Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bleach'teki Asıl Kötü

Sizce asıl kötü kim? Sistemin değişmesi doğru mu?

• Kullanılan toplam oy
    64
Bu yazılanların arasında haklı tek biri var o da Aizen.

Bleach'in konusu ve arka planı çok dağınık ve detaysız. Bu yüzden düzgün yorum yapılamıyor. Kim haklı kim haksız için önce olayı anlamak lazım ki bu detaysızlıktan hiçbir şey anlaşılmıyor.

Bleach'in konusu ve arka planı çok dağınık ve detaysız. Bu yüzden düzgün yorum yapılamıyor. Kim haklı kim haksız için önce olayı anlamak lazım ki bu detaysızlıktan hiçbir şey anlaşılmıyor.
Oda'nın en sevdiğim yönü serinin arka planını sağlam bir çizgi halinde işlemesi.Keşke her mangaka onun gibi yapabilse.

Ruh kralına bu yapılanları ben nedense yeni farkettim :D mangada bir yeri kaçırdım herhalde. Aklıma takılan şey, her şeye gücü yeten ve her şeyi öngörebilen birinin neden böyle bir aşağılamayı kabul ettiği. Ruh kralı net dünyadaki en iyi insan olabilir. Bu kadar güçlü birinin bu kadar saf bir iyi niyetle sırf düzenin var olması için kendisini feda etmesi bana garip geldi açıkcası. Buradaki asıl kötü bu sisteme izin veren ruh kralının kendisidir bence. Madem bu kadar gücün var sorumluluk alıp düzeni sağlamalıydı. Kendinisini oyuncak gibi kullanmalarına izin vermesi, gördüğü gelecekle ilgili de olabilir belki ama yine de böyle bir günahla kurulan sisteme illaki isyan edecek birileri çıkacaktı ki aizen ve ywach gibi örnekler var.

Tanrı olacakların hepsine vakıf. Geleceği gördüğü için bu oluşan düzende bir sıkıntı olmayacağına karar verdiğinden vücudunu dağıtırlarken karşı koymuyor.
Düzen kuruluyor.

Aizen kendini sürekli tekrar eden evrim/devrim sembolü. Narsist olduğu için kendi suretine olan aşkı kendini bir yere götürmüyor. Sürekli evrim ve kendinin ötesine geçme isteği var. Devrim yaptığı yer kendi varoluşu. Düzen aman aman umrunda değil.

Ywach düzenin içindeki düzülenlerden. Geçmişte olanlar bendeki acıma duygusunu tetikliyor. Ama kendi fikri için sonuna kadar giderken yoldaşlarının yokoluşlarını umursamıyor. Başarılı olmaya en yakın kişi oydu.

Ama zaten Aizen de Ywach ta kazanamazdı. Ruh Kralı ve onun etrafında gelişen hikaye hayvan gibi fatalist. Milyonlarca yıl önce bunları gördüğü için sorun yok ortada.

Aizen ve Ywach Hayal ve Hülya

Sistem bozulmaya en yakın olduğunda bir melez anomali (Ichigo) gelip düzeni tekrar sağlıyor.

Ichigo Kısmet (Tanrının her canlıya uygun gördüğü kader)
İroni kısmı da o düzen sağlayıcı içigo yu yaratan da sisteme kafa atan aizen :D Bilmeden ya da bilerek kendine düşman yarattı adam.Keşke ''ruh kralı'' hakkında seri çizse mangaka...

Bence serinin ana kötüsü mangaka.
Serinin akışında cok fazla boşluk var ve detaylar eksik. İlk başlarda cok güzel ileiyor ancak seri sonuna yaklaşırken detaysızlık ve seriyi uzatma çabası icin yapılan şeyler saçma bir hale geliyor.
Epey önce okudum ve izledim ama keşke seri başlarındaki gibi ilerleseydi veya altını doldursaydı konuların

Mangaka bu konuya yaklaşırken mangasını bir ayna gibi kullanmış.Elbette asıl kötü olan sistemin ta kendisidir.Çarpık ve kanla dolu ama mükemmel olduğu iddia edilen.Elimizdeki en iyi seçenek diyerek devam ettirilmeye çalışılan.Sistem kurulduktan sonra öyle bir noktaya gelinmiş ki tek bir taşı çeksen herşey yıkıma uğruyor.Aizen ve Urahara'nın görüş ayrılığı bu yüzdendi.Aizen düzenin bozukluğunu görmüş ruhlar kralının düştüğü durumdan iğreniyordu.Tosen'i yanına bu şekilde çekebilmişti.Değişiklik istiyordu.Urahara da değişiklik yaparsan durum daha da kötü olacak diye buna karşı çıkıyordu.Aralarındaki fikir ayrılığı iyi ve kötü seçimi değildi aslında.

İchigo ss arcta ss kurallarına karşı dövüşüyordu.Yani sisteme karşı dövüşüyordu.Bunu Byakuya söyledi derdi benimle değilmiş diye.Fakat daha sonra İchigo da sisteme hizmet etmeye başladı tam anlamıyla onun bir askeri oldu.Ginjo'yu öldürdüğü kısım bunun doruk noktasıydı zaten.Sistem onu da bir şekilde kendi tarafına çekti kısacası hizmet etmesini sağladı.Aksi takdirde yazarın ss kurallarına karşı savaşına devam ettirmesi gerekecekti.Bu da bütün 13 takımı düşman olarak işlemesi demekti.

Kyoraku İchigo'nun arkadaşlarına biletleri verdiğinde manga mesajı net veriyor.Kimse sistemden büyük değil kimse sistemden daha iyi yada daha kötü de değil.İstersen İchigo ol bu durum değişmiyor.Kurulu düzene biat edeceksin.İchibe'nin romanlarda İchigo'yu da tutsak etme planı olduğu ve hatta bu konuyla dalga geçtiği bile geçiyor.Yani şöyle bir durum var.Biz herkesi kurban edebiliriz yeter ki bizim değirmen dönmeye devam etsin.Aynısı düzenin çarkları için gerekli olan denge sorununda görülüyor.Mayuri binlerce ruhu bunun için buhar ediyor.Teğmen cinayet dedektifi gibi olayı araştırmaya başlıyor ama sonra sert kayaya çarpıyor tabii.Tıpkı FBI mevzuyu araştırırken altından siyasetçilerin büyük balıkların çıktığı skandallar gibi.

Geçmişten bahsediyorsun galiba.O konuda az bilgi verildiği doğru ama op gibi bir durum yok seride zaten.Hikayenin kilit noktası kayıp yüzyıl gibi mevzular değil.Bir komplo varsa pone taşları gibi materyaller olmadan da sonuçlara ulaşabilirsin yani.Op hem iskelet bunun üzerine kuruluyken çok az bilgi veriyor hem de bunu düz bir şekilde aktarıyor.Bleachte düz bir anlatım yok alt metinden veriliyor o açıdan yorumlama istiyor.Aizen ve Urahara gibi adamlar konuşurken alt metin okumak lazım.Kubo tembel okuyucu istememiş hatta ciltlerde şiirlere yer vermiş.Parçaların birleştirilmesini istiyor açık anlatım yok.

Bence serinin ana kötüsü mangaka.
Serinin akışında cok fazla boşluk var ve detaylar eksik. İlk başlarda cok güzel ileiyor ancak seri sonuna yaklaşırken detaysızlık ve seriyi uzatma çabası icin yapılan şeyler saçma bir hale geliyor.
Epey önce okudum ve izledim ama keşke seri başlarındaki gibi ilerleseydi veya altını doldursaydı konuların
Bence en başında nasıl planladıysa öyle devam etti. Kafasında çok bir şeyin değiştiğini sanmıyorum.

Bence en başında nasıl planladıysa öyle devam etti. Kafasında çok bir şeyin değiştiğini sanmıyorum.
Değiştiğinden değilde bana kalırsa ilk başta konular kolay anlaşılıyordu.ancak daha sonra altı yeterince doldurulmadığı veya okuyucusuna tekrar belli edilmediği için karmaşaya sebeb oluyordu.

Sizce kral neden izin verdi uzuvlarının gitmesine?
ruh krali bildigim kadarıyla mühürlenmeye ve parcanlanmaya hiç karşı koymamış ruh krali almighty güçlerine sahip bir fullbringer .Ruh kralı güçleri sayesinde zaman algısı diğer varlıklardan çok farklı adeta bir tanrı gibi dc evreninde benzer bir yetenege sahip dr manhatten diye bir karakter var geçmiş zamanı şimdiyi ve geleceği aynı anda algıladıgı için insan gibi düşünemiyordu ruh kralida muhtelemen en iyi olasılıgın bu olduğunu gördüğü için olayları akısına bıraktı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık