Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Boa Hancock vs. Jinbe

Kim kazanır?

• Hancock

Kullanılan: 4 66.7%
  • Jinbe

Kullanılan: 1 16.7%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    6
Manganın ara vermesinden mütevellit forumun son günlerde durgunlaştığını gözlemledim. Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama ben de şöyle çekişmeli geçebilecek bir 'vs' konusu açmaya karar verdim. Tabi ki bu iki karakterin mangada karşı saflarda bulunmaları mümkün değil ama KorsanFan ahalisi hangisinin daha güçlü olduğunu düşünüyor merak ediyorum. Her ne kadar iki karakteri de yakından tanıyor olsak da kurallar gereği kısaca birkaç bilgi vereyim,

Boa Hancock

Kadınlar adası Amazon Lily'nin yılan prensesi ve Kuja Korsanları'nın kaptanı, ayrıca Shichibukai'nin tek kadın üyesi ve eski ödülü 80 milyon belly (çıktığı ilk seferde başına bu ödül konmuş ve sonrasında Shichibukai'lik teklifi almıştır). Dünyanın en güzel kadını olarak görülmesine rağmen o 'Hasır Şapkalı' Luffy'ye aşık olmuştur.
Mero Mero no Mi'yi (Aşk Aşk Meyvesi) yemiştir ve meyvenin ona bahşettiği güç sayesinde ona karşı arzu duyan insanları taşa çevirebilmektedir. Buna ek olarak yakın dövüşte vurduğu kişileri de taşa çevirdiği gözlenmiştir. Yakın dövüşte genellikle tekmelerini kullanır. Tekmesi bir pacifistayı etkisiz hale getirebilecek güçtedir. Ayrıca Haoshoku Haki sahibi çok az insandan biridir. Smoker ile olan dövüşünde Busoshoku Haki de kullanabildiğini göstermiştir.

Jinbe

Balina köpek balığı balıkadam ve Shichibukai'nin eski bir üyesi. Başına konan ödül şu anda 400 milyon bellynin üzerindedir, Fisher Tiger'ın yardımcısıyken aldığı ilk ödülü ise 76 milyon bellydi. Luffy tarafından Hasır Şapka Korsanları'na davet edilmiş ancak teklifi şimdilik reddetmiştir.
Şu ana kadar gösterilen en güçlü balıkadam olarak Balıkadam Karate'de ustadır, siyah kuşağını henüz çocukken edindiği bilinmektedir. Gekko Moriah ve devasa boyuttaki Wadatsumi karşısında zorlanmadan galip gelmiştir. Bunlara ek olarak kilometrelerce öteden balina köpek balıkları ile iletişim kurabilir ve onları yardımına çağırabilir.

Bence Boa Hancock alır vsyi. Bunu dememin sebebi hakisidir. İkisi de cok ciddi karakterler. BoaHancock ilk dakikadan elinde ne varsa yardıracaktir. Keza Jimbei de öyle. Olursa cok deli bir vs olur ama daha BoaHancock'un da söyle ahım sahım savasini görmedik. Smoker reyize ve pasifistalara karsı sov yaptı. Jimbei de balıkadam adasında Luffy e attıgı yumrukla balıkadam karetesinin de ne denli güclü oldugunu gösterdi. Buna ragmen yine de Hancock alir benim gözümde.

Hancock dedim ancak biraz düşününce Jinbe'de alabilir gibime geliyor.Bence dövüş Hancock'un haki seviyesine bağlıdır.Hakisi iyiyse yenebilir Jinbe'yi,hakisi düşükse vay haline:D

Berabere yada Kararsızım şıkkı konsa muhtemelen onlardan biri anketi 1. tamamlardı. Oyunda Jinbe reise.
Ben de öyle olacağını düşünerek o şıkkı eklemedim, zira kendim de hangisinin galip geleceğine karar veremiyorum. Daha çok sevdiğime atayım oyumu desem ikisi de favori karakterlerimden :D.

ikiside şu an luffynin gücüne yakın güctedirler diye tahmin ediyorum vs. yapsanlar uzun sürücegini ama hancockun alıcagını düşünüyorum kral hakiden dolayı
Ben de bu ikisinin hemen hemen Luffy ile aynı seviyede olduklarını düşünüyorum, hatta şu başlığımda (http://www.korsanfan.com/forum/konu/13220-karakterlerin-guc-seviyeleri) 'A-' olarak seviyelendirdiğim tüm karakterler için ortak bir anket açmayı düşündüm ilk başta, ama sonrasında Luffy'nin biraz daha ağır basabileceğini düşünerek güç anlamında en yakın bulduğum Jinbe ve Boa Hancock'u karşılaştırmaya karar verdim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık