Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Bepo

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Sevimli ve de güçlü.

    Kullanılan: 30 44.1%
  • Kızların odasına koyduğu oyuncak ayının konuşan hali.

    Kullanılan: 38 55.9%

  • Kullanılan toplam oy
    68

Bepo bir mink ayısıdır ve Trafalgar D. Water Law'un kaptanlığını yaptığı Kupa Korsanları'nın rotacısıdır. Şu an diğer tayfa üyeleri ile birlikte Zo'da bulunmaktadır.

Görünümü

Bepo, mink ırkına mensup beyaz kürklü bir ayıdır. Üzerinde Kupa Korsanları'nın simgesi olan turuncu renkte bir tulum giyer. Ayaklarında kahverengi botlar vardır. Keskin dişlere ve pençelere sahiptir. Normal bir ayı iriliğindedir, doğal olarak birçok insandan daha uzundur.

Kişiliği

Bepo oldukça hassas bir ayıdır. İnsanlar onun konuşan bir ayı olduğuna vurgu yaptığı zaman hemen depresyona girer ve karşısındaki kişiden özür diler. Bu hassasiyeti Boa Hancock'un onu "canavar" olarak nitelemesinden sonra açık şekilde görülmüştür. Tayfa üyeleri de Amazon Lily'de dişi ayı olup olmadığı konusunda geyik yaparak onu üzmüştür. Diğer tayfa üyelerinin aksine zayıf bir iradeye sahip olsa da, Silvers Rayleigh'in Haki patlamasından etkilenmemiştir. Bepo genelde ezik olarak nitelendirilen bir tiptir.

Yetenek ve Güçleri

Mink Kabilesi üyesi olan Bepo, diğer minkler gibi doğuştan bir savaşçıdır. Ancak diğer ırkdaşları gibi Elektro tekniğini kullanıp kullanamadığı bilinmemektedir.

Değişik bir dövüş stili vardır. Hareketleri daha çok, prensibi olan bir dövüş sanatını andırır. Birçok Denizci askerini tekmeleri ile saf dışı bırakmıştır. Ancak bir Pacifista'ya da tekme atmış, fakat bacağını yaralamıştır.

Bağlı olduğu korsan tayfasının rotacısı olduğu için, denizlerde yolculuk yapmak konusunda bilgilidir. Rotacılık konusundaki yetkinliği tam olarak bilinmemekle birlikte, tayfasına Grand Line'ı geçirebildiğinden yetenekli olduğu düşünülebilir. İlginç bir şekilde hiçbir zaman Seyir Belirleyici kullanırken görülmemiştir. Harita çizimi konusunda iyi olduğu söylenebilir. Dressrosa ve Green Bit'in haritasını çizmiştir. Ancak Nami, Bepo'nun çizim ve rotacılık yeteneklerinin kendininkinden çok geride olduğunu ifade etmiştir.

Ek Bilgiler

- Bepo'nun kafasının arkası, Law'un aranma posterinde görünmektedir. Benzer bir durum, Monkey D. Luffy'nin aranma posterinde yer alan Usopp olayında da vardır.

- Bepo, Tony Tony Chopper'dan sonra serideki bilinen en düşük ödüle sahip kişidir.

- Bepo, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 33. sıradadır.

- Bepo seride gösterilen ilk minktir. Ancak ait olduğu tür, gösteriminden 307 bölüm sonra öğrenilmiştir.

- Bepo'nun doğum günü 20 Kasım, yani Kürk Günü'dür.

Künye

Adı: Bepo
Okunuşu: Bepo
İngilizce Adı: Bepo
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 498, Anime 392
Bağlantısı: Kupa Korsanları
Unvanları: Korsan, Rotacı, Muhafız yardımcısı
Yaşadığı Yer: Zo (Eski)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 20 Kasım
Ödülü: 500 Belly

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Bepo
Çeviren: Smoker
Yayınlandığı Site: www.korsanfan.com
 
Kutup ayısına tulum giydiren Oda'yı kınıyyorum!

Bu arada aklıma hep kung fu pandayı getirir. Hangisi daha önce tanıtıldı bilmiyorum gerçi :D
 
Son düzenleme:
Aslında severim ama Carrot kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum. Birde bunu kim rotacı yapmış, mink ne anlar rotacı olmaktan.
 
Hiç sevmediğim biri. Animeden kaynaklı sanırım. Ayyaaa diye bağırdığında ağzına geçiresim geliyor.
 
Trao ileri de yonko olursa bu ayı ikinci adamı olacak:oleyo: İşte bu yüzden Trao yonko olamayacak. Geyik karaktere benziyor. Gücü de kendince yeterli olsa gerek. Ama sempatik ayı bence. Carrot gibi yılışıklar hariç minklerin genelde çoğu sempatik, sevimli zaten. Ellerine sağlık.
 
Güç olarak öne çıkmasada sempatik bi arkadaş . Perona bunu görse hayalindeki ayıyı bulur yazık kız bir türlü sevimli bi ayıcık bulamadı kendine:D
 
Eline sağlık. Seride eğlenceli sempatik karakterlerden birisi. Animede PX'e karşı savaşırken Kid korsanlarına '' Hikome Kid Kaizokudan '' diyerek savaşa dahil olmasıda ayrı bir havalıydı.
 
Eline sağlık. Daha çok eğlence unsuru olan bi karakter :) Güçsüz değil ama çok da güçlü de değil :)
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık