Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beş Kadim İnsan Değil mi?

Teori Nasıl?

• İyi

Kullanılan: 7 63.6%
  • Kötü

Kullanılan: 4 36.4%

• Kullanılan toplam oy
    11

Bölüm 395: Profesör Clover 5 Kadimle Konuşuyor

One Piece'in 395.sayısından beri gördüğümüz bu 5 Kadim ile ilgili gizem hala devam ediyor. Özellikle Aziz Saturn'un şeytan çemberiyle sahneye giriş yapması bizi meyve etkisine götüdüydü. Lakin One Piece 1104'te Saturn Vegapunk'un hatası karşısında ise İnsan kaynaklı bir hata dar görüşlüsün Vegapunk demişti.

Bölüm 1104: Aziz Satürn Vega ile konuşuyor.

Burada Satürn kendini insan olarak görmüyor mu?

Şimdi herkesin aklına tüm kutsal ejderlerin tanrı diye anıldığı için öyle söylediğini düşünecek ama ben ise tamamen başka düşünüyorum. Evet 20 Krallık birleşti doğru ama bu 20 Krallık içinde neden 6 Krallık baskın ya da daha doğrusu neden 1 Krallık diğerlerinden daha baskın

Benim Teorim ise şu

İmu Nika'nın güç eşitsizliğine karşı kendi güç ekibini oluşturmak ve bir nevi Nika'yı yenerek ortadaki eşitsizliği dağıtmak istiyordu. Daha sonra ise bu 20 büyük Krallık birleşerek Nika'ya karşı savaştılar ve Nika o zamandan gelecek yüz yıl zamana doğru yollandı. Ama İmu ise kendini hala güçsüz görüyordu özellikle Kraliçe Lili kendisi dışında diğer 18 Krallığın tek birleşim noktasıydı bu yüzden bunu kaldıramadı. Kraliçe Lili bu durumu fark etti ve diğer krallıklara ise herkes kılıcını bu büyük tahtın yanına gömsün böylece hepimiz eşitiz mesajı verdi.

Bölüm 907: Boş taht odası ve önündeki Kılıçlar

Kraliçe Lili daha sonra Imu'yu incelediğinde Big mom gücü gibi güç kullanarak şeytan üretmeye başladığını farkeder. Her taraf çok ağır pis bir koku alır. Diğer kutsal ejderler bu kokunun sebebini merak eder. İmu ise bunun çözümü olarak ise " bizler sıradan insandan üstünüz bu yüzden bunların pis kokusu geliyor" der. Ve kutsal ejderlere özel bir kostüm yapılır böylece İmu'nun yaptığı deneyler göz ardı edilecek ve suç alt topluma atılacaktı.

İmu deneyini başarmak üzere iken Lili'nin fark ettiğini anlar ve onu öldürmek ister. Lili ise gözlem hakisiyle geleceği fark edip önden mesajını kendi halkına ulaştırmayı başarır.
Lili krallığına varamadan mesaj gelir ve Alabasta artık kutsal ejderlikten çekilmiş ve Kraliçe Lili'nin soyundan devam etmeye karar verilmiştir.

Peki bu 5 gorosei nedir?

Bunlar şeytan meyvesinden öte şeytanın kendi gücünden yaratılmış 5 kişidir. Bunlar ne kadar hasar alsa bile karanlık şeytanımsı güç ile sürekli yenilenme yapacaktır.
Özellikle satürn'ün yenilenmesine bakın

tamamen siyah alevimsi yapıyla eski haline dönmeye devam ediyor. 5 gorosein insan değil 5 şeytandan oluştuğunu düşünüyorum.

Neden Nika'dan Korkuyorlar?

Her ne kadar çok güçlü ve sürekli yenilebilir yapıda olsalar bile onları yaratan Imu'nun bunları kendi korkusundan yarattı. Böylece tanrılarının korkularına sahipler. Luffy henüz Nika'ya tamamen hakim değil. Özellikle Luffy'nin göğsünden çalan davul sesi bunların en büyük zayıf noktası. Bu zayıf nokta ile bir anlık saldırı ile şeytanlar yok olabilir. İlerde umarım bu teorimden daha güzel bir durumla karşılaşırım.

Bence gorosei ve kutsal ejderler normal insan. Uzun yaşamlarının nedeni sonsuz gençlik ameliyatı. Bu ameliyat hawkingin ve bigmom un meyvesi gibi çalışıyor olabilir. Birçok insanın ruhunu tek bir insanın ruhunu beslemek için kullanılıyor. Hasar alınca hawking in kuklaları gibi içindeki ruhlar azalıyor. İçindeki ruhlar sınırlı oldugundan tehlikeli hiçbir olaya direk bulaşmıyorlar. Ruhu yaşlandıkça eklenmiş yüzlerce ruhtan güç emiyor bu şekilde yüzlerce yıl yaşıyorlar. Peki böyle bir yöntem varsa niye sadece 6(imu ve goroseinin bu yöntemi kullandıgı varsayorum) kişi için kullanıldı. Bir lawın meyvesi sürekli dünya hükümetinin elinde olmadıgından olabilir iki kullanıcılarında derin bir tibbi bilgi olmadıgından ameliyatı yapamayabilir. Ve dünyada dolaşmak denizciler için bu kadar kolay olmadıgı için o meyveyi bulmakta kolay olmamıştır. Yani sınırlı sayıda ellerine geçtiğinden sınırlı sayıda insana uygulanmıştır. Peki bu ameliyatı kimlere yapıyorlardır. Bu ameliyatı soykırım etkinliklerinde uzun süre birinci olan kişiye yapıyor (5 10 etkinlikte birinci olan kişiye uygulanabilir. Yani meyveyi law değilde denizciler alsaydı garlingde bir gorosei olabilirdi. Bundan dolayı 5 yaşlı değilde 6 yaşlı olarak sayılabilirlerdi.

-----
Eskiden bir mesaj yazmıştım ama bulamadım, Twitter'da gezen bir teoriyi çevirmiştim.
Teoriye göre IMU ile Nika aynı güçlere sahip fakat zıt varlıklar.

IMU evinde hapis bir küçük çocuk ve hayaliyle birden fazla karakter yaratıyor. Bunlar Gorosei.
O hikayeyi bilen varsa linki koyarsa sevinirim.

--- Buldum

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık