Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boku no Hero Academia

Öyle bir denklem yok ki? OFA ve AFO karşısında durabilecek bir quirk olmadığı kaç kere vurgulandı. 2. olan Endevour ile All might arasında bile uçurum var dendi. Kaldı ki All Might'ın OFA kırıntıları ile yendiği darbe absırbe etme yeteneği olan bir nomu'yu dahi yenebilecek biri olduğunu gördük. Olabilecek en ters yeteneğe karşı gelebilmiş biri yani. Enda "ailem/nakamalarım/önemli bir duygusal şey" olmasa üst seviye nomu yenecek biri değil.
Endeavor'ı geçen bölümlerde en güçlü halindeyken gördükten sonra All Might'ın en güçsüz haliyle kıyaslayınca bile güçsüz gözüküyor. Best Jeanist ile OFA arasındaki fark normal.
Roger ile BM arasındaki güç farkı o kadar açık değildir zannımca. Bu seride AFO ve All Might'ın yanına yaklaşabilen bile yok. Şu anki Endeavor'un ağzından söyletti zaten bunu. Aralarındaki güç farkını çok net bir şekilde anladı. Eski All Might bu Endeavor'a vurur geçer arkasına bakmaz bence. :gamyon:
Benim cevap vermeme gerek kalmamış sanırsam.
Kusura bakmayın da hiçbiriniz be demek istediğimi anlamamışsınız. Ve ya ben anlatamamışım. Kusıra bakmayın. Saçma olan şey yenebilmesi değil, serideki güç ayarı. Siz diyorsunuz ki serideki kimse Afo ya da Ofa kadar güçlü değil diyorsunuz. Ben de buna karşı çıkıyorum işte. Daha doğrusu kızıyorum. Böyle güç dengesi mi olur diyorum. Yani en tepedeki isim ile 3. ve ya 4. seviye adamın farkı bu kadar mı olur/olmalı ? Örnek tam karşılamıyor ama bu durum Ronaldo'nun Neymar'ı ve ya Hazard'ı çalım manyağı yapmasına benziyor. Ronaldo, sırf Messi ile zirvede olan bir isim diye böyle absürt bir şey yapamıyor değil mi?

One Piece'te bu oturmuş. Roger da olsan belli bir seviyenin üstü olan adama Afo'nun Best Jeanist'e yaptığı muameleyi yapamazsın.

Kusura bakmayın da hiçbiriniz be demek istediğimi anlamamışsınız. Ve ya ben anlatamamışım. Kusıra bakmayın. Saçma olan şey yenebilmesi değil, serideki güç ayarı. Siz diyorsunuz ki serideki kimse Afo ya da Ofa kadar güçlü değil diyorsunuz. Ben de buna karşı çıkıyorum işte. Daha doğrusu kızıyorum. Böyle güç dengesi mi olur diyorum. Yani en tepedeki isim ile 3. ve ya 4. seviye adamın farkı bu kadar mı olur/olmalı ? Örnek tam karşılamıyor ama bu durum Ronaldo'nun Neymar'ı ve ya Hazard'ı çalım manyağı yapmasına benziyor. Ronaldo, sırf Messi ile zirvede olan bir isim diye böyle absürt bir şey yapamıyor değil mi?

One Piece'te bu oturmuş. Roger da olsan belli bir seviyenin üstü olan adama Afo'nun Best Jeanist'e yaptığı muameleyi yapamazsın.
Ortada ufak bir yanlış anlaşılma olmuş :D

Bu arada güzel bir noktaya parmak basmışsın. Şahsen benim bu seride en sevmediğim noktalardan birisi de bu.

Roger da olsan belli bir seviyenin üstü olan adama Afo'nun Best Jeanist'e yaptığı muameleyi yapamazsın.
Bunu KK 3 amiral alır diyenlere söyle:p. İyiler aşırı üstün zaten, organizasyon falan filan olsun. Bir zahmet baş düşman da güçlü olsun. Hem yeni nesilin gelişmesi bakımından mangaka güzel bir zemin hazırlıyor. Endeavor'un dövüşü tamamen ileride Shoto'nun ne kadar güçlü olacağının göstergesiydi. Aşırı ısınmadan sıkıntı yaşayan bir kahraman olduğunu gördük, adam bunu engellemek için soğuğu eklemiş. Büyük potansiyel. Endeavor'dan çok daha güçlü olacak ve Midoriya'ya bayağı yakın olacak büyük ihtimal.

Son düzenleme:

Yani her seride kalburüstü karakterler vardır. Benim yorumumdan yola çıkacak olursak OP'ta Kaido mesela, Doflamingo veya Katakuri'ye vurup ardına bakmadan gidebilir. KK ve Yonko'lar da serinin AFO veya OFA'sı olabilir. Tam güçlerini göremedik. Yorum tabi sadece bunlar, ama Boku no Hero'daki gibi aşırı bir farkın olmasına imkan yok gerçi, orası ayrı... Bu seri aynı One Punch Man gibi. Her serinin olayı farklı. :gamyon:

Seri şu an Japonya içinde değil mi? Diğer ülkelerle alakalı bir bilgi geçti mi? Evrenin genişlemesi ve düşmanların çeşitlenmesi için geri kalan dünyayı görmek istiyorum. Belki o zaman güç seviyesi olarak da seviye atlar.

One piece güç gösterileri ile bu serininkiler çok farklı. Her şeyden önce en güçlünün sınırları belirsiz one piece'te. En güçlü ilk 4 adamı say desem 5 kişiye sorup 6 farklı cevap alırsın ve adı geçen hiçbir karakteri tam gücünü kullanırken görmediğimizi hatırlatmam gerekir. Yani en güçlü geldi 4. adama tek attı bile diyemezsin OP'de. Sadece muhtemelen o seviyedeki karakterler birbirlerine tek atamayacak kadar güçlüdür diyebilirsin. MHA güç seviyesi OP'ye göre daha net. Ayrıca sıralamanın güce göre değil yararlılığına göre verildiği gerçeğide var. Bu yüzden kızmanı haklı bulmuyorum açıkçası. Belki tek yemiş gibi görünmesi hoşuna gitmiyordur ama başkalarını AFO'dan kurtaracam derken o hale düştüğünü de hatırlatayım. Başarılıda oldu zira.

Kahramanlık, en güçlü olmak demek olmadığı için bende tekleme olayına katılmıyorum. Bu seride vs mantığı yok. Serinin başından beri takım çalışmasının ne demek olduğunu görüyoruz. Haberleşmenin ve herkesin üstüne düşeni yapması, belli bir plan dahilinde ilerleme gibi dersler veriliyor öğrencilere.

Bunu KK 3 amiral alır diyenlere söyle:p. İyiler aşırı üstün zaten, organizasyon falan filan olsun. Bir zahmet baş düşman da güçlü olsun. Hem yeni nesilin gelişmesi bakımından mangaka güzel bir zemin hazırlıyor. Endeavor'un dövüşü tamamen ileride Shoto'nun ne kadar güçlü olacağının göstergesiydi. Aşırı ısınmadan sıkıntı yaşayan bir kahraman olduğunu gördük, adam bunu engellemek için soğuğu eklemiş. Büyük potansiyel. Endeavor'dan çok daha güçlü olacak ve Midoriya'ya bayağı yakın olacak büyük ihtimal.
Midoriya ve Shoto'nun geleceği seviye bence diğerlerinin bu kadar güçsüz olmasına yeterli bir cevap değil.
Yani her seride kalburüstü karakterler vardır. Benim yorumumdan yola çıkacak olursak OP'ta Kaido mesela, Doflamingo veya Katakuri'ye vurup ardına bakmadan gidebilir. KK ve Yonko'lar da serinin AFO veya OFA'sı olabilir. Tam güçlerini göremedik. Yorum tabi sadece bunlar, ama Boku no Hero'daki gibi aşırı bir farkın olmasına imkan yok gerçi, orası ayrı... Bu seri aynı One Punch Man gibi. Her serinin olayı farklı. :gamyon:
İşte mantıksızlık da burada ya. Afo ve Ofa dediğin 2 kişi. One Piece'te birbiri ile uzun süre kapışacak adam sayısı temizinden 7-8 vardır.
One piece güç gösterileri ile bu serininkiler çok farklı. Her şeyden önce en güçlünün sınırları belirsiz one piece'te. En güçlü ilk 4 adamı say desem 5 kişiye sorup 6 farklı cevap alırsın ve adı geçen hiçbir karakteri tam gücünü kullanırken görmediğimizi hatırlatmam gerekir. Yani en güçlü geldi 4. adama tek attı bile diyemezsin OP'de. Sadece muhtemelen o seviyedeki karakterler birbirlerine tek atamayacak kadar güçlüdür diyebilirsin. MHA güç seviyesi OP'ye göre daha net. Ayrıca sıralamanın güce göre değil yararlılığına göre verildiği gerçeğide var. Bu yüzden kızmanı haklı bulmuyorum açıkçası. Belki tek yemiş gibi görünmesi hoşuna gitmiyordur ama başkalarını AFO'dan kurtaracam derken o hale düştüğünü de hatırlatayım. Başarılıda oldu zira.
Yararlılığa göre de olsa başka kritere göre de olsa All Might'ın çok üstün olduğu bir gerçek. Bu da absürt olan bence. Afo kim olsa orada yerdi. Yapay bir yaratık olan Noumu Endeavour'a neler yapıyor düşün.
Seri böyle diyorsa böyledir. :/ Başka seriye bakıp beklentiye girmek baştan hata.
Sen Opta ecchi olunca rahatsız olmuyor musun? Ben seriye Op gibidir diye başlamadım fakat güç dengesinden de rahatsızım. Bunu dile getirmemeli miyim?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık