Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boku no Hero Academia

"HORIKOSHI: I love the Arlong Arc. Especially the exchange (between Luffy and Nami) “Help me...” and “Of course!!” I thought that part was especially cool, and I wanted to draw a Luffy like protagonist. Oh and this week's One Piece chapter was crazy good. (Jump has a scattered turnover)"
Sırf şu lafından dolayı seriyi okumaya başlayabilirim. Adamla aynı tatları paylaşıyoruz :D
Arlong arcını sevmeyen adam One Piece fanı değildir zaten. İlk saganın en iyi arcıydı.

Şu seriye rastgele sövenlere sorsam nedir güzel seri diye bana Bleach diyecekler ya ona yanıyorum işte:(.
Rastgele sövenler ya 2-3 bölüm izleyip bırakanlar ya da, afedersin, Fairy Tail okuyan adamlar. Ya da güçlü ana karakter fetişi olanlar falan işte. :( Ha, bu seri bana göre de hiçbir zaman Op,HXH veya Naruto seviyesine ulaşamayacak ama günümüzün leş serileri arasında gayet de kaliteli işte. Ne okusun insanlar Eden's Zero mu? :(

Rastgele sövenler ya 2-3 bölüm izleyip bırakanlar ya da, afedersin, Fairy Tail okuyan adamlar. Ya da güçlü ana karakter fetişi olanlar falan işte. :( Ha, bu seri bana göre de hiçbir zaman Op,HXH veya Naruto seviyesine ulaşamayacak ama günümüzün leş serileri arasında gayet de kaliteli işte. Ne okusun insanlar Eden's Zero mu? :(
Kalınlaştırdığım yer güldürdü. :oleyo2: Jump'da çıkan Kimetsu no Yaiba'ya da iyi diyorlar ama ilk bölümü dışında okuma fırsatım olmadı. Fena değildi aslında. Bana da yeni diyebileceğimiz shounenler arasında BNHA en çok tadı veriyor.

Arlong arcını sevmeyen adam One Piece fanı değildir zaten. İlk saganın en iyi arcıydı.

Yav narutoyu nasil sevebiliyorsunuz anlamiyorum. D. Gray man, hxh gibi serilerin naruto populerliginde olmasi gerekirken gerilerde kalmasi uzuyo insani. Boku no hero academiada fena degil fakat ana karakteri kotu

Ben de onu diyorum işte. Çizimleri güzel, hatta en iyi çizimler bayağıdır Horikoshi'den geliyor Jump'da, birazcık basitleştirse fena olmaz gerçi, çok karmaşıklaşıyor bazen. Bence fena gitmiyor da kötüler ve iyiler arası konularda bazı sıkıntılar var, konu daralması var. Geri kalanında sıkıntı yok. Eden's Zero falan okunmaz zaten. Ana karakter ezik de ezik, doğrudur arkadaş İzuku net eziktir, havalı, ilk bölümde yıllardır kullanıyormuş gibi yeni gücünü kullanan ana karakter isteyenler okumasın bir zahmet.

Ana karekterin neyi ezik ya.
Adam daha gücünü kullanamıyor 2-3 sezon baktım kimle kapışsa yeniyor.
Savaşlardan üstün ayrılıyor.
Adam birde bunu herkes yetenek kullanırken yetenek kullanmadan yapıyor.
Adam serinin tanrısı yapmış ana karekteri.
Diğerleri ile karşılaştıralamayacak kadar seviye farkı var aralarında.

Ben bu serinin Ana karakterini ana karakter kalıbına oturtamadım. Özellikle Shounen ana karakteri kalıbına. Tırsak ana karakter fazla görmedim. Çoğunun hayalci bir bakış açısı ve saflığı var. Bu serinin ana karakteri ise hayal açısından güzel ama kendine güven açısından eksiği var. İlk başlarda ben Coby'e benzettim. Ama sonrasında Coby'e de haksızlık ettim. Coby Luffy'den örnek alıp büyük bir cesaretle atılım yapıyor. Ondan sonrası geliyor. Ama bu serinin ana karakteri kendi kahramanı olan adamdan özellikle eğitim aldığı ve gücünü almış olmasına rağmen hala kendine karşı bir özgüven problemi yaşıyordu. En azından okuduğum 100 bölüm boyunca bu sürdü. Daha bir kararlı ve dik duruş beklerdim. Şu an belki aşmıştır bilmiyorum, bu ara okumuyorum.

Şu buz ve ateş gücüne sahip çocuğun güzel bir alt yapısı var gibi duruyor. Bir kaç karakter yine sayarsın.
Klasik shounen ana karakteri kalıbına oturmaması iyi bir şey değil mi? :D

@Kuroro teşekkürler kardeşim çeviri için.

Klasik shounen ana karakteri kalıbına oturmaması iyi bir şey değil mi? :D

@Kuroro teşekkürler kardeşim çeviri için.
İyi bir şey olabilirdi. Şu an karakteri ne yöne evrildi bilmiyorum ama öncesinde pek beğenmiyordum. Hadi en başta bir kendine güven problemi vardı da gücünü kazandıktan ve Baş kahraman tarafından öğüt verilip , eğitildikten sonra bile bunun devam etmesi can sıkıcıydı.

İyi bir şey olabilirdi. Şu an karakteri ne yöne evrildi bilmiyorum ama öncesinde pek beğenmiyordum. Hadi en başta bir kendine güven problemi vardı da gücünü kazandıktan ve Baş kahraman tarafından öğüt verilip , eğitildikten sonra bile bunun devam etmesi can sıkıcıydı.
Öğüt verildi ama aşırı güçlenmedi ki. Yılların korkaklığı bu kadar kolay atlatılamaz. Hele ki Bakugo'ya olan çekingenliği belki hiç atlatılamaz. Ama cesaretini yavaş yavaş kazanmış bir durumda Midoriya.

Yav narutoyu nasil sevebiliyorsunuz anlamiyorum. D. Gray man, hxh gibi serilerin naruto populerliginde olmasi gerekirken gerilerde kalmasi uzuyo insani. Boku no hero academiada fena degil fakat ana karakteri kotu
Genelde insanlar Naruto'ya çok eskiden başladığından, bozan sonlarına rağmen atsan atılmaz satsan satılmaz bir konumda kalıyor seri. Ayrıca, Akatsuki zamanları gayet de iyiydi bana göre. Tabi kişiden kişiye değişir bu.

Kalınlaştırdığım yer güldürdü. :oleyo2: Jump'da çıkan Kimetsu no Yaiba'ya da iyi diyorlar ama ilk bölümü dışında okuma fırsatım olmadı. Fena değildi aslında. Bana da yeni diyebileceğimiz shounenler arasında BNHA en çok tadı veriyor.
Hayır abi bu seriyi eleştirmek istesen onlarca nokta bulursun öyle mükemmel bir seri değil zaten bu. En azından kimsenin bu seriye One Piece muamelesi yapmadığına eminim. Ben de şahsen çerezlik olarak bakıyorum; ama abidik gubidik serileri seven adamlar da şuna bir zahmet gömmesin. :D
Ben de güncel olarak One Piece, Tower Of God ve Bnha dışında seri okumuyorum şu an. Jump serilerinden Haikyuu ve The Promised Neverland'i takip ediyordum da ara verdim onlara. Şöyle bir 50 bölüm kadar biriktirip öyle okumayı düşünüyorum onları.

Ben de onu diyorum işte. Çizimleri güzel, hatta en iyi çizimler bayağıdır Horikoshi'den geliyor Jump'da, birazcık basitleştirse fena olmaz gerçi, çok karmaşıklaşıyor bazen. Bence fena gitmiyor da kötüler ve iyiler arası konularda bazı sıkıntılar var, konu daralması var. Geri kalanında sıkıntı yok. Eden's Zero falan okunmaz zaten. Ana karakter ezik de ezik, doğrudur arkadaş İzuku net eziktir, havalı, ilk bölümde yıllardır kullanıyormuş gibi yeni gücünü kullanan ana karakter isteyenler okumasın bir zahmet.
Seride birçok farklı karakter var ve neredeyse hepsi işleniyor. Hepsi eksik yönlerini yavaş yavaş kapatıyor. Benim takip etme sebebim biraz da ileride neler yapabileceklerini görme merakı. Yalnız sizin de dediğiniz gibi evrenin genişlemesi lazım. Konu daralması cidden var. Öğrenciyken kötüler ligi ile savaşıyorlar zaten. Ee mezun olunca da yine aynı örgütle savaşacaklar. Tüm kahramanlar 3-5 kekeyle savaşırsa olmaz ki. Bakalım öğrenciler mezun olduktan sonra evreni genişletebilecek mi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık