüzden onun hakkında ağlamıycam, önceki bölümlerde robotun tekiyle başabaş dövüşmesi benim zoruma gitmişti. Senjutsu konusunda da aslında gözlerinden kullanıyor gibi duruyor ama nedense hiçbir işlevini göremiyoruz. Isshiki'nin kendini küçülttüğünü anlamalıydı bence, sonuçta sennin mod'a girdiğinide çevresindeki her şeyi hissetmeye başlaması lazım. Ya Naruto'nun bütün teknikleri nerf yedi yada senjutsu'nun getirilerini Boruto'ya saklamaya çalışıyor yazar, ben başka bir sebep göremiyorum.

Boruto serisi başladığı ilk günden beri, yani Naruto'nun son iki sayısı ve gaidenlar dahil edersek belli bir potansiyeli yansıtamama sorunu olduğunu düşünüyorum. Kishimoto, hem hikayenin çizeri hem de yaratıcısı olduğu dönemler hikayenin akıcılığı, duygusallığı ve özellikle çizimleriyle kötü bölümleri bile bir şekilde okumamızı sağlayabiliyordu. Boruto ise hem çizimleri insanları hayattan soğuttu hem de konu olarak kısa bir sürede kısırlık çekmeye başladı. Bu kısırlığın içinde de Naruto ve Sasuke gibi insanlar içerisindeki en tanrısal iki varlığın sırf artık ana karakter olmamalarından dolayı güçten çok düşürmeleriydi. Örneğin Star Wars serisi ile Naruto serisini birbirine oldukça benzetirim. Obito benim için Anakin Skywalker ile aynıdır. Ancak Darth Vader'ın hiçbir yeni seride ana karakter olmamasına rağmen güçten düştüğünü göremeyiz. Arkadan verilen nefesi bile insanı hala ürpertmeye yeter. Keşke Boruto'nun elbette ön planda olduğu (ilk bölümdeki büyüdükleri ve Konoha'nın yıkıldığı karedeki epik başlangıç gibi) ama Naruto ve Sasuke'nin barış zamanı diye götü yaymadığı bir seri devamı çok isterdim.

Bir de sorum var; Kishimoto, çizmeyi bırakıp serinin akıl hocalığına devam ediyordu. Şu an geri dönüşü ne anlama geliyor? Yani tekrar çizime mi dönecek yoksa eskisinden daha fazla bir rol ile mi dönecek? Bunu oldukça merak ediyorum. Bir de hangi sayıda dönmüş olarak göreceğiz üstadı?

Arada youtube dan videolarına bakıyorum da One Piece bittiğinde umarım One Piece New generation gibi birşey gelmez. Sen git shinobi tanrısını yen, dünyanın anasını ağlat sonra git üç beş yeni yetmeye yakalan, yaralan vs. çok saçma geliyor. Sasuke'nin iyi biri olma iticiliği de cabası... Ciddiye alamıyorum seriyi ama nostaljik değerinden arada ne olup bitmiş diye takip ediyorum.

Bir de sorum var; Kishimoto, çizmeyi bırakıp serinin akıl hocalığına devam ediyordu. Şu an geri dönüşü ne anlama geliyor? Yani tekrar çizime mi dönecek yoksa eskisinden daha fazla bir rol ile mi dönecek? Bunu oldukça merak ediyorum. Bir de hangi sayıda dönmüş olarak göreceğiz üstadı?
Kişimoto şimdiye kadar gözetmendi, etkisi azdı ama artık Kodaçi'nin yerine yazar koltuğuna geçti. Çizimler yine İkemoto'ya ait olacak ama artık hikayeyi Kişimoto yazacak. Kodaçi yok artık. 52. bölümden itibaren Kişimoto mangayı ele aldı. Yani şu son okuduğumuz bölümün yazarı Kişimoto'ydu. Tabi Kodaçi etkisi devam eder bir süre daha ama yazar bundan sonra Kişimoto.

176. müthiş bölüm saklı köylerin artık saklı olmadığının yüzümüze bit tokat gibi çarptığı bir bölümdü. Naruto da bir an için de olsa düşündü, dedi kendine, nasıl şinobilik yav bu diye ama iş işten geçmişti, yapacak bir şey yok diye Naruto köyü dünyaya açmaya devam etme kararı aldı. Yeni neslin uyum içinde yaşaması güzel. Tsubaki'yi mangaya da dahil ederler umarım. Victor'un hesabı da bitmedi, daha işlenecek. Ama Deepa da geri döner umarım. O da işlenmeli daha. Hem Tsunade-sama ? hem Hanabi-çan? bizlere göründüler, hayat güzel. Heyecan dorukta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık