Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Borsalino

'Denizciler' forumunda Smoker tarafından 17 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Eğlenceli karakter.

  194 oy
  84.3%
 2. Amiral dediğin azıcık ciddi olur.

  36 oy
  15.7%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Borsalino (Borusarīno), daha çok lakabı olan Kizaru adıyla bilinen, Denizciler'in üç Amiral'inden biridir.

  Adından ilk kez Kuzan ile olan karşılaşmalarında Nico Robin bahsetmiştir. Borsalino, Kuzan'ın istifa etmesi ve Sakazuki'nin de Filo Amirali rütbesine yükselmesi ile, eski üçlüden Amiral olarak kalan tek kişidir.

  Görünümü

  Diğer eski Amiraller gibi, Borsalino'nun boyu da inanılmaz derecede uzundur. Yüzündeki kırışıkları olan orta yaşlı bir adamdır. Belli belirsiz ince bir sakalı vardır. Hem görünüm olarak, hem de yaş olarak eski üç Amiral içinde en yaşlı kişidir. Ayrıca yine eski üç Amiral içerisinde vücudu en ince olandır.

  Standart giydiği kıyafet,sarı renkte çizgili bir takım elbisedir. Diğer tüm yüksek rütbeli Denizciler'de olduğu gibi omuzlarında uzun bir Denizci paltosu vardır. Ayakkabıları saf beyaz, gözlükleri altın amber rengindedir. İçine koyu yeşil bir gömlek giyer ve leylak rengi bir kravat takar. Ayrıca sol bileğinde küçük bir Siyah Den Den Mushi vardır. Genelde çok sakin bir yüz ifadesine sahiptir.

  Çocukken kafasında beyaz çizgili, sarı bir şapka vardı. Şimdiki gibi yüzünde anlamsız bir gülümseme mevcuttu. Denizciler'e ilk katıldığı dönemde ise kafasında üzerinde Denizciler'in amblemi olan bir bere, berenin üzerinde ise bir güneş gözlüğü vardı. Üzerine de standart bir Denizci gömleği giymişti. Bu dönemde sakalı yoktu.

  Yirmi yedi yıl önceki görüntüsü de şimdiki halini andırmaktadır. Fark olarak ise gözlükleri yoktu. Sakalı ve kırışıklıları şimdikine nazaran daha azdı. Ek olarak kafasında standart bir Denizci şapkası vardı.

  Seri başlamadan on üç yıl önce henüz bir Kor-Amiral iken koyu gri bir şapka takıyordu. Siyah eldivenleri ve ağzında sigarası vardı. Takım elbisesi ve kravatı açık gri renkteydi. Gömleği ise siyahtı. Ayrıca sakalı da yoktu.

  Kişiliği

  Borsalino aşırı vurdumduymaz, ciddiyetsiz, ağır konuşan, cümlelerin sonunu uzatan ve meyvesi ile tezat oluşturacak şekilde yavaş hareket eden tuhaf bir adamdır. Her şeyi oldukça hafife alır ve gerekmedikçe kendini yormaz. En beklenmedik ve acil durumlarda bile şaşırmaz. Bir korsan ona ateş ederken, Borsalino o sırada hala Den Den Mushi'den adamına haber göndermeye çalışmıştır. Hatta saldıran kişilere aradığı kişinin yerini bile sormuştur. Kocaman bir mangrov ağacını devirdiğinde aşırı güç kullandığı için kendisine gülmüştür.

  Çok yavaş konuşur ve cümlelerinin sonunu uzatmayı sever. Genelde "Ooh" ya da "Nee" takılarını kullanır.

  Borsalino aşırı sakin ve serinkanlı bir adamdır. En gergin durumlarda bile bu duruşunu asla bozmaz. Basil Hawkins'in yediği tekmeden sonra yaralanmamasından ya da Silvers Rayleigh'in ortaya çıkmasından hiç rahatsız olmamıştır. Kelimeleri tane tane söyler ve rakipleri ile alay ederek konuşmayı sever. Özellikle zayıf rakiplerine karşı bu huyu daha çok belli olmaktadır. Monkey D. Luffy ile onun güçsüzlüğüne dair çokça dalga geçmiştir. Luffy'yi idam platformundan düşürmek için harekete geçtiğinde Edward Newgate tarafından durdurulmuş, Borsalino bu alaycı tavrını Newgate'e karşı da göstermiştir.

  Dünya Hükümeti'nin olayları sessizce çözme istediğine pek aldırmaz. Basit düşünen ve dengesiz bir adam olduğu için gerekmediği halde fazla güç kullanır. Takma adı Kizaru yerine, gerçek adı olan Borsalino'yu kullanmayı tercih eder.

  Borsalino bir görev adamıdır. Luffy, Aziz Charloss'u yumrukladığı için bir Amiral olarak adalara gitmeye kendisi gönüllü olmuştur. Yola çıkarken zayıf rakiplere karşı dövüşeceği için kendini rahat hissetmiştir, ancak karşısına Rayleigh çıkınca hayal kırıklığına uğramıştır.

  Marineford Savaş'ında Borsalino'nun Kuzan'dan daha tasasız biri olduğu görülmüştür. Trafalgar D. Water Law, Luffy ve Jinbe'yi alıp kaçtığı zaman bunu hiç umursamamıştır.

  Borsalino, Mutlak Adalet kavramına karşı sempati duymadığını söylese de, umursamaz kişiliği onun düşmanlarına karşı acımasız olmasına neden olmuştur. Sabaody Takımadaları'na indiğinde olayla alakası olan, olmayan tüm korsanları biçmiştir. Eski Roger Korsanları'nın üyesi olan ve korsanlığı bırakalı yirmi yıldan fazla zaman geçen Rayleigh'in işlediği suçlardan ötürü affedilemeyeceğini belirtmiştir. Borsalino, Sabaody Takımadaları'na indikten sonra 500 korsanın esir alındığı bilinmektedir. Ayrıca Dünya Hükümeti'nin safında bile olsalar Shichibukailer'in sadece basit korsanlar olduğuna inanmaktadır. Acımasızlığına başka bir örnek de, kopmuş bacağı ile kanlar içerisinde kalmış Little Oars Jr.'ı kafasından vurmasıdır. Serinin yaratıcısına göre Borsalino'nun adalet anlayışı "Belirsiz Adalet" (Jap. Dotchitsukazu no Seigi, İng. Unclear Justice)tir.

  Borsalino, bazı düşmanlarının gücünü oldukça korkutucu olarak yorumlar. Adalarda ezdiği üç Supernova'nın gücünü görünce onlara canavar demiştir, ancak hiçbirinden korkmamıştır. Bu özelliğine bir başka örnek de Newgate'e yaptığı saldırı Birinci Tümen Komutanı Marco tarafından engellenince, Beyazsakal Korsanları'nın çok korkutucu olduğunu söylemesidir. Luffy idam platformuna doğru yardırırken, Luffy'nin bile "korkunç" olduğunu söylemiştir.

  Borsalino'nun tüm kişiliğinin sergilendiği tek sahne, Kızıl Saç Korsanları'ndan Benn Beckman'ın kendisine silah çektiği kısımdır. Borsalino burada ellerini kaldırıp teslim olur gibi yapmış, ancak yine de saldırmaya devam etmiştir. Borsalino'nun yüzü ve sesi daima bezgindir, konuşmaları ise dalga geçer gibidir. Bu özellikleri yüzünden ciddi olup olmadığını anlamak zordur.

  Yetenek ve Güçleri

  Borsalino bir Denizci Amiral'i olduğundan, kendi astı olan bütün Denizci askerlerini emrine alabilir. Ortalama üstü bir liderlik vasfı vardır ve gerektiğinde takım çalışmasına uyum sağlayabilir. Kalabalık Denizci birliklerini başarı ile yönlendirmiş, Dev Timi'ni hava sahasını korumakla görevlendirmiştir.

  Diğer Amiraller gibi, Borsalino da istediği bir adaya Buster Call gönderebilir. Dünya Hükümeti'inin kendisine verdiği yetki doğrultusunda, herhangi bir Shichibukai'nin unvanını elinden alabilir.

  Borsalino oldukça tehlikeli ve korkulan bir adamdır. Onun Sabaody Takımadaları'na geldiği duyulunca büyük bir panik yaşanmış, 11 Supernova dahil herkes adalardan kaçmaya çalışmıştır. Adalarda karşılaştığı dört Supernova'yı biraz da Pacifista'dan aldığı yardımla kısa sürede yenmiştir. Savaşta kısa süreliğine de olsa, Newgate ile başa baş dövüşebilmiştir.

  Borsalino, olağanüstü hızı ve üstün savaş gücüyle Dünya Hükümeti ve Denizci organizasyonunun içindeki en tehlikeli savaşçılardan biridir. Kor-Amiral iken bile oldukça güçlü bir adamdı. Arlong gibi diğer balıkadamlardan görece daha güçlü olan birini kolayca yenmiştir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Borsalino, Amiral rütbesinde olduğundan, Dünya Hükümeti ve Denizci organizasyonun içindeki en güçlü adamlardan biridir. Üstün bir fiziksel gücü vardır. Tıpkı Sakazuki gibi o da, Newgate'in bisentosunu tek ayağı ile durdurmuştur. Ortalamanın üzerinde Haki kullanabilen Rayleigh ve Newgate'e karşı başarı ile mücadele etmiştir. Dayanıklılığı da oldukça üst düzeydedir. Marco kendisini oldukça yüksek bir yerden yere gömmesine rağmen, çizik bile almamıştır. Ayrıca işitme gücü de diğer Amiraller gibi çok iyidir. Diğerleri gibi savaş başlamadan önce sualtından gelen sesleri duyabilmiştir.

  Borsalino, oldukça iyi bir nişancıdır. Epey uzak bir mesafeden, Luffy'nin elindeki kelepçe anahtarını vurmuştur.

  Şeytan Meyvesi

  "Hız, ağırlıktır. Sen hiç ışık hızında tekme yedin mi?"
  - Borsalino

  Borsalino, Logia türü bir meyve olan Pika Pika no Mi'yi yemiştir. Bir Logia türü olduğundan normal fiziksel saldırılardan etkilenmez. Bedenini enerji partiküllerine bölebilir ve tekrar birleştirebilir. Işık hızında hareket eder ve saldırır. Bütün saldırılarını elementi olan ışık tabanlıdır. Parmaklarıdan ya da ayaklarından çıkan enerji ile patlamalar yaratabilir. Ayrıca lazerini incelterek mermi gibi kullanabilir. Gücü oldukça yıkıcıdır. Genelde bir noktadan, diğer bir noktaya kendini yansıtarak hareket eder. Işık gücünden dolayı Borsalino'nun dünyanın hızlı adamı olduğu düşünülmektedir (Hiçbir şey ışık hızından daha hızlı değildir).

  Haki
  Kor-Amiral ve daha üst rütbelerdeki herkeste bulunan Haki gücüne Borsalino da sahiptir. Diğer iki Amiral ile birlikte, Newgate'den gelen şok dalgasını durdurmak için Busoshoku Haki kullanmıştır.

  Silahları
  [​IMG]

  Borsalino, saf ışıktan bir enerji kılıcı yapabilir ve bununla savaşabilir. Kılıcı meyve gücüyle yapılmış olmasına rağmen, Haki tabanlı saldırılara karşı dayanıklıdır.

  Ek Bilgiler

  - Borsalino yüzünü ünlü oyuncu Kunie Tanaka'dan almıştır (Aşağıda görebilirsiniz). Buna ek olarak giysileri, doğum tarihi ve gerçek adı da Tanaka'ın gençliğinde canlandırdığı bir film karakterinden gelmektedir.

  [​IMG]

  - Robin, Amiraller'i anlatırken Borsalino'nun silueti şapkalı şekildedir. Borsalino, 622 bölümde daha Kor-Amiral olduğu dönemde siluettekine benzer bir şapka takarken görülmüştür. Ayrıca Borsalino, İtalya'da üretilen bir şapka markasıdır.
  - Borsalino'nun kişiliği 1970'lerde geçen Borsalino isimli filmin ana karakterine benzemektedir.
  - Diğer Amiraller gibi, Borsalino'nun lakabı olan Kizaru adı, Momotaro Efsanleri'nden gelmektedir.
  - Borsalino'nun teknikleri olan Yata no Kagami, Ama no Murakumo ve Yasakata no Magatama, Japonya'nın Üç Kutsal Hazinesi'nin isimleridir.
  - Borsalino, 5. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 44. sıradadır.
  - Borsalino'nun Sabaody Takımadaları'na bir top güllesinin üzerinde gelmesi, Baron Munchausen'e bir göndermedir.
  - Borsalino, One Piece Gigant Battle isimli oyunun açılışında Sakazuki'den uzun, ancak Kuzan'dan kısadır.

  Künye

  Adı: Borsalino
  Okunuşu: Borusarīno
  İngilizce Adı: Borsalino
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 504, Anime 398
  Bağlantısı: Denizciler
  Unvanları: Amiral, Kor-Amiral (Eski)
  Lakabı: Sarı Maymun (Jap. Kizaru, İng. Yellow Monkey)
  Yaşı: 58
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 23 Kasım

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Pika Pika no Mi (Tr. Işıltı Işıltı Meyvesi, İng. Glint Glint Fruit)
  Anlamı: Parıltı
  Türü: Logia

  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Borsalino
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 30 Oca 2016
 2. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,355
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  En uyuz olduğum karakter ama güzel olmuş tşk =)
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim...
   
 4. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Kunie Tanaka gibi şeker bi'insandan böyle sinir bi'karakter yaratan Oda'ya bravo..
  Meyvesi olmasa beş para etmez diycem ama tartışma başlatmak istemiyorum yok oraya nasıl geldi de amiraldi de bilmem ne diye
  Bunun yerine.. Çeviri için sağol Smoker
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Yok... Bırak kalsın..
   
 6. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Mesajı silince acayip oldu.. Husumet var sanıcaklar :rolleyes:
   
 7. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,355
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  [​IMG]
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Gerek yoktu...
   
 9. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  manyağın teki bu ya:D

  sağol smoker çeviri için ayrıca ;)
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık