Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bleach

Üç büyük filan değildir.
Ortada olan bir gerçeği inkar etmek yakışmadı hele ki sana.:artiz:

Bana daha iyi bir aksiyon shouneni göster o dönemki nesile hitap eden.Gösteremezsin öyle bir seri.
Ki sadece aksiyon da değildi.Ölüm,yaşam,tanrı gibi kavramları derinlemesine inceleyen bir evrene sahipti.Metaforlar herkese hitap etmez diye küçülmüyor merak etme.Sanırım naruto gibi kör göze parmak sokmalı kollarından kan akıtıp yan yana çizmeliydi değil mi öyle çok süper olurdu.

Bana daha iyi bir aksiyon shouneni göster o dönemki nesile hitap eden.Gösteremezsin öyle bir seri.
Ki sadece aksiyon da değildi.Ölüm,yaşam,tanrı gibi kavramları derinlemesine inceleyen bir evrene sahipti.Metaforlar herkese hitap etmez diye küçülmüyor merak etme.Sanırım naruto gibi kör göze parmak sokmalı kollarından kan akıtıp yan yana çizmeliydi değil mi öyle çok süper olurdu.
En iyisi bleach çünkü,+ 18 yaş ortalaması

BLEACH %53
NARUTO %43
ONE PIECE %36
SOUL EATER %35
IGPX %31
EUREKA 7 %27
FMA BROTHERHOOD %26
COWBOY BEBOP %25
INUYASHA %26

Toonami ve Viz Media daha önce de türü gereği 13+ olması gereken Bleach’i yetişkin kategorisine almış ve serinin yaş sınırı ile ilgili tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bu yüzden aslında sonuç pek de sürpriz olmadı.

Arkadaş bilmiyor bunu

BLEACH %53
NARUTO %43
ONE PIECE %36
SOUL EATER %35
IGPX %31
EUREKA 7 %27
FMA BROTHERHOOD %26
COWBOY BEBOP %25
INUYASHA %26

Toonami ve Viz Media daha önce de türü gereği 13+ olması gereken Bleach’i yetişkin kategorisine almış ve serinin yaş sınırı ile ilgili tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bu yüzden aslında sonuç pek de sürpriz olmadı.

Arkadaş bilmiyor bunu
Satış sıralaması mı ne bu tam olarak ? Kaliteyi böyle şeylerle anlayamazsın fma falan sonlarda zaten ama serinin yaş aralığı seinene kayıyordu tabii biraz.Sansürlenen yerler vardı bazı bazı.

Onu bunu bilmem. Haddinden fazla değer görmüş bir seri bence. Naruto’ya bakıyorum batıda efsane olmuş. Her Amerikalı gencin çekmecesinde kafa bandı var. Hala Naruto Runner diye meme konusu oluyorlar. Itachi fanları karakterin ölümü üzerinde onca yıl geçtiği halde namus savunur gibi Itachi savunuyor. Dragon Ball’a bakıyorum 40-45 yaşındaki adamlar ağlayarak Goku vs Jiren izliyor. One Piece ne kadar bozmuş olursa olsun Oda’ya dahi diyorlar. Bu Bleach’i efsane yapan şey nedir?
@Millennium Wizard 'a sormak gerek. Bir kaç neden sunabilirim kendimce. İlk olarak animesinin One Piece ve Naruto'ya kıyasla daha iyi olması. Zamanında rakip olacak serinin olmaması. Ve tabi ki karizma tipler ve güçlerin dışında Soul Society Arc'ın cidden iyi olması. Atmosfer olarak çok iyi bir arc'tı. Bunu kabul etmek gerek.

Gerisi ise fiyasko. Benzer olay örgüsünü geç, düşman tarafındaki kötü karakterler bile benzer yapıdaydı. Espadaların sayıları vardı, Wandenreich tarafında ise harfler. :/ sürekli kötü karakterler üzerinden yapılan benzer twistler ile doldu taştı seri. İşin garip tarafı Juha Bach'ı daha serinin başlarında planlamış olması. İşleyişi ise rezalet.

O dönemi bırak. Yeni nesil shonenlerden bile Bleach gibisi yok. Tamam, eksiği çok olan ve çok iyi bir seri değildi. Her şeye rağmen Black Clover veya Boku no Hero gibi seriler ile kıyaslamam. Sadece karakterleri yeter Bleach'in bu serilerden iyi olması için.

DB gibi tarihin en boş beleş serilerinden birinin popüler olduğu yerde Bleach çok konuşulmuyor diye çöp olmaz. Naruto muhabbeti hala daha bu kadar devam ediyorsa sebebi her ne kadar sövsek de yeni çıkan animedir. Zaten dünya genelinde daha popüler olan bir seriyken biter bitmez başlayan yeni serisiyle izleyiciden kopmadan yoluna devam etmiştir. DB çöpünün ise filmi animesi bitmiyor yıllardır. Bleach'in sonu bile getirilmedi. İyi bir reklam, güzel animasyon kalitesiyle tekrar ekranlara dönse popülaritesi artar. Zaten peak yaptığı dönemde OP ve Naruto ile birlikte en çok takip edilen seriydi. Mangakası tarafından potansiyeli hiç edilmiş olsa da Aizen'in yenilgisine kadar olan kısmı bugün yeni bir seri olarak yayınlanmaya başlasa piyasayı alt üst eder.

Üye silindi 1004

O dönem bir sürü iyi seri var. Aksiyon olarak Fate/Zero var adamlar aksiyonun kitabını yazmış. Dahası FMA: Brotherhood var. Hani iyi güzel fakat bu ikisi çok rahat ezer geçer Bleach'i.

@Millennium Wizard 'a sormak gerek. Bir kaç neden sunabilirim kendimce. İlk olarak animesinin One Piece ve Naruto'ya kıyasla daha iyi olması. Zamanında rakip olacak serinin olmaması. Ve tabi ki karizma tipler ve güçlerin dışında Soul Society Arc'ın cidden iyi olması. Atmosfer olarak çok iyi bir arc'tı. Bunu kabul etmek gerek.

Gerisi ise fiyasko. Benzer olay örgüsünü geç, düşman tarafındaki kötü karakterler bile benzer yapıdaydı. Espadaların sayıları vardı, Wandenreich tarafında ise harfler. :/ sürekli kötü karakterler üzerinden yapılan benzer twistler ile doldu taştı seri. İşin garip tarafı Juha Bach'ı daha serinin başlarında planlamış olması. İşleyişi ise rezalet.

O dönemi bırak. Yeni nesil shonenlerden bile Bleach gibisi yok. Tamam, eksiği çok olan ve çok iyi bir seri değildi. Her şeye rağmen Black Clover veya Boku no Hero gibi seriler ile kıyaslamam. Sadece karakterleri yeter Bleach'in bu serilerden iyi olması için.

Öncelikle Boku no Hero ve Black Cover zaten bence acayip kötü seriler. İnsanlar nasıl bu kadar sevdi anlamakta güçlük çekiyorum. Kimetsu no Yaiba, SnK, Dr. Stone gibi serilerin Bleach'i çok rahat ezip geçeceği ortada yani.

BLEACH %53
NARUTO %43
ONE PIECE %36
SOUL EATER %35
IGPX %31
EUREKA 7 %27
FMA BROTHERHOOD %26
COWBOY BEBOP %25
INUYASHA %26

Arkadaş bilmiyor bunu

Demek istediğini anlamadım +18 olması mı Bleach ödüllü ve çok iyi yapmış. Hayır az çok animeye mangaya hakim olan herkes bilir orada Cowboy Bebop ve FMA: Brotherhood varken Bleach'e bulvar gazetesi muamelesi yaparlar.

O dönem bir sürü iyi seri var. Aksiyon olarak Fate/Zero var adamlar aksiyonun kitabını yazmış. Dahası FMA: Brotherhood var. Hani iyi güzel fakat bu ikisi çok rahat ezer geçer Bleach'i.

Öncelikle Boku no Hero ve Black Cover zaten bence acayip kötü seriler. İnsanlar nasıl bu kadar sevdi anlamakta güçlük çekiyorum. Kimetsu no Yaiba, SnK, Dr. Stone gibi serilerin Bleach'i çok rahat ezip geçeceği ortada yani.

Demek istediğini anlamadım +18 olması mı Bleach ödüllü ve çok iyi yapmış. Hayır az çok animeye mangaya hakim olan herkes bilir orada Cowboy Bebop ve FMA: Brotherhood varken Bleach'e bulvar gazetesi muamelesi yaparlar.
F*te/Z*ro mu???

Ne Fate'i ne Zero'su o novel değil mi yahu ki aksiyon da çok sınırlı.Fma o 3 seriden de iyi ancak üçlü olarak görülmüyordu daha çok seinene kayan bir tarzı ve hikayesi var ondan olabilir mi acaba....

Yok yani aksiyon sahnelerini anime ve mangada incelersen aksiyon olarak o ayarda bir seri yok.Hatta Amerika'lı elemanın biri sahneleri aynen kopyalayıp çalarak kendi çizgi romanını çıkarmıştı.O derece etkiliydi.Narutonun memesini yapıyorlar diyorsun nete şu anda bakarsan hala bleach karakterlerinin vs konularının ve diğer pek çok şeyin konuşulduğunu görürsün.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık