Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Avalo Pizarro

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 39 52.0%
  • Sevmem

Kullanılan: 36 48.0%

• Kullanılan toplam oy
    75

Avalo Pizarro
(Abaro Pisaro), Karasakal Korsanları'na son katılan üyelerden biridir. İşlediği suçlar nedeniyle tarihten silinmesi için Impel Down'ın 6. Kat'ına kapatılmıştır. Dünyadaki en tehlikeli suçlulardan biridir. Marshall D. Teach sayesinde özgürlüğüne kavuşmuş, ardından onun tayfasına katılmıştır.

Görünümü

Impel Down'dan gelen diğer mahkumların aksine (Shiliew hariç), Pizarro'nun üzerinde mahkum üniforması yoktur. Üzerinde siyah desenler ve kenarlarında kahverengi kürk olan beyaz bir palto giyer. Boynunda iki tane açık mor renkte inci kolye vardır. Kediye benzeyen birçok özelliği vardır. Gözbebekleri bir kedinin gibi dikine ve incedir. Camgöbeği renginde yeleye benzeyen uzun saçları vardır. Kafasının iki yanında, kafasına metal plakalarla takılmış iki boynuz bulunur. Omuzlarına kadar uzanan bıyıkları vardır ve bıyıklarırenk olarak saç renginin bir ton açığıdır. Bıyıkları da kedileri andırır. Kolları metalden yapılmış gibi görünmektedir. Animede kollarındaki metaller bir eldiven olarak resmedilmiştir. Bunlara ek olarak üst dişlerinden bazıları eksiktir. Mürettebatın diğer üyeleri gibi iri yarı bir adamdır.

Kişiliği

Pizarro sürekli gülen tuhaf bir adamdır. Edward Newgate'e saldırırken bile gülerken görülmüştür. Nostaljik şeylere ilgili biri gibi görünmektedir. Kurduğu her cümleyi "miyav" diyerek bitirir. Ayrıca lider olmaya meraklı biridir. Teach'ten kendisini kaptan yapmasını istemiştir.

Yetenek ve Güçleri

Pizarro'nun tüm yetenekleri henüz gösterilmemiştir. Ancak Dünya Hükümeti tarafından yakalanıp, Impel Down'ın 6. Kat'ına hapsedilmesi güçlü biri olduğuna işarettir. Teach'in mahkumlar arasında düzenlediği ölüm kalım savaşından sağ çıkmış olması, katta bulunan mahkumlar arasında en güçlülerden biri olduğunu gözler önüne sermiştir. Diğer tayfa üyeleri gibi Pizarro da dayanıklı biridir. Edward Newgate'in depremlerinden ve eski Filo Amirali Sengoku'nun Daibutsu formunda attığı şok dalgalarından ufak yaralarla kurtulmuştur.

Silahları
Mangada kollarından çıkan ve ne olduğu bilinmeyen silahlar kullanmıştır. Animede ise tabanca kullanırken görülmüştür.

Ek Bilgiler

- Pizarro, Karasakal Korsanları'na Impel Down'dan katılan kişiler arasında adı Emporio Ivankov tarafından anılmamış tek kişidir. Ayrıca yine üzerinde mahkum üniforması olmayan tek üyedir. Bunun bir tesadüf olup olmadığı tam olarak belli değildir.

- Pizarro'nun adına dair iki referans vardır. Birincisi İspanya'da paralı askerlik yapan d'Avalos ailesidir. İkincisi ise İspanyol istilacılar olan Pizarro Kardeşler'dir.

- Pizarro'nun Kaido ile bazı görsel benzerlikleri bulunur. Boynuzlar ve saçlar bu benzerlikte önemli bir paya sahiptir.

Künye

Adı: Avalo Pizarro
Okunuşu: Abaro Pisaro
İngilizce Adı: Avalo Pizarro
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 575, Anime 484
Bağlantısı: Karasakal Korsanları
Unvanı: Korsan
Lakabı: Yozlaşmış Kral (Jap. Akusei-Ō, İng. Corrupt King)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 30 Eylül
Ödülü: Bilinmiyor

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Avalo_Pizarro
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com

Son düzenleme:
Ellerine sağlık smoker abi ben bunu hep Balık adam olarak düşünmüştüm belkidede Kedi adamdır :) yada Kedi balığıda çıkabilir ( halen bir umut :) ) ama Nya demesi komedi BB'nin tayfada ayrı bir manyak :hhh:

Sagolasın smoker ilk andan beri bu adamı merak etmiştim üzerinde hapishane elbisesi olmadıgı için hapishaneden BB ye katılmadıgı düşüncesindeydim fakat öyle değilmiş nedense bu adamı BB tayfasından favorim olaraka görüyorum.

A

alpl7

zoan tipi aslan diyorum (ormanlar kralıdır diye deli gücü olabilir, leopar bu kadar güçlüyken aslan daha güçlü olacaktır)
çeviri için teşekkürler

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık