Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Battle Royale

Benim çevirimden okuduysan, nefret edilmesi için çevirisine ek özen göstermiştim o karakterin.
Senin çevirinizden okudum tüm bölümleri. Shogo iyi ki öldürmüş,Shuuya'nın öldürmesi daha iyi olurdu ama... Yoshi'nin intikamını o almalıydı.

Hahaha :d Farketmedim ama konuşması biraz farklı gelmişti.

Biraz sorulara boğdum seni kusura bakma ama bu da son sorum olsun:

Shuuya karakterinden nefret ediyor musun?

O da Liar Game'de ki Nao gibi hep aynı şeyleri söylüyordu. Seninde Nao'dan nefret ettiğini bilince bu soruyu da sorasım geldi. :D

Senin çevirinizden okudum tüm bölümleri. Shogo iyi ki öldürmüş,Shuuya'nın öldürmesi daha iyi olurdu ama... Yoshi'nin intikamını o almalıydı.

Hahaha :d Farketmedim ama konuşması biraz farklı gelmişti.

Biraz sorulara boğdum seni kusura bakma ama bu da son sorum olsun:

Shuuya karakterinden nefret ediyor musun?

O da Liar Game'de ki Nao gibi hep aynı şeyleri söylüyordu. Seninde Nao'dan nefret ettiğini bilince bu soruyu da sorasım geldi. :D
Evet. Özellikle o iki salak kızın arkasından koştuğu için ölmeyi hak ediyordu. Şansına Shogo'ya denk geldi de, kurtuldu.

Seri hakkındaki yorumum;
Çok sevdim. Sürükleyici. Seinen gibi seinen, iyi ki uzun zaman okumamışım da şimdi okuyup tadına bakmışım. Daha önce bu tarz konsepte sahip pek çok yapımı tükettim ama bu yapım daha bir özeldi. Özellikle karakterlere ve karakterlerin psikolojilerine yüklenmeleri, yapımı özel yapan en büyük nedenlerden.

Şimdi spoiler kısmına gelelim...!

Kiriyama...

Ne diyeceğimi bilemiyorum kendisi hakkında, sövülmeyi de hak ediyor, övülmeyi de. Adam normalde çok zeki, iyi niyetli, duygusal yönden tamamen normal, zengin bir ailenin çocuğu. Buraya kadar sıkıntı yok, eleman kaza geçiriyor, duygularını(hüzün, sevinç, acı, bütün duygular) kaybediyor ama karşılığında aldığı şeyler; ölümsüzlük(kafasından iki kere vuruldu, tam dibinde bina yok eden bomba patladı-binadan eser kalmadı ama paşamız hala hayatta), ışınlanma(her yerde ortaya çıkıyor, net olarak ışınlandığı kısımlarda mevcut. Mim'in bombasını yeyip de kamyonun içine ışınlanması gibi), sınırsız mermi(gta'daki hileleri tek tek yazmış mübarek), bütün skiller 99(dövüş sanatları(hepsi), uçuş, silah kullanma(bilhassa uzi)), sınırsız öğrenme(karate nasıl yapılır isimli kitabın sayfasını görmekle karate yapmaya başlıyor), bütün bilgilerde bilim adamı seviyesi bilgiye sahip olmak, cerrahlık, sanat. Yani yapamayacağı tek şey, daha önce görmediği şeyler. Onları da gördüğü gibi yapmaya başlıyor. Kısacası, aşırı plotarmorlu, powerupı köklenmiş bir villain. Bu elemanı adadan çıkar, seride bug kalmıyor, daha düzgün bir seinen serisi haline geliyor. Ayrıca; ULAN DİBİNDE ATOM BOMBASI PATLADI, EVİN ATOMU KALMADI, NASIL ÇİZİKSİZ KURTULABİLİRSİN! NİYE MERMİN BİTMİYOR OLUM BU NEDİR LAN!? BİR ŞEYİ DE YAPAMA BE!

Neyse, buglu kiriyamayı geçersek, gayet okunaklı, mantıklı, yerli yerinde, derli toplu bir seinen seri. Favori karakterim Mim reis. Bu adam öyle billurludur ki buglu kiriyama olmasa, orada bütün hükümet köpeklerini öldürecek, adadaki herkesi kurtaracak, büyük bir isyanın fitilini ateşlemiş olacak ve hatta belki de mevcut yönetimdeki köpekleri devirecek ve yeni bir düzen getirecekti. Öyle billurludur ki hükümet köpekleri bile itiraf eder. Adam gübreden atom bombası yapıyor, düşünün gerisini.

Diğer bir can alıcı nokta, Kawada reis. Bu adam baştan beri şüheli idi. Yani aslında malum şeyi yapıp gerçekten hain çıksaydı, işte o zaman şaşırmazdım. Bunun gibi mantıksız, tahmin edilebilir bir şey yerine, tasmanın bilgilerini çözüp sağlam bir planla kaçmalarını takdir ettim.

Son olarak; ilk bölümden son bölüme kadar niye bir adet yarışmacı dahi tasmaya dokunmadı veya ondan kurtulmaya çalışmadı, bunu da anlamış değilim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık