Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bartholomew Kuma vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Kuma

Kullanılan: 1 25.0%
  • Doflamingo

Kullanılan: 3 75.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
İlk intiba önemlidir derler, ben bundan yıllar önce bu ikiliyi ilk gördüğümde Dof'un önde yürümesinden bu adam daha güçlü derdim, biraz tuhaf ama bazı durumlarda insan sebepsiz bir tarafı daha güçlü görebilir ben hep Dof'u daha güçlü görmüşümdür ama Kuma'da bayağı güçlü özellikle Sabondy'de estiren o Kuma farklı biriydi resmen Kizaru bile o bölümde gözümde bu adama denk değilmiş intibası vermişti.Sonuç olarak Dof daha avantajlı geliyor ve Dof diyorum.

dofun kumayı kontrol ediceğini düşünürsek pekte bişey kalmıyor kumaya ama bir şekilde kontrol edemezse kumada yenebilir belki.

Kuma zihin gücüyle ışınlanmıyorsa dofun elinden kaçması zor yakalandıktan sonra.Kaçabilse bile çok zarar verebileceğini sanmam. 3 tür haki özellikle bushoshoku Dofu koruyacaktır.Bedeni px bedeniyle aynı olduğu için zoro ve sanji gibi ilk açığında Doflamingo Kumayı yere serer.

İlk intiba önemlidir derler, ben bundan yıllar önce bu ikiliyi ilk gördüğümde Dof'un önde yürümesinden bu adam daha güçlü derdim, biraz tuhaf ama bazı durumlarda insan sebepsiz bir tarafı daha güçlü görebilir ben hep Dof'u daha güçlü görmüşümdür ama Kuma'da bayağı güçlü özellikle Sabondy'de estiren o Kuma farklı biriydi resmen Kizaru bile o bölümde gözümde bu adama denk değilmiş intibası vermişti.Sonuç olarak Dof daha avantajlı geliyor ve Dof diyorum.
Aynen.Kuma sanki kardeşi yada yancısı gibi arkasından geliyordu.Bazen bu tür detaylar önemlidir,mesela akainunun amiraller içinde orta koltukta oturması gibi. :)

@karolla

Bir alex değil kalıbının Doflamingo için kullanıldığını görmek gözlerimi yaşarttı şu forumda :D Nerden nereye gelmiş forum,iyi söyledin.

Beyler Kuma ışınlanmıyor ki çok kaptırmayın kendinizi. Bunun dışında Kuma'nın alışılmış dışı hızı ve pati pati yeteneği çok bug bir karakter yapıyor onu. Ama Dof'un hakisi yeter derim.

Z filminde pasifistalar değişik şekilde giyimliydi. Acaba Kuma da şu an öyle mi merak ettim.

Oyum da Kuma'ya bu arada.
Onlar Shiro Kuma, Zephyr'in kendi imalatı. Bizim Kuma hala eskisi gibi. Belki parçaları değişmiş olabilir, ağır hasarlıydı çünkü son görüldüğünde.

optimistic

bence hiç belli olmaz ikisinin de güçlerinin sadece başını gördük
düzgün bir savaş izlemeden karar veremeyiz bence

optimistic

Onlar Shiro Kuma, Zephyr'in kendi imalatı. Bizim Kuma hala eskisi gibi. Belki parçaları değişmiş olabilir, ağır hasarlıydı çünkü son görüldüğünde.
ne zaman görülmüştü gemiyi koruma görevi mi yoksa başka görüldü mü?

Marineford'da iki karakterin de hakisini görmezken iki yıl sonra izlediğimiz arc Dof'un üzerine kurulduğu için kendisini daha yakından tanıyabildik ve gördük ki haki kullanabiliyormuş. Ama henüz Kuma'nın dahil olduğu bir arc olmadığından onun hakkında detaylı bilgiye sahip değiliz, haki kullanıp kullanmadığını bilmiyor ve kullanıyorsa hakisinin büyüklüğünü Dof'la karşılaştıramıyoruz. O yüzden bu vs'de haki üzerinden yorum yapmak pek doğru değil bence.

Meyve gücü üzerinden konuşursak Kuma'nın hızının ona büyük bir avantaj sağlayacağı muhakkak. Ayrıca vs'nin sonucunun illa birinin birini öldürmesi veya ağzını burnunu kırması olarak yorumlamayacaksak Kuma'nın tek dokunuşu vs'yi kazanmasına yeter. Dof'un da boş adam olmadığını kabul etmekle birlikte oyumu Kuma'dan yana kullanıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık