Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Battle Royale

Gelecekte bir gün, rastgele okullardan, rastgele öğrenciler Battle Royale isimli bir oyuna katılmaları için seçilirler. Oyunun tek bir kuralı vardır: Üç gün içerisinde bu öğrencilerden sadece bir tanesi hayatta kalabilecektir, kalanları ise acılı bir ölüm beklemektedir. Her öğrenciye çeşitli silahlar verilir, gönderildikleri adanın çeşitli yerlerine de silahlar yerleştirilir. Başta olanlara anlam veremeyen öğrenciler işin ciddiyetini anladıklarında ise, en yakın arkadaşlar bile birbirlerine düşman olacaktır. Verilen sözlerin bozulduğu, herkesin birbirine ihanet ettiği bu ortamda, iki öğrenci birbirlerine olan aşklarını itiraf edecek ve bu ölüm oyunundan birlikte kurtulmaya çalışacaklardır.

Öncelikle seriye ait aynı isimli bir film vardır. O film ve bu manga aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır. Seri toplam 15 cilt, 119 bölümden oluşmaktadır. 2000 yılında başlamış ve tamamlanması 5 yıl sürmüştür.

Bu kısım oldukça önemli, çünkü manganın içeriğinden bahsedeceğim. Öncelikle seride şiddet, vahşet ve cinsellik en uçlarda yaşanıyor. Mangaka çizerken gözünü budaktan sakınmamış. Filmi bile çıktığı yıl dünyanın birçok ülkesinde yasaklanmış, izin verilen ülkelerde de sansürlü şekilde vizyona sokulmuştur. Seri +21 yaş grubuna hitap eder. Birkaç bölümü benim bile kanımı donduracak cinsten vahşet sahneleri ile dolu. Seriyi Mugen no Juunin ile birlikte götürmeye çalışacağım, haftada bir olmasa da, iki haftada bir cilt veririz muhtemelen.

Serinin içeriğine dair birkaç sayfa paylaşacağım. Midesi hassas olan arkadaşların bakmamasını tavsiye ederim.

Survivor tarzı dizler pek sarmıyodu fakat bu konsepti mangada görünce dilim tutuldu.Gerçekten çok güzel bir eser özellikle açlık oyunları tarzı yapımları seviyorsanız bu seri ondan çok daha güzel bir eser.Sabırsızlıkla bekliyorum kesinlikle okumak isteyeceğiniz serilerden bir tanesi.

''Yaşamak için öldür,Öldürmek için yaşa'' vb. temalı mangaları severim,sayarım,okurum. Türkçeye kazandırılmasını manevi olarak destekliyorum.

Kesinlikle harika bir eser yani benki bir Berserk fanıyım lakin bu survivor tarzını mangada bu kadar iyi çizimler ve güzel bir hikaye ile görünce hayran kaldım.Berserk'in yeri kalbimde ap ayrıdır tabiki :).Fakat bu mangaka survivor konseptini smoker'ın da dediği gibi çizgisini hiç esirgemeden seriye yansıtınca gerçektende çok güzel bir eser çıkmış.Mutlaka arşiv yapılması gerekilen serilerden.

Tanıtımı okuyunca birden; "Açlık Oyunları" adlı kitabı okuduğum zamanlar aklıma geldi, ancak bu ondan çok daha önce çıkmış.

Ek olarak cinsellik önemli bir unsur kuru kuruya vahşet gitmiyor.

Şimdiden kolay gelsin arkadaşlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık