Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beyazbıyık Korsanları vs. Denizciler (Güncel)

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    72
Bu hale rağmen hala denizciler baskın geliyor. Denizciler'i Garp'ı koysak Garp'ı geç Marineford arc'ında ki denizciler en kötü 2.5 yonkou gücünde. Bu şekilde eşit yapmaya çalıştım.
Sen de haklısın da efsane denizci olmadan olmaz. Kambersiz düğün olmaz hesabı :D

Garp olsa WB'yi alırdı belki de o yüzden koyulmamıştır.
Alabilir mi emin değilim ama çok zorlayacağı kesin :D

Wb amirale dalarken diğer amiraller armut toplayacak yani.İyiymiş.

Amiral tutabilen 3 tane adam falan yok.Jozu tek yiyor,Ace iki tane.Bir tek Marco tutabiliyor ki onunki de saldırı engellemekten öteye gitmiyor.Luffy peşleyen Sakazukiyi durduramayan adamlar Sakazuki kendi peşlerine düşünce Oyaji kurtar bizi diye ağlarlar.

Marco ve Vista hazırlıksız halde Sakazukiye anca ahh dedirtiyor.Yani bu savaşta Amirallere hasar verebilecek tek adam Wb.

Üstüne üstlük korunması gereken bir yer veya kişi olmadığı için herkes savaşacak demektir bu.Sengokunun tek başına bile Wbyi günlerce tutabilecek hem gücü hem yeteneği var.Genç Wbyi nasıl hayal ediyorsunuz bilmiyorum ama genci ile yaşlısı arasındaki tek fark fiziksel güç ve buna bağlı dayanıklılıktır.Yani yaşlısının attığı deprem ile gencinin attığı deprem yumruğu arasında bir fark olmayacaktır.Tek fark meyveyi genç halinin daha efektif kullanması olacaktır.
Ace için amiral tutar diyemem ama Jozu ve Vista rahatlıkla tutar.

- Bi kere Jozu tek yemedi. Dikkati dağıldı. Amiraller çok ölümcül meyvelere sahip özellikle Logia türü olanlar. Sen Aokiji gibi biri karşısında dikkatini dağıtırsan tek yersin tabi. Beyazsakal bile tek darbede ölümcül yara almıştı. Ama dikkati dağılmayan bi Jozu bi amirali uzun süre tutabilir. Marco Nötr'ler.

- Sengoku 2 yıl sonraki hali dedim. Dede versiyonu yani. Saçı sakalı ağırmış çay püskevit takılan Dressrosa'ya takviye kuvvete şort ile gelen herif herif bırak Amirali Katakuri seviyesinde zor çıkar. Kendini salmış yani. O Yüzden Zirve WB'yi uzun süre tutma işinide geç 1 saat tutabilirse şükür.

- Zirve WB ile Yaşlı WB arasında ki farklar saymakla bitmez. Kral Haki'yi rahatlıkla kullanıcak. Silahlanma hakisi muhtemelen daha güçlü olucak. Ace'in yeni tayfaya katıldığı dönemde uykusunda Ace'i hissedebilen adamın Gözlem hakisi Zirve iken nasıldır acaba ? Kalp krizi v.b geçiren bir WB olmayacak. Meyvesini aynı şekilde kullanır ona bişe demiyorum belki 1 tık daha güçlü kullanır ama kalan bütün handikaplarını yitirmiş olacak.

- Marco ve Vista olayına gelirsek her Amiral Akainu'ya benzemez. Ki komutanlardan Amiral almasını bekleyen yok. Orada Marco Kizaruya dalsa 3 gün savaşır sonunda kaybetsede savaşır yani.

Ha konuya gelirsek ben Nötr'üm yorumları görmek için açtım konuyu halada fikrim değişmedi.

Ace için amiral tutar diyemem ama Jozu ve Vista rahatlıkla tutar.

- Bi kere Jozu tek yemedi. Dikkati dağıldı. Amiraller çok ölümcül meyvelere sahip özellikle Logia türü olanlar. Sen Aokiji gibi biri karşısında dikkatini dağıtırsan tek yersin tabi. Beyazsakal bile tek darbede ölümcül yara almıştı. Ama dikkati dağılmayan bi Jozu bi amirali uzun süre tutabilir. Marco Nötr'ler.

- Sengoku 2 yıl sonraki hali dedim. Dede versiyonu yani. Saçı sakalı ağırmış çay püskevit takılan Dressrosa'ya takviye kuvvete şort ile gelen herif herif bırak Amirali Katakuri seviyesinde zor çıkar. Kendini salmış yani. O Yüzden Zirve WB'yi uzun süre tutma işinide geç 1 saat tutabilirse şükür.

- Zirve WB ile Yaşlı WB arasında ki farklar saymakla bitmez. Kral Haki'yi rahatlıkla kullanıcak. Silahlanma hakisi muhtemelen daha güçlü olucak. Ace'in yeni tayfaya katıldığı dönemde uykusunda Ace'i hissedebilen adamın Gözlem hakisi Zirve iken nasıldır acaba ? Kalp krizi v.b geçiren bir WB olmayacak. Meyvesini aynı şekilde kullanır ona bişe demiyorum belki 1 tık daha güçlü kullanır ama kalan bütün handikaplarını yitirmiş olacak.

- Marco ve Vista olayına gelirsek her Amiral Akainu'ya benzemez. Ki komutanlardan Amiral almasını bekleyen yok. Orada Marco Kizaruya dalsa 3 gün savaşır sonunda kaybetsede savaşır yani.

Ha konuya gelirsek ben Nötr'üm yorumları görmek için açtım konuyu halada fikrim değişmedi.
Ace ile Jozu arasında fark var ama Vista ile arasında aman aman bir fark yoktur.Marco ile Jozu arasında farkı ise mangaka gösterdi.Jozu orada tek yemişken Marco lazeri yemesine rağmen hala uğraşıyordu.Aralarında Amiral tutabilecek tek adam Marcodur.O da meyvesinin sınırına gelene kadar tutar.Bu 1 gündür veya 5 gündür bilemem.

Sengoku dede hali ise başka.Mangaka adamı seriden çıkartmak için bildiğin çöktürmüş.Normalde bu kadar çabuk çökmez bir adam ama yine de o hali bile en az sağ kol vardır.Sonuçta bilinen bir hastalığı yok ve daha 2 sene öncesine kadar aktif görevde idi bu adam.Ölü hali ile bile 1 saat tutar Wbyi.Meyvesi tam Wb ile çarpışmalık tasarlanmıs.

H.hakinin bu savaşta bir işlevi olmaz.Keza Wb zaten b.haki kullanabiliyordu.Daha fazla kullabilip kullanamayacağı anca farazi olur.Kabul ederim o ayrı.K.haki konusunda ise hak veriyorum.Squardo olayı çok farklı bir durumda oluştuğundan Wb k.haki kullanamıyor diyorlar ama gayet kullanıyor bana kalırsa.Orada savaşa odaklandığından görmezden geldi veya k.hakisi zayıfladığından kestiremedi durumu.

Eski 3 lü amiral birbirleri ile her durumda denk gibiler.Jozu hazırlıksız yakalyıp anca dudaktan kan getirtiyor,diğer ikisi Sakazukiye anca ah dedirtiyor.Marco ise Kizaruya vurmasına rağmen üstü başı bile pislenmiyor.Aynı darbeye aynı tepkiyi verirlerdi bence.

@Rika

gözden kaçmış.

Wb amirale dalarken diğer amiraller armut toplayacak yani.İyiymiş.

Amiral tutabilen 3 tane adam falan yok.Jozu tek yiyor,Ace iki tane.Bir tek Marco tutabiliyor ki onunki de saldırı engellemekten öteye gitmiyor.Luffy peşleyen Sakazukiyi durduramayan adamlar Sakazuki kendi peşlerine düşünce Oyaji kurtar bizi diye ağlarlar.

Marco ve Vista hazırlıksız halde Sakazukiye anca ahh dedirtiyor.Yani bu savaşta Amirallere hasar verebilecek tek adam Wb.

Üstüne üstlük korunması gereken bir yer veya kişi olmadığı için herkes savaşacak demektir bu.Sengokunun tek başına bile Wbyi günlerce tutabilecek hem gücü hem yeteneği var.Genç Wbyi nasıl hayal ediyorsunuz bilmiyorum ama genci ile yaşlısı arasındaki tek fark fiziksel güç ve buna bağlı dayanıklılıktır.Yani yaşlısının attığı deprem ile gencinin attığı deprem yumruğu arasında bir fark olmayacaktır.Tek fark meyveyi genç halinin daha efektif kullanması olacaktır.
Komutanları yok sayan sensin kardeşim kusura bakma. Ben yazdım kimin kimi tutabileceğini. Boş boş wb teker teker amiralleri alır demedim.

Wb bi amirali alırken kim yardım edecek? Yardıma gidebilecek herkesin eli dolu olacak zaten. En azından 1 tane daha amiral seviyesi bi adam olsa neyse.
________

1- jozu tek yiyecek olsa yenilebilmesi için mangaka dikkat dağınıklığı bahanesiyle uğraşmazdı.
2- jozu'nun denk gelebileceği en ters rakip aokijiydi. Bu savaşta o yok.
3- komutanlar amirallerden tek yiyorsa dof amirallere niye gider yapıyor?
4- ace aokijiyle çarpıştıktan sonra yoluna nasıl devam etti?
5- wb komutanlara amiral tutma konusunda niye güvendi?
6- ace meyve üstünlüğünden+luffy'i kurtarmaya çalıştığından o duruma düştü. Bunu göremeyecek insanlar için Mangaka bu olaydan önce ace'in seviyesini aokiji üzerinde gösterdi ama hala amiralden 2 yedi diyenler var. Pes valla. Luffy bile 2 yemezdi.

Tabi yenemezler ama basbaya amiral tutacak seviyedeler. akainu da bi zahmet sadece "ah" desin. Komutanlar tek atar demedim zaten:D Her darbe ölümcül olsa 5-10 gün nasıl savaşsın bu seviyedeki adamlar.
_______

Korunacak yer olmaması zaten wb'nin en büyük avantajı. Ace'i arkasına aldıktan sonra yarım suratla adayı batırıyordu nerdeyse.

wb'yi günlerce tutacak güç kimsede yok. Genç wb'yi yaşlı sengoku tek başına tutabilecek olsa o kadar korkmazdı adamdan.

Wb'nin yaşlı+hasta+yarı ölü hali en dayanıklı amirali 2 vuruşla indirdi. Hayal gücüne gerek yok.

Ace ile Jozu arasında fark var ama Vista ile arasında aman aman bir fark yoktur.Marco ile Jozu arasında farkı ise mangaka gösterdi.Jozu orada tek yemişken Marco lazeri yemesine rağmen hala uğraşıyordu.Aralarında Amiral tutabilecek tek adam Marcodur.O da meyvesinin sınırına gelene kadar tutar.Bu 1 gündür veya 5 gündür bilemem.

Sengoku dede hali ise başka.Mangaka adamı seriden çıkartmak için bildiğin çöktürmüş.Normalde bu kadar çabuk çökmez bir adam ama yine de o hali bile en az sağ kol vardır.Sonuçta bilinen bir hastalığı yok ve daha 2 sene öncesine kadar aktif görevde idi bu adam.Ölü hali ile bile 1 saat tutar Wbyi.Meyvesi tam Wb ile çarpışmalık tasarlanmıs.

H.hakinin bu savaşta bir işlevi olmaz.Keza Wb zaten b.haki kullanabiliyordu.Daha fazla kullabilip kullanamayacağı anca farazi olur.Kabul ederim o ayrı.K.haki konusunda ise hak veriyorum.Squardo olayı çok farklı bir durumda oluştuğundan Wb k.haki kullanamıyor diyorlar ama gayet kullanıyor bana kalırsa.Orada savaşa odaklandığından görmezden geldi veya k.hakisi zayıfladığından kestiremedi durumu.

Eski 3 lü amiral birbirleri ile her durumda denk gibiler.Jozu hazırlıksız yakalyıp anca dudaktan kan getirtiyor,diğer ikisi Sakazukiye anca ah dedirtiyor.Marco ise Kizaruya vurmasına rağmen üstü başı bile pislenmiyor.Aynı darbeye aynı tepkiyi verirlerdi bence.

@Rika

gözden kaçmış.
Marco'nun hala uğraşması saldırıdaki farkı gösterir. Aokiji Jozuyu tümden donduruyor üstüne kolunu kaybetmesine sebep oluyor. Kizaru ise lazer atıp deliyor. Bu iki saldırı aynı olsa hak veririm ama hangisi daha ölümcül desen hangisi daha bitirici desen Jozu'ya karşı Aokiji'nin ki derim. Ki Marco o ilk 2-3 lazeri yediğinde gözleri kararmıştı Meyvesini açmasa devam ettiremezdi.

Meyve konusunda haklısın Sengokunun Şok Dalgaları WB'nin Depremlerini karşılar. Ama öyle çöken bi Sengokuyu Zirve WB kolayca ekarte edebilir. 1 Saat bile zor görüyorum ben.

Kral Hakinin bütün işlevlerini gördüğümüzü sanmıyorum bu sebepten ki Kral Hakisini etkin bi şekilde kullanan karakterleri gördüğümüzden 1 tık daha güçlü değerlendiririm genelde. Çünkü ilerde öyle bi işlevi çıkacakki hepimiz diyeceğiz ki bu Hakinin farkı buymuş. Yoksa Sadece zayıf iradeli adamları bayıltan Hakiyi birinde görünce neden Amiral seviyesi adamların ağzı açık kalsın ki ?

Silahlanma Hakisine gelirsek Garp'ın ''Son Zamanlarda Gücüm Düştü'' Lafından ve Rayleigh'in Kara Kral lakabını Gençliğindeki Silahlanma Hakisine bağlamaktan yola çıkarak bir insan yaşlandıkça zirve dönemindeki gibi Silahlanma Hakisi kullanamayacağını Silanlanma Hakisinin zayıfladığını düşünüyorum. Bu sebepten Zirve WB'nin Silahlanma Hakisinin daha güçlü olacağını düşünüyorum.

3'lü Amiraller denk. Ona lafım yok savaşsalar kimin alacağı belirsiz. Ama hepsinin ustalaştığı yanları var. Mesela Kizaru meyvesinden kaynaklı hız temelli savaşırken Aokiji farklı savaşıyor. Akainu'un ise Dayanıklılık ve Zırh Hakisinde ustalaştığını düşünüyorum. Diğer Amirallerden farkının Zırh Hakisinin daha güçlü olduğunu ayrıca genel olarak daha dayanıklı olduğunu düşündüğümden her Amiral Akainu gibi değil dedim. Orda kestikleri Akainu değilde Kizaru olsaydı sadece ''Ah'' lafıyla kalmazdı Kizarunun ağzından çıkan laf bence. Sebebi ise Kizaru Zırh Hakisi veya Dayanıklılığıyla değil Hızıyla ön plana çıkması.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık