Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Bartolomeo'nun Gücü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Monkey :D Luffy

bu meyve olayını çok karıştırdılar aralarında bir fark kaldı o farklan çok iyide oldu çokta güzel iyi oldu

CC'nin Kaido'ya verdiği meyveler zoan değilmiydi? Dünyada bilindik 1 milyondan fazla hayvan türü varmış. Zoan için yetenek üretmek zor olmasa gerek...Ben hala onun bir çizim hatası olduğunu ya da en kötüsü kullandığı meyvenin onun vücudunu orjinal haline getirdiğini düşünüyorum. Meyvesi de darbeye yansıtan olacak bence (Tabi meyve yemişse.Eğer yemişse sırf spor olsun diye turnuvaya katılmış olabilir :D). AYNA meyvesinde hâlâ ısrar ediyorum.
Öyle bir meyve olsaydı yansıttığı için kizaru'nun antisi olurdu heralde.

icdedpeople

Smiley H2S gazının meyve yedirilmiş hali değil mi? Demek ki bırak sıvıyı, gaz bile meyve yiyebiliyor.

"One year later, when Caesar returned to the destroyed island, he condensed the H2S gas from the experiment and "fed" it the Sara Sara no Mi, Model: Axolotl, thus creating Smiley. He then locked up Smiley for three years, which brings it to present day."

Kaynak: Wiki

Onlar katı madde ama arada fark var. Sıvı bir şeye yedirmek saçma olur çünkü hangi meyveyi yerse yesin logia gibi olur.

@Tensei'nin dediği gibi dövmelere mürekkeplere yedir meyveyi onlarca şeytan meyvesi gücün olsun. Teach olmanın farkı ne o zaman?
Smiley'de gaz o nasıl yedi peki ?
Smiley varsa oda olur. ama dediğim gibi büyük ihtimal Zoan tipi olmalı bilinç kazanması şart yoksa olmaz gibime geliyor.

bu tarz meyvelerin kontrolü de zor malum Smily yine örnek o bakımdan kan emen slük felan olayı mantıklı geliyor bana !

ek olarak 1.000 tane meyvede yiyemezsin 2-3 benzer çıkar misal Slük olmazda Yarasa olur Kan ile beslendiği için ama 2-3 daha fazla bulamazsın ki zaten 2-3 tane olabilicek meyve varken bu şekil kullanmayı akıl etmek üstüne akıl edip birde yapabilmek var.

Terminatör 2'de T1000'in şekil değiştirebildiğini öğrenen John, Terminatör'e T1000'in neden sigara paketi veya bazukaya dönüşmediğini soruyordu da Arnold açıklamasında bazı sınırlar olduğundan bahsediyordu. Bu nesnelere meyve yedirme olayında da mutlaka bazı sınırlar olması lazım. Parmaklarına 10 tane meyve yemiş yüzük tak, 10 tane meyve yemiş gibi olursun. Madem böyle bir kolaylık vardı o zaman biz BB'nin birden fazla meyve yemesine fazla takılmışız.

Terminatör 2'de T1000'in şekil değiştirebildiğini öğrenen John, Terminatör'e T1000'in neden sigara paketi veya bazukaya dönüşmediğini soruyordu da Arnold açıklamasında bazı sınırlar olduğundan bahsediyordu. Bu nesnelere meyve yedirme olayında da mutlaka bazı sınırlar olması lazım. Parmaklarına 10 tane meyve yemiş yüzük tak, 10 tane meyve yemiş gibi olursun. Madem böyle bir kolaylık vardı o zaman biz BB'nin birden fazla meyve yemesine fazla takılmışız.
Aynen söylediğin gibi ve bunu söyleyen bir çok arkadaş var.

One piece' de muallak olan, ne olduğu ve sınırları tam bilinmeyen, öne çıkmış 2 şey var, birincisi haki, ikincisi şeytan meyvesi
Bartolomeo'nun meyvesiyle ilgili muhabbetde de bunu çok iyi görmüş olduk. E.Oda'nın bu iki konuyu daha net açıklaması lazım.

mürekkebe meyve yedirmek mümkün mü? seri içinde lasso ve funkfreed(muhtemelen yanlış yazdım) bunun mümkün olduğunun kanıtı. ancak bu şekilde elde edilmiş bir güç mevcut şartlarda sadece marine ve dünya hükümetinde olması lazım. barto'nun sahip olduğu gücün, bu şekilde elde edilmiş bir güç olma olasılığı var ancak barto bu gücü nasıl elde etti olay bu noktada kopuyor. ayrıca ben mürekkebe yedirilmiş bir meyveden ziyade hala blueno'nun doa doa'sına benzeyen, ağız, diş benzeri bir meyve sahibi olduğunu düşünüyorum barto'nun...

Smiley'de gaz o nasıl yedi peki ?
Smiley varsa oda olur. ama dediğim gibi büyük ihtimal Zoan tipi olmalı bilinç kazanması şart yoksa olmaz gibime geliyor.

bu tarz meyvelerin kontrolü de zor malum Smily yine örnek o bakımdan kan emen slük felan olayı mantıklı geliyor bana !

ek olarak 1.000 tane meyvede yiyemezsin 2-3 benzer çıkar misal Slük olmazda Yarasa olur Kan ile beslendiği için ama 2-3 daha fazla bulamazsın ki zaten 2-3 tane olabilicek meyve varken bu şekil kullanmayı akıl etmek üstüne akıl edip birde yapabilmek var.
Haklısın ama o sıradan bir gaz değil. CC kendisi diyor onu sıkıştırıp bir canavara dönüştürdüm diye. CC'nin bunu yapabilecek yeteneği varmış demek ki o gazı gaz halinden daha başka bir hale geçirmiş katıda değil jöle gibi bir şey plazma denilebilir belki. Smile farklı bir olay mukayese edemeyiz yani onu.

Smiley Caesar'ın sözünü dinliyordu. Bartolomeo deney ürünü çıkar belki diyeceğim ama onunda Mera Mera ile ne işi var orayı kestiremedim. :D
Bence 2 seçenek var:

1-Barto'nun olayı haki.
2-Barto'da meyve var.Bellamy nasıl kendini Dof'a kanıtlamak için istiyorsa mera merayı,Barto'da kendini birilerine kanıtlamak istiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık