Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bleach: Can't Fear Your Own World

Kubo'nun boşluklarla dolu eğreti mitlerini okumak kaşıntı yapıyor bende. Yine neyin ne olduğu, kimin nereden geldiği, neyin nerede olduğu belli değil.

Eline sağlık, çeviriler için teşekkürler.
Bunlar novelin çevrilmiş hali değil özet bilgiler çevrilmiş bir şekilde.Novelin profesyonel bir türkçe çevirisi yok o yüzden öyle gelmiş olabilir.Normalde karşılıklı diyaloglarla dolu manganın bildiğin yazılı hali novel sadece çizimler yok.

Muhtemelen Kubo eklem - omurga rahatsızlığından dolayı manga olarak veremedi bunları zamanında manga metin olarak devam etmiş gibi çünkü çok belli oluyor.
Novel'in tüm bölümlerine bakmadığım için açıklanıp, açıklanmadığını bilmiyorum. Okuduğum yerde Ruh Kralı'nın neden karşı gelmediği veya tam olarak nasıl ortaya çıktığı açıklanmıyordu diye hatırlıyorum.

@Millennium Wizard 'ın yazdığı gibi de olabilir. Bu sitedeki çevirisi daha düzgün galiba https://missstormcaller.tumblr.com/...t-fear-your-own-world-part-3-full-translation

Szayel Aporro'nun 0 numaralı espada olduğuyla ilgili bir şeyler görmüştüm. O tam olarak ne oluyor ve bu romanda mı geçiyor?
Biraz geç olacak kusura bakma.
0 numara Szayel değil Yammy (Ulqiorra'nın yanındaki çam yarması).
Kendisi salınım yapınca 10 numaradan 0'a dönüşüyor. Özelliği de öfkelendikçe güçlenmesi. Aslında balon biri, Zaraki ve Byakuya fanservis için önlerine konulan biri.

Szayel Aporro'yu 0 olarak nasıl duydun bilmiyorum ama o da son gelen sayıda cehennemin gözeticisi mi ne olmuş.

------------------
Bu novelin Türkçe çevirisi yok mu? Yada çevirebilecek bir babayiğit?

Biraz geç olacak kusura bakma.
0 numara Szayel değil Yammy (Ulqiorra'nın yanındaki çam yarması).
Kendisi salınım yapınca 10 numaradan 0'a dönüşüyor. Özelliği de öfkelendikçe güçlenmesi. Aslında balon biri, Zaraki ve Byakuya fanservis için önlerine konulan biri.

Szayel Aporro'yu 0 olarak nasıl duydun bilmiyorum ama o da son gelen sayıda cehennemin gözeticisi mi ne olmuş.

------------------
Bu novelin Türkçe çevirisi yok mu? Yada çevirebilecek bir babayiğit?
Serinin sıkı takipçisi değilim ama dediği doğru. Serinin fanı bir arkadaşım Szayel'in en güçlü espada olduğunu, sonra kendini ikiye ayırdıktan sonra kademe düştüğünü söylemişti. Novelde geçiyor olabilir bu bilgi.

Romandan spoiler!
Romanda yazana göre, Rangiku'nun içinde Kralın tırnağı varmış ve Azien bunu ondan alıp Houghyoku'ya eklemiş. Animede gördğümüz çocuk Rangiku&Aizen sahnesi aslında buymuş.

Serinin sıkı takipçisi değilim ama dediği doğru. Serinin fanı bir arkadaşım Szayel'in en güçlü espada olduğunu, sonra kendini ikiye ayırdıktan sonra kademe düştüğünü söylemişti. Novelde geçiyor olabilir bu bilgi.
kendini ikiye bölen, bir süre en güçlü espada olduğu düşünülen 1 numaralı espada stark & lilinette. eleman çok güçlü olduğundan etrafındaki herkes ruh gücüne dayanamayıp ölüyor. bir nevi zirvede yanlızlık çekiyor. zayıflara grup olabildikleri için özeniyor. yanlızlıktan kurtulmak için kendi ruhunu bölerek başka kişilikler oluşturabilme gücü elde ediyor. kendini ikiye böldüğü sırada, aizen arkadaşı bulup grubuna davet ediyor ve 1 numarayı ona veriyor.

Szayelaporro Granz zamanında sıfır numaralı Espeda idi ama kendini böldüğü için rütbesi düşürüldü.

Hikayesi şu özetle...

Szayelaporro Granz zamanında bir simyacı olarak orduya çalışıyordu. Ağabeyi Yylfordt Granz ise orduda komutandı. Ağabey kardeşine mahkumlar arasından insan denekler sağlayarak araştırmalarında yardım ediyordu. Ölen mahkumlar hollow oldular ve intikam için Granz Kardeşleri öldürdüler.

Ölen Szayelaporro ne yapsam diye düşünürken ağabeyini yedi ve bir hollow!a dönüştü. Daha sonra Vasto Lorde falan derken Barragan'ın emrine girecek kadar yükseldi. Aizen gelince de Szayelaporro'yu sıfır numaralı Espada yaptı.

Szayelaporro güçlüydü ama hollow olmanın verdiği ilkellik ve vahşilik nedeniyle bilimsel çalışmalarında ilerleyemediğini fark etti. Bu nedenle ağabeyi'nin ruhunu kullanarak hollow içgüdülerini kendinden çıkardı. Böylece Adjuchas olarak sıfır numaralı Espada iken privaron Espeda'lığa düştü. Daha sonra kendini geliştirdi ve sekizinci Espeda oldu.

Novelin baş kötüsü Tokinada Bleach evrenindeki motivasyonu saf kötülük olan tek karakter olabilir. Adam esas günahı öğrenince, kendi kötülüğü için zemin bularak zevkten dört köşe oluyor. Tokinadayı animede görmek isterdim.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık