Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Benn Beckman'ın Seviyesi

Benn Beckman'in Seviyesi

• Kata'dan fazlası yoktur.

Kullanılan: 22 11.1%
  • Amiral ile dövüşebilir ama yenemez.

Kullanılan: 38 19.1%
  • Amiral ile dövüşür, duruma göre yenebilir.

Kullanılan: 53 26.6%
  • Amiral ile dövüşür, hatta Amiral'i epey zorlar.

Kullanılan: 28 14.1%
  • Kaptanı Şanks ile arasındaki fark Luffy ve Zoro gibidir.

Kullanılan: 58 29.1%

• Kullanılan toplam oy
    199
“If the cheerful party lover Shanks is the ‘sun’, then Beckman is the ‘moon’ that quietly express his dignity.”
Bu Güneş ve Ay benzetmelerini oldum olası sevmemişimdir. Gerçek Güneş ve Ay kıyaslaması mı yapıyor, işlevlerini mi kast ediyor, insanlık üzerinde bıraktığı etkiyi mi baz alıyor...

Gerçi hepsinin sonucu aynı ). Güneş daima, Ay'dan kat kat büyük ve güçlü. Gece ve gündüz yarışında bile kazanan Güneş. Dünya Güneş'e sırtını döndüğünde Ay'ın üzerindeki Güneş yansımasını görüyor.

Ben şimdi burdan anca son seçeneği mi çıkarayım, ilk seçeneği mi çıkarayım, saçma bir metafor hatası deyip kendimce bir cevap mı vereyim bilemedim...

Bu Güneş ve Ay benzetmelerini oldum olası sevmemişimdir. Gerçek Güneş ve Ay kıyaslaması mı yapıyor, işlevlerini mi kast ediyor, insanlık üzerinde bıraktığı etkiyi mi baz alıyor...

Gerçi hepsinin sonucu aynı ). Güneş daima, Ay'dan kat kat büyük ve güçlü. Gece ve gündüz yarışında bile kazanan Güneş. Dünya Güneş'e sırtını döndüğünde Ay'ın üzerindeki Güneş yansımasını görüyor.

Ben şimdi burdan anca son seçeneği mi çıkarayım, ilk seçeneği mi çıkarayım, saçma bir metafor hatası deyip kendimce bir cevap mı vereyim bilemedim...
Karakter olarak genellikle Shanks çok neşeli, vurdumduymaz vb. bir yapıdayken Beckman ise bunun aksine daha ciddi, katı bir karakter gibi düşün. O anlam çıkıyor. Biraz Luffy ile Zoro'nun karakter yapısına çıkıyor. Luffy'yi gören çoğu kimse onun tehdit olacağını düşünmüyorken Zoro daha ciddi bir hava etrafa yayıyor.

Valla ben 2'nci maddeyi işaretledim. Luffy-Zoro maddesi de farklı bir noktaya çıkmıyor.

Sıcak soğuk ilişkisi. Shanks güneş gibi sıcakkanlı, benn ise ay gibi soğuk ve ciddi demek istiyor.

Karakter olarak genellikle Shanks çok neşeli, vurdumduymaz vb. bir yapıdayken Beckman ise bunun aksine daha ciddi, katı bir karakter gibi düşün. O anlam çıkıyor. Biraz Luffy ile Zoro'nun karakter yapısına çıkıyor. Luffy'yi gören çoğu kimse onun tehdit olacağını düşünmüyorken Zoro daha ciddi bir hava etrafa yayıyor.

Valla ben 2'nci maddeyi işaretledim. Luffy-Zoro maddesi de farklı bir noktaya çıkmıyor.
Bilemiyorum kardeş. Öyle düşününce de olmuyor ki olay. Güneş; eğlence ve ciddiyetsizlik, ay; ciddiyet ve katılık eşleşmesini kim neye göre vermiş, ay şekilden şekile girebilen, arada bir kaybolan, bazen büyüyen bazen küçülen eğlenceli bir hava veriyor bana, güneşse sürekli orda kımıldamıyor, saatlerce tepeden bakıyor, yazın küfrettiriyor, bazen gıcıklığına yanık bırakıyor.
Yani kim neye göre bunları benzetmiş. Ben bayağı sorgularım bu konuyu yani. Boşver.

2. Seçeneğe gelince. O seçenek bütün sağkollar için böyle zaten. Baksana Zoro bile ufaktan ufaktan amirallere diklenmeye başladı. Gerçi Sanji de yonkou gemisine yaptı o işi de mesele sadece sağkolluksa bu seçenek hepsi için aynı.
Ama Benn Beckman için Shanks'ın rivali diyorlarsa bu seçenek de bi uymuyor hani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık