Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

Mantıklı geldi. Olabilir. :good:Shanks'ın yüzüne gülüyordu zehaha diye. Aynı yara onunda yüzünde çıkarsa ben de ona güleceğim zehaha diye :D :oleyo2:
"Yarayla alay eder yaralanmamış olan." Şıh Pir : -P

Aynen olabilir. Koca Ana hariç hemen hemen hepsinde yara var. Rahmetli WB'de bile vardı. Teach'te de görelim bir tane.
Shanks, Tatch, Ace, WB ve Marco önderliğinde WB korsanları.. Hepsine zarar verdi. Bari WB korsanlarıyla yaptığı savaştan bir yara almış olsun da içim/iz soğusun : o)

Ha bir de Hannyabal'ı unutmayayım. İlk kez birini Luffy karşısında haklı görüyordum. Bastı Teach arkadan tekmüğü : o)

Göz bandı falan yalan hep :( Ben hiç hatırlamıyorum öyle bir açıklamayı.
Not: 2007 açıklamasıymış.
Ben de ilk kez duydum sanırım :bilmem:

"Yarayla alay eder yaralanmamış olan." Şıh Pir : -P

Shanks, Tatch, Ace, WB ve Marco önderliğinde WB korsanları.. Hepsine zarar verdi. Bari WB korsanlarıyla yaptığı savaştan bir yara almış olsun da içim/iz soğusun : o)

Ha bir de Hannyabal'ı unutmayayım. İlk kez birini Luffy karşısında haklı görüyordum. Bastı Teach arkadan tekmüğü : o)
Ben de yaralıyım ya. Karnımda kocaman bir X işareti var :(

Kesinlikle. Mutlaka yara alacak o. Ha bugün ha yarın. Heyecanla bekliyorum o günleri. :at:

D. antik krallığın adı bence. Serideki D. isimli karakterlerin ataları da o krallıktan. Mesela D. Denizli olsun diyelim, Monkey Denizli Luffy gibi.

Günümüzde bir şehirde veya köyde yaşayan insanlara kimlerdensin diye soruluyor mesela. Onlarda şu ailedenim, bu ailedenim falan diyorlar. Aileler bir sürü ama yaşadıkları yer aynı. Bu D. mevzusu da böyle bence. Herkeste ortak ama aileler farklı. Monkey, Portgas vs. Denizli ilinden Monkey ailesinden Luffy gibi. :bilmem:

D. antik krallığın adı bence. Serideki D. isimli karakterlerin ataları da o krallıktan. Mesela D. Denizli olsun diyelim, Monkey Denizli Luffy gibi.

Günümüzde bir şehirde veya köyde yaşayan insanlara kimlerdensin diye soruluyor mesela. Onlarda şu ailedenim, bu ailedenim falan diyorlar. Aileler bir sürü ama yaşadıkları yer aynı. Bu D. mevzusu da böyle bence. Herkeste ortak ama aileler farklı. Monkey, Portgas vs. Denizli ilinden Monkey ailesinden Luffy gibi. :bilmem:
İki sorum var. Japonlar da böyle bir kültür var mı ?
Varsa niye diğer one piece karakterlerinde böyle bir ek yok ? Örnek verecek olursak Nico O. Robin. O. = Ohara

İki sorum var. Japonlar da böyle bir kültür var mı ?
Varsa niye diğer one piece karakterlerinde böyle bir ek yok ? Örnek verecek olursak Nico O. Robin. O. = Ohara
Japonya'da böyle bir kültür olup olmadığını bilmiyorum ama onlarda da bizdeki gibi soy isimler var elbette. Soy isimler üzerinden ailelerin kim olduğunu belirtiyorlardır.

Aslında onun neden öyle olduğunu yazacaktım ama gerek görmemiştim. Nedeni şu bence; D. halkı, krallıkları yıkıldıktan sonra onu unutmamak ve oradan olduklarını belli etmek için isimlerine D. eklemiş olabilirler.

Diğer karakterlerin böyle bir şeye ihtiyacı yok çünkü adları, memleketleri falan hep biliniyor.

Vegapunk Luffy 'in dedesi çıkacak
Kral Hakisi aşırı kullanım olduğu zamanlarda insanı çaresiz bir hastalığa sürükleyecek ve Roger'in hastalığı bu olacak.
Chopper bu hastalığı çözecek olan ilacı yapacak.
Marco Wb nin tayfasında 1 kere ölüp tekrar dirilmiş olacak sonuçta Anka adam.Ben Rogerle Wb kapışırken genç Reylighin bunu yaptığını düşünüyorum.
Shanks 6 ihtiyardan birinin çocuğu çıkacak.
Kuina ve babası devrimci olarak çıkacak.Kuinanın babasının güç seviyesi beklediğimize göre çok uçuk çıkacak.
Shiryu elmas meyvesini çalacak ve Zoroyla öyle vs atacak.

Son olarak bu hasır şapka olayları olmadan önce düşündüğüm bir teori var.
Seride gördükkü herşeyin bir sesi var bu Rogerin ve Luffy'in sahip olduğu.
Hasır şapka sadece herşeyin sesini duyan kişilerin elinde bir anahtara dönüşen birşey.
Ve Rogere yolculuğunun son kısmında çok faydalı olmuş birşeydir.Aynı faydayı Luffyde görecek tabi ve hasır şapkanın Luffye söyleyeceği şeyler sayesinde Luffy rafteli bulacak

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık