Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Avatar: En Güçlü Ateş Bükücü

En Güçlü Ateş Bükücü

• Kullanılan toplam oy
    65
  • Anket kapatılmış .

Üye silindi 1004

Aslında yıldırım bükülmüyor fırlatılıyor seride yıldırım büken kimse yok. Lightning generation olarak geçiyor zaten bir çok kaynakta. Bükme kontrol edilebilen bir şeyken yıldırım öyle değil seri içerisinde.

Onun dışında bence kesinlikle Iroh Amca. Kaslarıyla bile döver diye seçenekleri ateş bükmeye uğraşmaz. Yıldırım ya da ateşten ziyade bu adam ölmeden ruhlar dünyasına geçmeyi başarmış birisi. İnanılmaz güçlü tüm Avatarları tokat manyağı yapar.
Korra yayınlandığı dönemler bunun tartışması çok dönmüştü. "Hani insanlar ateş bükmeyi ejderhalardan öğrenmişti bunlar ateş büküyor işte" diye. Aslında ateş bükmüyorlar ateş fırlatıyor ilk insanlar. Daha doğrusu hepsi başta sadece element fırlatabiliyor. Sonra Avatar Wan tek tek ilgili hayvanlara gidip o hayvanlardan elementleri bükmeyi öğreniyor. Ejderha, kör yeraltı hayvanı (ismi neydi ya onun) falan filan. Fakat hala yıldırım büken birisini görmedik.

Zuko. Ateşini hem nefretle bükebiliyordu, hemde uyum ve dengeyle. Seri içinde bükme stilini değiştiren tek karakter

Korra yayınlandığı dönemler bunun tartışması çok dönmüştü. "Hani insanlar ateş bükmeyi ejderhalardan öğrenmişti bunlar ateş büküyor işte" diye. Aslında ateş bükmüyorlar ateş fırlatıyor ilk insanlar. Daha doğrusu hepsi başta sadece element fırlatabiliyor. Sonra Avatar Wan tek tek ilgili hayvanlara gidip o hayvanlardan elementleri bükmeyi öğreniyor. Ejderha, kör yeraltı hayvanı (ismi neydi ya onun) falan filan. Fakat hala yıldırım büken birisini görmedik.
Bu çizgi romanda mı oluyor? Lok'da böyle bir şey hatırlamıyorum. Sadece AslanKaplumbağalara gidip öğreniyor sanıyordum. Hatta her seferinde tek element bükerken Raava diğer element becerisini onun için tutuyor kullanacağı zaman devrediyordu diye hatırlıyorum.

Azula'nın maks. potansiyel olarak ele alıp tüm dövüşleri 1v1 yaparsam; İroh, Ozai, Jeong Jeong, Azula ardından P'li gelir.

P'li'nin kaybedişine baktığımız zaman kendini hızlandırıp yıldırım kullanabilecek kalbur üstü ateşçilere karşı pek şansının olmadığını düşünüyorum.
Listemde Azula'nın maksimum potansiyelinin Jeong kadar etmeme sebebi de; ateşin öz doğasını kavrayamamıştı. İroh'un yetiştireceği Azula, İroh'u bile geçebilecekken travmatik büyüyen Azula'nın ateşi hissetme problemi vardı. Potansiyeline yetişemeyecek Zuko'ya kaybetme nedeni yani. Ejder alevinden alsaydı işler değişebilirdi tabi.
Bakış açın güzel fakat bu şekilde Ozai'nin bulunduğu konumda olmaması gerekmez mi? Sanki iki şekilde ateş bükülebilir Iroh bir yolu Ozai bir yolunu tercih etmiş gibi duruyor. Geri kalan yeteneklere bağlı gibi.
Kendi sıralamamı yaparsam,
Iroh, Azula, Ozai, P'Li, Jeong.

Üye silindi 1004

Bu çizgi romanda mı oluyor? Lok'da böyle bir şey hatırlamıyorum. Sadece AslanKaplumbağalara gidip öğreniyor sanıyordum. Hatta her seferinde tek element bükerken Raava diğer element becerisini onun için tutuyor kullanacağı zaman devrediyordu diye hatırlıyorum.

Bunları yeterince belirgin ele almadıkları için unutuluyor. İlk başta sadece fırlatırken ejderhala aşk yaşadıkça büküyor.

Bunları yeterince belirgin ele almadıkları için unutuluyor. İlk başta sadece fırlatırken ejderhala aşk yaşadıkça büküyor.
Ben bu sahneyi Aang ile Zuko'nun dans sahnesine gönderme olarak yorumlamıştım. O ejderi de maddi bir varlıktan ziyade ruh olarak düşünmüştüm. Avatar serisindeki köstebek, ay, bizon ve ejderha olayları sanki Lok'da retcon yedi.

Üye silindi 1004

Ben bu sahneyi Aang ile Zuko'nun dans sahnesine gönderme olarak yorumlamıştım. O ejderi de maddi bir varlıktan ziyade ruh olarak düşünmüştüm. Avatar serisindeki köstebek, ay, bizon ve ejderha olayları sanki Lok'da retcon yedi.
Retcon'dan çok yarı bir retcon söz konusu diyebiliriz. Yine hayvanlardan öğrendiler sahip oldukları güçleri bükmeyi.

Şıklarda niye yok anlamadım ama bence Jeong Jeong. O olmadığı için anka ve ejder arasında kalıyorum. Ejder daha yırtıcı geldi.
Zaten ejdere adını insanlar veriyor.
Anka kendi kendini Anka ilan ediyor.

İroh daha güçlüdür.

Son düzenleme:
Beyin fırtınası yaplım:

Avatar güçleri olmadan Roku ne kadar güçlü bir ateşbükücü?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık