Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Baroque Works ve Devrim Sistemi

Hayırlı bayramlar herkese.

Sabo'nun son açıklanan ödülünden sonra bazı düşüncelere daldım ve bu konu aklıma geldi.Sabo'nun örgüt içerisindeki yeri beni düşündürmeye başladı.Fazla uzatmadan önemli noktaları bağlayacağım.

Biliyorsunuz Crocodile Alabasta ve diğer faaliyetleri için bir örgüt kurmuştu.Adı Baroque Works.
Bu örgüt içerisinde lideri kimse bilmiyor tanımıyordu.Buna has adamı Daz bones dahil.

Peki sizce Crocodile örgütü bu şekilde dizayn etmesini neye borçlu ?

Croconun İva üzerinden bir devrimci geçmişi olduğunu iyi biliyoruz.Onlarla bir tanışıklığı var.Hatta İva'nın bildiği bir sırrı var.Koz var İva'nın elinde.Tüm bunlar Croconun eski bir devrimci olduğu ihtimalini güçlendiriyor.Üzerine sanırım bir kaynakta ordu sevdası olduğu söyleniyordu.Bildiğin kendine ait bir ordu istiyor.Bunlar devrime devrimcilere oldukça uygun istekler.Kısacası Crocodile devrimcilerden oldukça etkilenmişe benziyor.Artık önceden devrimciydi de mi korsan oldu yada korsanlık yaparken mi onlardan etkilendi bu bilinmez.Fakat bir etkilenmenin bariz olduğunu düşünüyorum.

Zaten Alabasta'yı ele geçirmek ve antik silahları aramak tam bir devrimci hareketi.En azından yozlaşmış hali diyebiliriz.Devrimcilerin aksine kirli oyunlarla elde etmeye çalışıyor hepsini.Onlarla yöntemler konusunda anlaşamamış olabilir.Hatta ayrıldıysa sebebi bu bile olabilir.

Biraz sadede gelecek olursak kurduğu örgüte dönelim.Örgüt tamamen numaralandırılmış.Sabo'nun 2 numara olmasının vurgulanması yüzünden bana tamamen devrimcileri hatırlatıyor.

Crocodile'ın devrimcilerin örgüt şemasını aynen aldığını veya onlardan esinlendiğini düşünüyorum.Belki Dragon açığa çıkmadan önce örgütü bu şekilde kurmuştu.Kimsenin kimseden ve özellikle liderden haberi yoktu ve bu güvenliği sağlıyordu.Diğerlerini tanıyanlar olsa da lideri kimse bilmiyordu.Dragon kısacası 0 numaraydı. :)

Daha sonra ise örgüt hükümet ve Cp tarafından açığa çıkarıldı.Belki bazı olaylar oldu ve neticesinde Crocodile ayrıldı.Kendi örgütünü kurduğunda onlardan esinlenerek kendisine Mr 0 dedi ve diğerlerini de numaralandırdı.

Tabii devrimcilerin yapılanması gizli olmayabilir açık olabilir de.Bir numara sistemi vardır ve Crocodile örgütü için bunu daha da geliştirmiştir.Tamamen liderden kimsenin haberinin olmadığı bir sistem kurmuştur.Tam bir gizlilik içinde.Bu ihtimal de mümkün.

Sonuç olarak Alabasta ve Baroque Works örgütü devrimcilerin bir kopyasıydı ve bana göre iyi işleyen bir sistemdi ki Crocodile bunu aynen uyguladı.

Peki sorulacak son soruya gelecek olursak Dragon 0 ve Sabo 2 numara ise o zaman 1 numara kim ?:rolleyes:

Sabo'nun ana kadronun 3.adamı ve bahsedilen misafirler arasında sabo'dan güçlü-eşit adamlar olduğunu düşünüyorum.

Gizli 1 numara Crocodile.:oleyo2::a:
O da örgütün Joker'i olabilir.Dof yeraltı dünyasının Joker'i iken Crocodile da devrimciler için öyle olabilir.Bunu sadece Dragon biliyordur tabii öyle bir durumda.Belki bu Luffy'i savaşta kurtarmasının bile sebebi olabilir.Gerçi alabasta zamanı oğlu olduğunu bilip bilmediğinden de emin değilim.Biliyorsa yatar bu düşünce.

Mantıklı. Güzel düşünmüşsün.

Mingo'nun meşhur konuşmasında, devrimcilerden bahsederken sol köşede yer alan bir adam var. 1 numara o olabilir.

O da örgütün Joker'i olabilir.Dof yeraltı dünyasının Joker'i iken Crocodile da devrimciler için öyle olabilir.Bunu sadece Dragon biliyordur tabii öyle bir durumda.Belki bu Luffy'i savaşta kurtarmasının bile sebebi olabilir.Gerçi alabasta zamanı oğlu olduğunu bilip bilmediğinden de emin değilim.Biliyorsa yatar bu düşünce.
Bilmiyor Alabastada oğlu olduğunu İD de ögreniyor. Zaten devrimciler icin birşeyler yapacak Crocodile.

Kapali kutu Crocodile teorisine bakabilirsin. O teori bana ait. :)

Evet ilk akla gelen fikir bu.Önceden Sabo'nun arkasındaki adam diye düşünülüyor gibiydi.Gerçi hala olabilir ama 1 numara olma olasılığı da var.
Bir yonkounun amiralden güçlü olduğu kesin. Bu yüzden yonkounun sağ kolunun amiral ayarı olduğunu düşünüyorum. Dragon'a da yonkou olarak baktığım için sağ kolunun Sabo olmadığını, mangada gözüken diğer adam olduğunu düşünüyorum. Nitekim Sabo'nun amiral seviyesi olmadığı belli.

Ellerine sağlık, güzel düşünmüşsün. Croco ve İva olayını trol bağlarsa Oda herkesi ters köşe yapar. Oradan bir şeyler muhakkak çıkmalı. Croco'nun antik silah bilgisini nereden öğrendiğini biliyor muyuz? Antik silah gibi bir şeyi devrimciler biliyordur ve arama ihtimalleri yüksek. Croco eğer buradan bilgi aldıysa ona göre kendi organizasyonu kurmuş olabilir. Kurduğu sistem gayet başarılıydı. Kimse onu bilmeden gayet bağlı bir şekilde çalışıyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık