Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Bartolomeo'nun Gücü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dövme bir cisim veya ona benzer bir şey değil ki ona meyve yedirilsin.Kılıç veya top atar bunlar hep cisim.Ama dövme cildinin renklendirilmesi ile oluşan bir yazı veya resimdir.Buna meyve yedirmek cilde meyve yedirmek gibi bir şey olur.Olmaz demiyorum ama olursa çok zorlama bir meyve olur.

Dövme bir cisim veya ona benzer bir şey değil ki ona meyve yedirilsin.Kılıç veya top atar bunlar hep cisim.Ama dövme cildinin renklendirilmesi ile oluşan bir yazı veya resimdir.Buna meyve yedirmek cilde meyve yedirmek gibi bir şey olur.Olmaz demiyorum ama olursa çok zorlama bir meyve olur.
Dövmenin mürekkebine meyve işlenmişse, mantığa oturur.

Barto'nun dövmesinin şekli değişiyor da üstelik :
705.son karedeki dövme şekline bakın:

Birde ilk sayfadaki dövme resmine.
Birde göz yanındaki çizgiler bile hareket ediyor gibi bir manga karesinde kaybolmuştu adamın daha çok dövmesi var bence.

Bence dövme meyvesi yemiş ve o dövme mürekkep gibi hareket edip saldırının önüne geçiyor.

Birde göz yanındaki çizgiler bile hareket ediyor gibi bir manga karesinde kaybolmuştu adamın daha çok dövmesi var bence.

Bence dövme meyvesi yemiş ve o dövme mürekkep gibi hareket edip saldırının önüne geçiyor.
Buda gerçekten ince bir detay.. Bunun dışında böyle bir şey söz konusu ise çok çok etkili bir savunma meyvesi var ne kairoseki kelepçeler işler ne de yeterince haki yüklenmemiş kılıç darbeleri.

Deli Paşa

Top atıcıya da yedirdiler.
Havan topu'na yedirilmişti. Z tanıtım bölümlerindeki lama, değil mi?

Peki meyve'nin gücü ne olabilir? Onun için bir teorin var mı? En azından türüne dair bir tahminin vardır. Daha önce cansız maddelere Zoan'dan başka meyve yedirilirse işe yaramaz demiştiniz. Bu meyve pek zoana benzemiyor. Paramecia veya Logia kaldı geriye. Logia'dan çok Paramecia'ya benziyor gibi. O zaman Paramecia meyveler de cansız meyvelere yedirilebilir sonucu çıkar.

Dövme meyvesini başta ben de düşündüm, ama turnuvaya katılması mantıksız geldi. Üstelik Moriah'ın meyvesinin neredeyse aynısı oluyor.

Havan topu'na yedirilmişti. Z tanıtım bölümlerindeki lama, değil mi?

Peki meyve'nin gücü ne olabilir? Onun için bir teorin var mı? En azından türüne dair bir tahminin vardır. Daha önce cansız maddelere Zoan'dan başka meyve yedirilirse işe yaramaz demiştiniz. Bu meyve pek zoana benzemiyor. Paramecia veya Logia kaldı geriye. Logia'dan çok Paramecia'ya benziyor gibi. O zaman Paramecia meyveler de cansız meyvelere yedirilebilir sonucu çıkar.
O lama fillerdi. Benim dediğim Lassoo. Arabasta'daki top atıcı köpek.

Yukarıda yazdım. Mürekkebe Kan Meyvesi yedirilmiştir, Bartolomeo da o yüzden bu hale gelmiştir.

Dövme meyvesini başta ben de düşündüm, ama turnuvaya katılması mantıksız geldi. Üstelik Moriah'ın meyvesinin neredeyse aynısı oluyor.
Belki oraya bir yonkou tarafından yollanmıştır ,Barto'nun dövmesi Moria'nın gölgesi gibidir ama dövme şekil değiştiriyor kişiyi yutup saldırlarını emiyor tıpkı Spiderman'daki venom'un yapısı gibi bişeydir .

Böyle bir şey çıkarsa Oda hazretlerinin hayal gücüne ve uçukluğuna derinden saygı duyarım. :D

Mürekkebe yedirip vücuda işlemek mantıklı yaklaşım. Dövme meyvesi diye bir şey yemiş olması da ihtimal dahilinde.
Ben fikir yürütemedim bu konuda henüz ama basit bir şey çıkmayacağına eminim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık