Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bleach

Animenin nihai amacı esasında mangayı sattırmaktır.Animelerin öncelikli amacı bu değilse nedir.O sebeple manga bittikten sonra animeyi çıkarmamaları olağandır.Manga devam ederken animenin bitmemesi lazımdı.Orada nasıl bir sorun oluştu yapımcı firmalarla bilemiyorum belki de mangaya çok fazla yetiştiği ve artık filler bölümler rağbet görmediği için bitirildi.

Animenin nihai amacı esasında mangayı sattırmaktır.Animelerin öncelikli amacı bu değilse nedir.O sebeple manga bittikten sonra animeyi çıkarmamaları olağandır.Manga devam ederken animenin bitmemesi lazımdı.Orada nasıl bir sorun oluştu yapımcı firmalarla bilemiyorum belki de mangaya çok fazla yetiştiği ve artık filler bölümler rağbet görmediği için bitirildi.
Yayın, reklam ve sponsor gelirleri, onlarca farklı yan ürün satışları, etkinlik gelirleri vesaire. Manga satışının verebileceğinden en az üç kat fazla geliri var animenin.

Dönemlik satış sıralamalarında hep altlardaydı. :(

Bir de böylesi net bir konuda neden şehir efsanesi yayılır ki. Manyak bunlar!

Ek: linkteki tirajlarda da öyleymiş. En son 2011'de ilk 10'a girmiş.
Yazının sonunda aşırı düşük bir noktaya gelmediği söyleniyor.Hatta son arcta bir miktar yükselme dahi yaşamış.Hani satışlar manganın başlangıç dönemindeki noktadan biraz geriye gitmiş gibi birşey son yılında.En popüler olduğu zirve zamanı gibi satmamış sadece.İlk 10 falan filan başka şeylerle alakalı muhtemelen cilt satışlarından bahsediliyor burada.Ve yine ben araştırmadım ama dünyada en çok satan 10. manga olmak az birşey mi ? Hep düşündüğüm gibi bu japon halkı kaliteli eserden pek anlamıyor.Kendi kültürlerinden uzaklaşmış adamlar.Halbuki seiretei yapısı tamamen geleneksel japon kültürünü yansıtıyordu.Kimonolar,kılıçlar bütün o düzen vs...

Yazının sonunda aşırı düşük bir noktaya gelmediği söyleniyor.Hatta son arcta bir miktar yükselme dahi yaşamış.Hani satışlar manganın başlangıç dönemindeki noktadan biraz geriye gitmiş gibi birşey son yılında.En popüler olduğu zirve zamanı gibi satmamış sadece.İlk 10 falan filan başka şeylerle alakalı muhtemelen cilt satışlarından bahsediliyor burada.Ve yine ben araştırmadım ama dünyada en çok satan 10. manga olmak az birşey mi ? Hep düşündüğüm gibi bu japon halkı kaliteli eserden pek anlamıyor.Kendi kültürlerinden uzaklaşmış adamlar.Halbuki seiretei yapısı tamamen geleneksel japon kültürünü yansıtıyordu.Kimonolar,kılıçlar bütün o düzen vs...
Yani adam shinigamileri tamamen Japon yapmış mesela Noblesse öyle mi? :D

Bu da doğru. Zaten manga devam ederken bitirilmişti anime. Orada başka bir sıkıntı var, belli.
Eğer bilmediğimiz başka bir konu yoksa, bana kâr düşüklüğü nedeniyle bitirilmiş olması mantıklı geliyor.

Son zamanlarda 20lere kadar düşmüş. Bu çok ciddi ve bu satışlardan kâr elde edenlerin gözardı edemeyeceği bir düşüş maalesef. Zaten bu yüzden Kubo'yu bitirmeye zorladılar diye biliyorum.

Yayın, reklam ve sponsor gelirleri, onlarca farklı yan ürün satışları, etkinlik gelirleri vesaire. Manga satışının verebileceğinden en az üç kat fazla geliri var animenin.
Şu anda sıfırdan başlayan birine yeni animeyi izletebilirler mi şüpheli ortasından dalmak gibi oluyor.Eskiler için de manga bittikten sonra zaten hikaye bitmiş oluyor ilgi azalıyor kafada bitirmiştir çoğu insan.Okumayan yoktur.Daha neyin reklamını sponsor gelirini yapacaklar üzerinden.Bu tarz sebeplerden dolayı gelmediğini düşünüyorum.Animeyi yeniden çıkarmakta geç kaldılar manga bitmeden çıkarmakta.Üstelik animasyon vs çok titizce yapılan bir animeydi onu şu anda yapmaya kalksalar baya da para dökmeleri gerekir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık